START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport UM Zakopane
Wielkie szczęście i niezwykłe sportowe emocje - Peugeot 3008 znalazł właścicielkę pod Tatrami!
 dodano: 27 Lutego 2017    (źródło: UM Zakopane)

 W sobotę, w promieniach słońca, na zakopiańskiej Harendzie rozegrane zostały ostatnie zawody z cyklu Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, organizowane przez Miasto Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z największymi Zakopiańskimi stacjami narciarskim Harendą, Polaną Szymoszkową i Kasprowym Wierchem. Sportowa rywalizacja toczyła się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i możliwość startu w konkurencji finałowej, w której do wygania był najnowszy samochód terenowy Peugeot 3008.


 Tak atrakcyjna nagroda to efekt pozyskania przez Miasto Zakopane Partnera Głównego imprezy - firmy Peugeot Polska, która ufundowała najnowszą wersję samochodu Peugeot SUV.
 
Już po pierwszym przejeździe widać było, że profesjonalnie przygotowany stok, na którym dwa tygodnie wcześniej odbywał się Puchar Europy, nie należy do najłatwiejszych i można było spodziewać się różnych rozstrzygnięć w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zawody na Harendzie w swoich grupach wiekowych wygrały: Rumińska Zofia, Derwinis Ewa, Stoch Kolasa Magdalena, Przygocka Monika. Natomiast wśród mężczyzn najlepsi byli: Soboński Marian, Górny Edmund, Smetana Marek, Gajewski Wojciech, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz i Krawczyk Kamil. 
 
W klasyfikacji generalnej IV Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim wśród kobiet zwyciężyły: Rumińska Zofia, Derwinis Ewa, Stoch Kolasa Magdalena, Pawłowska Paulina, a wśród mężczyzn Soboński Marian, Górny Edmund, Gomuliński Andrzej, Gajewski Wojciech, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz i Kępa Tomasz. Pełna lista wyników znajduje się poniżej.
 
Jak podkreślają organizatorzy podczas zawodów liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i pozytywne, sportowe emocje. W zawodach startowali narciarze w wieku od 18 do 84 lat, nie tylko z Podhala ale również z odległych zakątków Polski a nawet z zagranicy. W Pucharze Zakopanego brali udział narciarze m.in. z: Żywca, Krakowa, Julianowa, Warszawy, Poznania, Ustronia, Szczawnicy, Białegostoku a nawet niemieckiego Hagen. Do finału mógł dostać się każdy uczestnik. Wystarczyło tylko wziąć udział we wszystkich tegorocznych zawodach, to już dawało szansę na uzyskanie przepustki do finału, w którym oprócz zwycięzców swoich grup wiekowych, startowali zdobywcy dzikich kart. W finale 12 mężczyzn i 4 kobiety: Gajewski Wojciech, Soboński Marian, Pawłowska Paulina, Derwinis Ewa, Rumińska Zofia, Górny Edmund, Majcher Grzegorz, Kępa Tomasz, Stoch Kolasa Magdalena, Michalik Jan, Bucki Paweł, Łukaszewicz Paweł, Wawrzonkiewicz Maciej, Smętek Witold, Pyrek Jacek i Stanupiedzis Marek, próbowało swoich sił starając się w swoim przejedzie jak najbardziej zbliżyć do czasu wyznaczonego przez wielokrotnego Rajdowego Mistrza Polski Tomasza Gryca, kierowcę Peugeota 208 R2, który swoim przejazdem wyznaczył czas wzorcowy ostatniego slalomu na 53.34 s.
 
Wiele było technik i różnych sposobów by zbliżyć się do wyznaczonego czasu. Początkowo najbliżej zwycięstwa była Paulina Pawłowska z czasem 52.38 s, jednak świetnie zjechała również Ewa Derwinis 52.63 s, którą jednak szybko na prowadzeniu zastąpiła Zofia Rumińska z czasem 52.82 s. Kolejne 11 osób nie zdołało już poprawić wyniku Pani Zosi i ostatecznie to właśnie ona wygrała nagrodę główną samochód Peugeot 3008, do której symboliczny kluczyk wraz z Pamiątkowym Pucharem Zakopanego, wręczyli Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Dyrektor Marketingu Peugeot Polska Paweł Orlik, a radości zwyciężczyni nie było końca. W podziękowaniu za współpracę i ufundowanie wspaniałej nagrody głównej Burmistrz Leszek Dorula przekazał na ręce przedstawiciela Peugeot Polska Pawła Orlika symboliczny Puchar Zakopanego, koszulkę startową z nr 3008 oraz pamiątkowe upominki.
 
Wieczorem w klubie Le Scandale odbyło się podsumowanie całej edycji IV Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Puchary dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej wręczali Dorota Kozłowska - PR Manager Peugeot Polska, Beata Majcher - Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury, Maciej Wojak - Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Zakopane, Jan Walkosz Jambor - Prezes Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa oraz Łukasz Chmielowski - przedstawiciel PKL-u.
 
Tego wieczoru podziękowania oraz pamiątkowe ciupagi i zakopiańskie czerpaki dla Partnera Głównego wydarzenia firmy Peugeot Polska i wszystkich gospodarzy tegorocznych zawodów, w imieniu Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, przekazała Beata Majcher - Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury oraz Maciej Wojak - Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Zakopane.
 
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za wspólną zabawę oraz wspaniałym partnerom: Peugeot Polska, Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa, Ośrodkowi Narciarsko-Rekreacyjnemu Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Polskim Tatrom oraz Klubowi Le Scandale, wspólnie z którymi udało się nam zorganizować to wydarzenie, a zawodnicy mogli cieszyć się atrakcyjnymi nagrodami takimi jak: vouchery pobytowe w Hotelu Mercury Kasprowy, Nosalowy Dwór Resort & SPA oraz obiektach Polskich Tatr: Zajazd Górski Kuźnice, Zespół Pensjonatów Antałówka, Zespół Pensjonatów Dolina Białego i Hotel Tatry, vouchery do Aquaparku Zakopane, skipassy na Kasprowy Wierch, Harendę i Szymoszkową, vouchery do sklepów Rossignol, odzież sportowa i pokrowce na narty marki Salomon oraz wiele innych nagród ufundowanych przez organizatorów i partnerów wydarzenia.
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    429 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018