START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Snowboard
Mistrzostwa Polski w snowboardzie: Nowaczyk, Biela i Sztokfisz ze złotymi medalami
 dodano: 8 Marca 2017    (źródło: A. Kosman PZN)

 Reprezentanci klubu AZS Zakopane zdominowali rywalizację w snowboardowych Mistrzostwach Polski w slalomie gigancie i slalomie, zdobywając aż trzynaście medali. W Stacji Narciarskiej Suche wśród pań złoto w gigancie wywalczyła Weronika Biela, a w slalomie najlepsza była Karolina Sztokfisz. W rywalizacji mężczyzn dwa złote medale zdobył Michał Nowaczyk.
W galerii fotorelacja A. Kosman z zawodów


 Rywalizacja w Mistrzostwach Polski w snowboardzie toczyła się w trudnych warunkach. Rano w Suchem panowała mgła i padał śnieg, po południu wypogodziło się, ale trasa cały czas była bardzo miękka i nie ułatwiała zawodnikom rywalizacji.
 
W porannym slalomie gigancie wśród pań najlepszy czas dwóch przejazdów uzyskała Weronika Biela, która wyprzedziła Karolinę Sztokfisz o 1,89 sekundy. Po brąz sięgnęła natomiast Aleksandra Michalik, której strata do zwyciężczyni wyniosła 2,84 sekundy. – Jest bardzo miękko, warunki są ciężkie. Trzeba było przede wszystkim skupić się na bezpiecznym pokonaniu trasy i bez większych błędów. Trasa była ustawiona dość na wprost. Chciałam utrzymać się toru i to udało się zrealizować, a wynik to potwierdza. Cieszę się ze zwycięstwa, to mój szósty medal mistrzostw Polski, a czwarty złoty – cieszyła się Weronika Biela. 
 
Złoto krajowego czempionatu powędrowało do Michała Nowaczyka, a srebro wywalczył Oskar Kwiatkowski (+ 0,25 sekundy). Na najniższym stopniu podium stanęli ex aequo Andrzej Gąsienica-Daniel i Tomasz Kowalczyk (+ 0,91 sekundy). – Trasa wymagająca, dużo dziur i miękkiego śniegu, ale udało mi się to opanować i jestem bardzo zadowolony. Jesteśmy na w miarę wysokim poziomie i podczas zawodów jest walka, wymieniamy się miejscami na podium. Cieszę się z tych medali, bo to mój drugi i trzeci złoty krążek, w tym pierwszy w gigancie – podsumowuje Michał Nowaczyk.
 
Po południu na tym samym stoku przeprowadzone zostały zawody slalomowe. W gronie mężczyzn ponownie triumfował Nowaczyk, który wypracował sobie przewagę 0,59 sekundy nad Tomaszem Kowalczykiem. Brąz zgarnął ponownie Andrzej Gąsienica-Daniel (+ 1,17 sekundy). – Jestem zadowolony z dwóch medali. Trochę szkoda slalomu, bo myślałem, że uda mi się obronić tytuł sprzed roku, ale i tak jest ok. Chciałem zjechać dwa równe przejazdy i wierzyłem, że to doprowadzi mnie do sukcesu. Szkoda jednak, że nie był to slalom i gigant równoległy, bo zdecydowanie bardziej  lubię ściganie się z zawodnikami. To całkiem inne zawody i emocje. Może za rok uda się przeprowadzić takie zawody – komentuje Tomasz Kowalczyk.
 
Mistrzynią Polski w slalomie została Karolina Sztokfisz, wyprzedzając drugą Aleksandrę Michalik (+ 0,55 sekundy) i trzecią Natalię Ficek (+ 0,62 sekundy). Prowadzenia po pierwszym przejeździe nie obroniła Oliwia Pawlikowska, ostatecznie plasując się na szóstym miejscu. – Slalom czy gigant? Nie potrafię określić, w którym lepiej się czuję, jedno i drugie lubię jeździć. Myślałam, że lepiej mi dziś pójdzie w gigancie niż w slalomie, a jak widać było odwrotnie. Najbardziej jestem zadowolona z ostatniego przejazdu slalomu, bo był najbardziej przemyślany i skoncentrowałam się dobrze. Wiedziałam co mam robić i od startu do mety się tego trzymałam – tłumaczy Karolina Sztokfisz.
 
Przed naszymi snowboardzistami teraz najważniejsza impreza sezonu – Mistrzostwa Świata Seniorów w hiszpańskiej Sierra Nevadzie. Wyruszą na nią już w najbliższy piątek.
 
Autor komunikatu – Alicja Kosman / PZN
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    782 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018