START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Koreańczycy prawie gotowi do igrzysk w Pjongczang
 dodano: 28 Marca 2017    (źródło: A. Kosman PZN)

 We wtorek, 28 marca 2017 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Ambasador Korei Południowej - Sung-Joo Choi przedstawił stan przygotowań do przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. W spotkaniu udział wzięli także Prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner oraz przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - Ireneusz Raś.


 
 
 
Prezes PZN wręczył Ambasadorowi pamiątkowy plastron Macieja Kota z zawodów Pucharu Świata w Planicy, z autografami naszej kadry skoczków. Sung-Joo Choi nie krył radości, ponieważ jak sam przyznał, dzięki zwycięstwu w przedolimpijskiej próbie w Pjongczang Maciej Kot jest w Korei najpopularniejszym polskim skoczkiem. – Ogromnie cieszę się z tego prezentu. Dzięki zwycięstwu Macieja Kota Koreańczycy dowiedzieli się, że Polska jest wiodącym krajem w skokach narciarskich. Wcześniej sam słyszałem też o Adamie Małyszu i Kamilu Stochu – tłumaczył Ambasador Korei Południowej.
 
Sung-Joo Choi przedstawił stan przygotowań Korei do igrzysk w Pjongczang. - Rząd i obywatele bardzo cieszą się, że mogą zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie. Dokładnie 30 lat od organizacji letnich igrzysk olimpijskich w Seulu Korea Południowa gościć będzie zimowe igrzyska. Wszyscy już cieszą się na tę wielką sportową imprezę. Koreańczycy są bardzo dumni z tego powodu, że będą drugim azjatyckim krajem, po Japonii, który zorganizuje zimowe igrzyska olimpijskie. Zainteresowanie sportami zimowymi rośnie w naszym kraju i osiągamy coraz lepsze wyniki. Podczas igrzysk potrzebujemy 2400 wolontariuszy, a tymczasem aplikowało już 91 tysięcy osób. Przygotowujemy się na przyjazd 50 tysięcy osób z 95 krajów – tłumaczył Ambasador.
 
- Przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi skupiliśmy się na pięciu celach. Przygotowania do igrzysk miały być ekonomiczne. Chcemy też ukazać dziedzictwo kulturowe Korei, a kulminacją ma być ceremonia otwarcia i zamknięcia. Igrzyska mają być ekologiczne i pokojowe. Duży nacisk kładziemy na zabezpieczenia antyterrorystyczne. Chcemy też zaprezentować to, z czego słynie Korea Południowa, czyli swoją zaawansowaną technologię. Podczas igrzysk zastosowane zostaną najnowsze technologie – zapewnił Sung-Joo Choi.  
 
Wszystkie obiekty olimpijskie mają być gotowe do końca roku. Wioska prasowa i wioska dla sportowców zostaną ukończone jesienią. Po zakończeniu igrzysk  obiekty będą dalej służyć mieszkańcom Korei Południowej. - Chcemy, by te obiekty służymy mieszkańcom przez cały rok. Trybuny są mobilne, można je przestawiać, usuwać. Są też już nawet podpisane umowy dotyczącego tego, kto będzie zajmował się jak najlepszym wykorzystaniem tych obiektów po igrzyskach.
 
Zarówno Prezes PZN, Apoloniusz Tajner, jak i przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Ireneusz Raś wyrazili ubolewanie nad faktem, że z walki o igrzyska po referendum wycofał się Kraków. - Nie rozumiem zupełnie, skąd wziął się tak wielki opór przed igrzyskami w Krakowie. To byłaby szansa na wielki rozwój nie tylko kraju, ale także całego polskiego narciarstwa. Żal, że nam to umknęło – przyznał Tajner. - Kraków mógł wygrać z Pekinem walkę o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. Te igrzyska miały być szyte na miarę. Żal, że one jednak nie odbędą się w naszym kraju - dodał Raś.
 
Apoloniusz Tajner szacuje, że na igrzyska pojedzie około 50-55 osób reprezentujących dyscypliny PZN – zawodników i osób współpracujących. - Sezon zakończył się dobrze i jesteśmy zadowoleni z tego, co prezentuje polskie narciarstwo i snowboard. Planujemy, że na igrzyska w Pjongczang pojedzie 22-25 zawodników i zawodniczek plus około 32 osoby współpracujące: trenerzy, techniczni, serwismeni, fizjoterapeuci oraz oczywiście dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN, Adam Małysz – planuje Prezes PZN. - Trzy lata temu wizytowaliśmy Pjongczang podczas Kongresu FIS. Mamy wszystko pod kontrolą. Szefowa polskiej misji olimpijskiej wybrała już nawet najkorzystniejsze dla nas miejsca blisko obiektów sportowych i całej infrastruktury. Jesteśmy przygotowani na to, by myśleć o igrzyskach olimpijskich, o szansach, jakie w nich mamy. I wygląda to dobrze.
 
 
 
Autor komunikatu – Alicja Kosman / PZN
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1222 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020