START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
VIENNA LIFE LANG TEAM MARATONY ROWEROWE W WILANOWIE DLA MARIUSZA GILA
 dodano: 22 Kwietnia 2017    (źródło: LANG TEAM)

 Euro Bike Kaczmarek Electric Team triumfuje, bo Mariusz Gil wygrał najbardziej prestiżowy wyścig na dystansie GRAND FONDO inauguracyjnych zawodów Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w warszawskim Wilanowie. Żeby było sprawiedliwie jego koleżanka z grupy Zuzanna Madaj pokonała wszystkie rywalki wśród pań. Gratulacje należą się im podwójne, bo na trasie walczyli nie tylko z rywalami ale także mocno wiejącym wiatrem.


 
 
Organizatorzy na rozgrzewkę w tym roku przygotowali płaską i szybką trasę, ale karty po drodze rozdawał przede wszystkim wiatr. W takich warunkach najlepiej poradził sobie Mariusz Gil, choć jak sam przyznał na mecie największą pracę wykonał znacznie od niego wyższy kolega z zespołu Andrzej Kaiser, który skutecznie osłaniał go przed podmuchami w najważniejszych momentach
- Wyścig rozgrał się na zjeździe z wału. Wtedy dostaliśmy potężny czołowo-boczny podmuch. Kto to wytrzymał jechał po zwycięstwo. Praca Andrzeja była nie do przecenienia, bo jednak jest ode mnie wyższy o dwie głowy, więc mogłem spokojnie za nim jechać i w odpowiednim momencie zaatakować. Jeździłem w tym roku dużo po szosie, więc cieszę się, że już na początku sezonu to się przydało. Mam nadzieję, że utrzymam taką formę jeszcze długo. – mówił zmęczony, ale zadowolony zwycięzca zawodów.
Podobne problemy na trasie mieli zwycięzcy dystansów MEDIO I MINI – odpowiednio Arkadiusz Petka (Lew Lębork) i Sławomir Pituch (Euro Bike Kaczmarek Electic Team).
Wyścig nie poszedł za to po myśli wicemistrza świata w MTB i ambasadora cyklu Dariusza Batka (CST MTB Team), który był szósty.
- Chyba wszystko, co mogło złego przydarzyć się po drodze, to mi się przytrafiło. Popełniłem trochę błędów, przede wszystkim taktycznych i w końcówce nie miałem już szans. Spodziewałem się trudnej rywalizacji, ale dla mnie najważniejsze wyścigi dopiero przyjdą. Nastawiam się na cięższe trasy jak choćby w Krakowie czy Gdańsku. Szczególnie zależy mi, żeby wygrać na tej pierwszej. – podsumował swój start Dariusz Batek.
W Wilanowie pojawiło się około 800 amatorów ścigania – od zawodowców, aż po małe dzieci, które wystartowały w Paradzie Rodzinnej na rowerkach biegowych
- Pogoda nas nie rozpieszczała, ale frekwencja była rewelacyjna. Wilanów to miejsce stworzone dla rowerzystów i dlatego cieszymy, że tyle osób jeździ na rowerze. Mam nadzieję, że te zawody będą w naszej dzielnicy jeszcze wiele lat i za każdym razem będziemy się cieszyć z tego jak bawią się tu kolarze – podsumował zawody zastępca burmistrza Wilanowa Artur Buczyński.
- Bardzo mnie cieszy, że ludzie chcą się ruszać mimo pogody, która umówmy się, pozostawiała trochę do życzenia. Zawsze mi to imponuje, że ludzie przyjeżdżają z drugiego końca Polski, żeby walczyć na trasie, a przy okazji rozwijać swoje pasje, starać się żyć zdrowo. To jest też odpowiedź na pytanie dlaczego to robimy już od dekady. – mówił Paweł Ziemba, współorganizator zawodów i prezes Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, który tym razem nie wystartował w zawodach, pełniąc rolę gospodarza.
22 kwietnia to ważny dzień dla Warszawy, bo rowerzyści pojawili się nie tylko na trasie maratonu w Wilanowie ale także zainaugurowali kampanię „Rowerowy Maj”, w której dzieci ze stolicy mają jeździć do szkoły rowerem.
- Warszawa to coraz bardziej rowerowe miasto. Robimy też wszystko co w naszej mocy, żeby rozwijała się infrastruktura, w siłę rosły wypożyczalnie rowerów miejskich. Może jeszcze trochę brakuje nam do innym miast w Europie, ale sukcesywnie skracamy dystans. – podkreślił Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.   
Teraz zawody przenoszą się do Krakowa. Na Błoniach odbędą się drugie zawody z cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe
- Mamy nadzieję, że w Krakowie pogoda będzie już dużo lepsza, w końcu to południe – nawet jeśli Polski. W Wilanowie pięknie rozpoczęliśmy sezon i teraz nie zostaje nam nic innego jak kontynuować go w kolejnych zawodach. Przed nami jeszcze pięć maratonów, więc wszyscy, którym nie poszło w Warszawie będą mieli szanse na rewanż – podsumowała rywalizację Agata Lang, zastępca dyrektora generalnego Lang Team i wiceprezydent Europejskiej Unii Kolarskiej.
W Grodzie Kraka kolarze zameldują się 13 maja
 
Najlepsza zawodniczka i zawodnik Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Warszawie:
 
Mini (43 km): Sławomir Pituch (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Joanna Gumieniak (Mayersport bokserskAutoserwis Bike Team)
 
Medio (65 km): Arkadiusz Petka (Lew Lębork), Urszula Luboińska (Trezado Biketires.pl)
 
Grand fondo (86 km): Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Zuzanna Madaj (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
 
Pełną listę wyników można znaleźć na http://www.viennalifemaraton.pl/maraton-warszawa
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    968 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018