START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty extremalne
Wiosna dla triathlonu ?
 dodano: 5 Maja 2017    (źródło: L. Habieda)

 Zima tego roku w górach trzyma się dobrze ale może już nam odpuści. Na jeziorze Czorsztyńskim w miniony weekend otwarli już sezon żeglarze, czas pomyśleć o innych sportach związanych z wodą. Fundacja Frydman Triathlon przygotowuje na ten sezon troje zawodów.


 Mocarny Zbój 2017- crosstriathlon
To pierwsza z imprez triathlonowych tego roku na podhalu ( o ile woda w jeziorze się ogrzeje wystarczająco – pamiętamy jeszcze start przy 11oC i wolelibyśmy tego nie powtarzać) Zawody będą nie lada gratką dla miłośników crossowej odmiany triathlonu. Tegoroczna VIII edycja odbędzie się na nowej trasie. Punktualnie o godzinie 11.15 z przystani Zamajerz w Niedzicy wystartują zawodnicy chcący zmierzyć się z blisko 40 kilometrową trasą. Startujący będą mięli do pokonania 1,2 km w Jeziorze Czorsztyńskim ( z Niedzicy do Czorsztyna),  tu będzie pierwsza strefa zmian skąd zawodnicy zabiorą rowery i pokonają 30 km po przepięknych gorczańskich trenach pasma Lubania, a na zakończenie 7 km biegu po górze Wdżar. Start 27 maja. Meta i druga strefa zmian na terenie CzorsztynSki Kluszkowce. Jeśli dla kogoś taki dystans wydaje się zbyt trudnym do pokonania zapraszamy do kibicowania, które można połączyć z aktywnością fizyczną miedzy obiema  strefami zmian prowadzi malowniczy szlak ok. 3,5 km. Można go pokonać rowerem lub pieszo - widoki niezapomniane.
Crosstriathlon z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku na naszych zawodach będzie można zdobyć pakiet startowy na Xterra Poland (dla zwycięzców i jeden rozlosujemy wśród  tych którzy ukończą)– eliminację do mistrzostw świata w tej dyscyplinie odbywających się na Hawajach. 
Dodatkowo nasze zawody odbędą się w kooperacji z zawodami Festiwalu Rowerowego Joyride i wspólnie będziemy tworzyć jego atmosferę. Zapraszamy więc wszystkich miłośników dwóch kółek i nie tylko – będzie się działo.
Info: www.mocarnyzboj.pl
VIII Frydman Triathlon
25 czerwca zapraszamy do Frydmana na Spiszu, k/ Nowego Targu. Zawodnicy będą mięli do wyboru 2 trasy. Olimpijską (1,5km-40km-10km) oraz Sprint (0,75km-20km-5km). Zawody rozgrywane będą na niezwykle urokliwej części Podtatrza. Pływanie po trójkącie na przystani we Frydmanie, natomiast jazda na rowerze i bieganie rozegrane zostanie w sąsiedztwie zbiornika wodnego. Jeśli chodzi o profil trasy rowerowej to wygląda imponująco. Zawodnicy będą mieli okazje się wykazać na dosyć pofałdowanej trasie, co z pewnością doda dramaturgii rywalizacji i uatrakcyjni same zawody. Ostatni etap trójboju będzie odbywał się wokół Frydmana. Zawodnicy przebiegną w przypadku sprintu 1 pętle, zaś w olimpijskim 2 pętle, z których każda będzie miała 5km długości. Zapraszamy do startu. W przeciwieństwie do lat poprzednich, zapisy będą możliwe do dnia startu o ile nie przekroczony zostanie limit zawodników 150 osób na obu dystansach łącznie.
Info: www.frydmantriathlon.pl
Tatraman
TATRAMAN – to najnowsze zawody triathlonowe rodem znad Jeziora Czorsztyńskiego. Zawody typu ½ Ironman ale o  charakterze typowo górskim i to w najlepszym wydaniu. W końcu TATRY zobowiązują. 
Trasa ma prowadzić po najpiękniejszych zakątkach zarówno polskiego, jak i słowackiego Spisza i oczywiście Tatr. Dystans na jakim ma się rozegrać rywalizacja to 113 km.  Start i etap pływacki odbędzie się na Jeziorze Czorsztyńskim,Przystań Zamajerz Niedzica o 8.30. 
Następnie zawodnicy współzawodniczyć będą na ponad 90 kilometrowej trasie szosowej, na której będą się mogli zmierzyć z trzema bardzo wymagającymi podjazdami i równie trudnymi, technicznymi zjazdami. Na jednym z podjazdów, będzie okazja do spróbowania swoich sił z nachyleniem dochodzącym nawet do 20%.
Po zmianie w T2 rozpocznie się typowy bieg górski liczący 21.1 kilometrów o niezwykle interesującym tatrzańskim przewyższeniu.  Metę zaplanowano na KASPROWYM WIERCHU.
Zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem, wiec jeśli ktoś fizycznie jest gotowy na takie wyzwanie to z zapisami trzeba się pośpieszyć. Zapraszamy 26 sierpnia 2017r.
Info: www. Tatraman.eu
 
Fundacja Frydman Triathlon
Komandor zawodów
Lucjan Habieda
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1062 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020