START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
Marcinów potwierdził dominację
 dodano: 31 Lipca 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Nowy Targ był gospodarzem VII i VIII rundy Mistrzostw Polski. W obu triumfował lider klasyfikacji generalnej, pewnym krokiem zmierzający po czwarty z rzędu tytuł mistrzowski nowotarżanin Gabriel Marcinów.


 Nowotarskie eliminacje tradycyjnie już były perfekcyjnie przygotowane od strony organizacyjnej.
 
Odpowiedzialny za przygotowanie trasy, prezes AMK Gorce Rafał Luberda zaserwował uczestnikom 10 odcinków tzw. jazdy obserwowanej. 
 
- W porównaniu z poprzednimi latami, zdecydowanie podnieśliśmy skalę trudności. Odcinki były bezpieczne, ale wymagały od zawodników przede wszystkim dobrej techniki. Ci którzy ją mieli, dominowali w swoich grupach. Byli tacy, którzy przed startem kręcili nosami, ale po zawodach gratulowali nam pomysłu i kreatywności – podkreślił Luberda. 
 
We znaki zawodnikom dała się pogoda. Szczególnie w niedzielę, kiedy żar lał się z nieba. 30 stopni Celsjusza w połączeniu z tumanami kurzu unoszącymi się nad torem sprawił, że z zawodników pot lał się strumieniami.
 
Na starcie – w obu dniach - stanęło blisko 100 motocyklistów.
 
Grupę A zdominował Marcinów. Nowotarżanin jeżdżący od kilku sezonów w barwach AMK Gliwice, po raz kolejny dowiódł, że na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Wygrał pewnie obie eliminacje czym praktycznie przesądził triumf w klasyfikacji generalnej. Kroku próbował mu dorównać reprezentant gospodarzy Michał Łukaszczyk, ale w decydujących momentach Marcinów odparł jego ataki.
 
- Fajne zawody. Szkoda tylko, że na sztucznym torze, a nie w terenie bo jednak Nowy Targ to "stolica " trialu i rajd mógłby być w naturalnym terenie. Zawodnicy nie maja jednak tutaj wiele do gadania. Co zaś tyczy się mojej jazdy to w sobotę sprawiała mi ona o wiele więcej frajdy. Cieszyłem sie jazdą, tymi wszystkimi wysokimi wyskokami, które bardzo lubię. A w niedzielę z racji dużego upału i absolutnego braku cienia to była juz walka z pogodą i samym sobą aby dokończyć te zawody. Nie było już radości z samej jazdy stąd popełniłem sporo niepotrzebnych błędów, które wynikły ze zmęczenia. Ogólnie jestem zadowolony. Wygrałem, a nic bardziej chyba nie motywuje jak wygrana w ciężkich warunkach - przyznał Marcinów.
 
 
 
- Nie byłbym sobą, gdyby nie popełnił głupich błędów. To one pozbawiły mnie szans na walkę z Gabrysiem o pierwsze miejsce. Generalnie jednak jestem zadowolony. Wiele ciężkich odcinków przejechałem na „0”. Same zawody bardzo trudne. Widać, że poziom trawlu w Polsce idzie w górę, co oczywiście musi cieszyć – ocenił Łukaszczyk.
 
W grupie B sobotnią eliminacje wygrał Luberda przed Sebastianem Cyrwusem (AMK Gliwice). Dzień później obaj panowie zamienili się miejscami. Na trzecim stopnia podium pierwszego dnia rywalizacji stanął Krzysztof Materna (SMOK Kraków), a nazajutrz Daniel Nykaza (AMK Gorce).
 
W grupie C pierwszego dnia rywalizację zdominował Piotr Ryncarz (SMOK Kraków), drugi w stawce był Michał Pyzowski (AMK Gliwice), a trzeci Tomasz Siaśkiewicz (AMK Gorce). Nazajutrz Pyzowski zrewanżował się Ryncarzowi. Obaj przywieźli z trasy taką samą ilość punktów karnych, ale to Pyzowski miał w dorobki więcej odcinków przejechanych na „0” i to zadecydowało o jego zwycięstwie. Trzecie miejsce ponownie w udziale przypadło Siaśkiewiczowi.
 
Nowotarskie eliminacje uwieczniła parada motocyklistów ulicami Nowego Targu.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    792 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019