Tadeusz Błażusiak nie wystartuje w ten weekend

Pierwszy Polak, który zdobył tytuł mistrza Europy w trialu motocyklowym (2004) miał w sobotę i niedzielę wziąć udział w pierwszej rundzie hiszpańskich zawodów - i tu uwaga - HardEnduro.
( 12 Stycznia 2024)
MŚ w SuperEnduro - Błażusiak trzeci w Izraelu
(żródło: Rafał Czerkawski)

Nowotarżanin Tadeusz Błażusiak (Gas Gas) zajął trzecie miejsce  w czwartkowych zawodach Grand Prix Izraela. Jest to czwarta przedostatnia runda motocyklowych Mistrzostw Świata  FIM w superenduro.. Drugi z Polaków, Dominik Olszowy (Gas Gas) był piąty. Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna) stanął na najwyższym stopniu podium.
( 3 Marca 2023)
Kolejne eliminacje SuperEnduro z udziałem m.in. nowotarżanina Tadeusza Błażusiaka zaplanowane są na ten weekend w Budapeszcie.

W kalendarzu cyklu są jeszcze wymienione  zawody w Jerozolimie 2 marca i finał mistrzostw świata 18 marca w Gliwicach.
( 1 Lutego 2023)
Taddy Błażusiak: „Wystartować z przodu, cisnąć ile się da i oczywiście wygrywać!”
(żródło: mat prasowe StartUpagencja)

W sobotę (10 grudnia)  nowotarżanin, 6-krotny zdobywca czempionatu globu, "Taddy" Tadeusz Błażusiak powalczy w Krakowie podczas Mistrzostw  Świata SuperEnduro.  W stolicy Małopolski zobaczymy też pochodzącego z miejscowości Kozy koło Bielska-Białej Dominika Olszowego, tegorocznego mistrza juniorów, który w nadchodzącym sezonie przechodzi do rywalizacji w najwyższej klasie startowej Prestige. Tytułu broni Brytyjczyk Billy Bolt. Rywalizacja rozegrana zostanie na niezwykle trudnym technicznie, a zarazem widowiskowym torze, który przygotowany będzie z ponad 1000 m3 ziemi, 40 ton piachu, 60 ton głazów, mnóstwa drewnianych bali oraz wielkich opon. Poniżej zapraszamy na wywiad z Tadeuszem Błażusiakiem oraz Dominikiem Olszowym. Polski dream team opowiada o kontuzjach, przygotowanej strategii i debiucie w klasie PRO na niespełna dwa tygodnie przed startem I rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Krakowie.
( 2 Grudnia 2022)
Polak Mistrzem Świata SuperEnduro Juniorów!
(żródło: redbull.com)

Dominik Olszowy zdominował podwójne GP Niemiec i cały sezon Mistrzostw Świata SuperEnduro zostając pierwszym Polakiem z tym tytułem!
( 5 Kwietnia 2022)
Tadek Błażusiak kontuzjowany

Taddy Błażusiak z GASGAS Factory Racing doznał złamania prawego nadgarstka podczas przedostatniej rundy serii w Niemczech, co zmusiło go do rezygnacji z dalszych startów w Riesa. Polak przeszedł trwającą trzy godziny operację w szpitalu w Dreźnie, teraz czeka go spotkanie w Barcelonie z wybitnym specjalistą doktorem Xavierem Mirem. GASGAS Factory Racing życzy Taddy'emu szybkiego powrotu do zdrowia!
( 21 Marca 2022)
Tadeusz Błażusiak trzeci w Izraelu

Tadeusz Błażusiak zajął trzecie miejsce w czwartkowych zawodach Super Enduro w Izraelu.  Były o trzecie eliminacje w tej konkurencji.  Rywalizację wygrał Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna),  W klasyfikacji generalnej Polak też jest trzeci.
( 3 Marca 2022)
MŚ w enduro - Błażusiak szósty we Włoszech
(żródło: mat prasowy RC)

Pochodzący z Nowego Targu Tadeusz Błażusiak zajął szóstą pozycję w pierwszych eliminacjach motocyklowych mistrzostw świata w hard enduro FIM, które rozegrano we Włoszech. Zwyciężył Brytyjczyk  Billy Bolt , , a drugie miejsce zajął Niemiec Manuel Lettenbichler.
( 12 Lipca 2021)
Bez niespodzianek w MP. Niepodważalna dominacja obrońcy tytułu

W miniony weekend w Nowym Targu rozegrano 3 i 4 rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w trialu. Frekwencja wśród uczestników była jedną z najwyższych w historii
( 27 Lipca 2020)
Rafał Sonik 3 w tegorocznym rajdzie Dakar

Rafał Sonik zakończył tegoroczny Rajd Dakar na 3 pozycji . To piąte podium  Polaka w tym rajdzie. Gratulacje.
( 17 Stycznia 2020)
Taddy Błażusiak wygrywa II rundę Mistrzostw Świata SuperEnduro w Niemczech
(żródło: PZM)

Nowotarżanin Taddy Błażusiak wygrał II rundę Mistrzostw Świata SuperEnduro w Niemczech. Polak znajduje się obecnie na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej Prestige. Kolejne miejsca zajmują kolejno Billy Bolt oraz Alfredo Gomez
( 7 Stycznia 2020)
Błażusiak drugi w Krakowie!

14-tysięcy gardeł skandujących „Taddy, Taddy”, niezapomniane starcie najlepszych zawodników globu, zacięta rywalizacja do ostatniego okrążenia, emocje sięgające zenitu i… detronizacja naszego Króla z Małopolski – to co wydarzyło się 7 grudnia w Krakowie ciężko opisać słowami.
( 9 Grudnia 2019)
Siódmy tytuł Marcinówa

W Szklarskiej Porębie rozegrano ostatnie dwie rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski w trialu. Kropkę nad i postawił lider klasyfikacji generalnej, nowotarżanin Gabriel Marcinów, który tym samym sięgnął po 7 już w karierze tytuł IMP.
( 18 Października 2019)
W wenezuelsko-hiszpańskim towarzystwie

Drugi raz na przestrzeni miesiąca Nowy Targ był gospodarzem kolejnych dwóch rund (7 i 8) Mistrzostw Polski w trialu. Rywalizowano na sztucznym torze nad Dunajcem, a organizatorem zawodów był AMK Gorce Nowy Targ.
( 26 Sierpnia 2019)
Po staremu…

Ponad 80 zawodników wzięło udział w rozegranych w weekend w Nowym Targu kolejnych dwóch rundach (5 i 6 ) Indywidualnych Mistrzostw Polski i Pucharze Polski w Trialu. Rywalizowano tradycyjnie na sztucznym torze nad Dunajcem, a organizatorem zawodów był AMK Gorce Nowy Targ.