START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
Kaczmarczyk Mistrzem Polski!
 dodano: 29 Sierpnia 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Choć do końca sezonu Mistrzostw Polski SuperEnduro pozostała jeszcze jedna eliminacja, w klasie Junior karty zostały już rozdane. Fantastyczną postawą na torze Lublinek, Oskar Kaczmarczyk w miniony weekend przypieczętował swoją dominację w cyklu Mistrzostw Polski SuperEnduro 2017 i zapewnił sobie tym samym upragniony tytuł mistrza kraju w tej dyscyplinie!


 Eliminacje na torze Lublinek z pewnością zostaną zapamiętane jako dwie, z najmocniejszym wsparciem ze strony kibiców w tym sezonie. Na perfekcyjnie przygotowany tor, poza polską śmietanką SuperEnduro, przybyły także rzesze fanów motorsportu, co znacznie podgrzało atmosferę rywalizacji.
 
Aspirujący do tytułu Mistrza Polski Kaczmarczyk do startu w Łodzi przystąpił spokojnie, bo od wykręcenia drugiego czasu w trakcie kwalifikacji. Z każdym jednak wyścigiem finałowym Nowotarżanin podkręcał tempo, dzięki czemu nie tylko triumfował w każdym z trzech wyścigów, ale jak warto dodać, rejestrował się na linii mety z coraz większą przewagą nad drugim zawodnikiem. Sobotni start numer #6 podsumował więc wynikiem 1-1-1 i miejscem na szczycie podium.
 
W niedzielę, gdy została odwrócona trasa wyścigu, Kaczmarczyk nie zamierzał zwalniać tempa i ponownie zaserwował zgromadzonej na torze Lublinek publice pokaz szybkiej i technicznej jazdy. Trzykrotne zwycięstwo dało Oskarowi po raz 8 w tym sezonie miejsce na najwyższym stopniu podium i pozwoliło dorzucić do puli punktów kolejne 60 punktów.
 
Rywalizację na torze Lublinek uważam za naprawdę udaną. Zwyciężyłem wszystkie 6 wyścigów weekendu, co pozwoliło mi na tyle umocnić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej, że upragniony tytuł Mistrza Polski mam już w kieszeni! Sam tor był świetnie przygotowany i jazda po nim była dla mnie czystą przyjemnością. Starałem wystrzegać się popełniania błędów, co zaowocowało w tabeli czasów. Mówiąc o minionej rundzie naprawdę należy wyrazić ogromny szacunek dla organizatorów tej imprezy, którzy nie tylko profesjonalnie podeszli do tematu przygotowania toru i całego zaplecza, ale także świetnie nagłośnili imprezę! Byłem w ogromnym szoku, jakie tłumy przybyły na tę eliminację cyklu. Ściganie się w takiej atmosferze, wśród setek kibiców, którzy sukcesywnie podgrzewali temperaturę zawodów i motywowali do dawania z siebie maksimum, to czysta przyjemność. To było super i oby więcej takich momentów w przyszłych latach! Teraz pełna koncentracja na przygotowaniach do Red Bull 111 Megawatt. – skomentował swój ostatni występ Oskar Kaczmarczyk.
 
Po 8 przystankach sezonu 2017 Oskar Kaczmarczyk gromadzi na swoim koncie 420 punktów i posiada 96 punktową przewagę, co oznacza, że na jedną rundę przed końcem sezonu, tytuł Mistrza Polski SuperEnduro 2017 w klasie Junior jest już w jego!
 
Ostatnia runda tegorocznego cyklu odbędzie się 16 września w Łodzi.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    962 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019