START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Łyżwiarstwo szybkie – Mistrzostwa Polski: Poznaliśmy medalistów wieloboju
 dodano: 28 Października 2017    (źródło: PZLS)

 Za nami drugi dzień rywalizacji na Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim. Złote medale wywalczyli dziś sobie Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Konrad Niedźwiedzki oraz Jan Szymański. W wieloboju najlepsi okazali się natomiast Katarzyna Woźniak i Jan Szymański.


 
 
Plan dzisiejszego dnia zawodów został nieznacznie zmieniony. Obok wyścigów na 1500 metrów, zamiast rywalizacji na 1000 metrów, znalazły się w nim najdłuższe dystanse (5000 metrów u kobiet i 10000 metrów u mężczyzn). Wszystko po to, aby już dziś zakończyć rywalizację wieloboistów.
 
Dzień rozpoczęły zatem panie, które na początku rywalizowały na 1500 metrów. Na tym dystansie nieźle spisały się nasze młode zawodniczki. Karolina Bosiek (2:03.04) i Magdalena Czyszczoń (2:06.16), dzięki dobrym czasom zakończyły rywalizację na kolejno 5. i 6. miejscu.
 
O medale walczyły jednak bardziej doświadczone reprezentantki Polski. Jako jedynej barierę dwóch minut udało się złamać Natalii Czerwonce. Łyżwiarka z Lubina wygrała na tym dystansie z czasem 1:59.77. Obok niej na podium stanęły również Katarzyna Bachleda-Curuś (2:01.03) oraz Luiza Złotkowska (2:02.14).
 
Niewielka przerwa dzieliła rywalizację na 1500 metrów z początkiem jazdy na najdłuższym dystansie – 5000 metrów. Być może był to jeden z powodów, dla którego na tym dystansie zobaczyliśmy zaledwie pięć zawodniczek. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnął pomiędzy sobą ostatni duet. W nim Aleksandra Goss tylko na początku zdołała utrzymywać tempo Magdaleny Czyszczoń. Końcówka biegu należała już jednak do łyżwiarki z Zakopanego. Czyszczoń pojechała zdecydowanie szybciej od rywalki, dzięki czemu z czasem 7:22.03 wygrała rywalizację na tym dystansie. Ola Goss (7:28.91) była druga, a na podium stanęła jeszcze Katarzyna Woźniak (7:32.00).
 
W klasyfikacji wieloboju sklasyfikowane zostały cztery łyżwiarki. Najlepszy łączny wynik uzyskała Katarzyna Woźniak (169,939), która minimalnie wyprzedziła Katarzynę Bachledę-Curuś (169,990). Podium uzupełniła Magdalena Czyszczoń (171,811), sprawiając iż całe zajęte zostało przez reprezentantki AZS AFW Katowice. Jedyną łyżwiarką sklasyfikowaną w wieloboju, a będącą ostatecznie poza podium okazała się Karolina Gąsecka.
 
O medale na podobnych dystansach walczyli dziś także mężczyźni. Na 1500 metrów bezbłędny okazał się być Konrad Niedźwiedzki. Czas 1:48.11 był na tyle dobry, iż jadący w ostatniej parze Jan Szymański i Adrian Wielgat nie zdołali z nim wygrać. To Niedźwiedzki został zatem Mistrzem Polski na dystansie 1500 metrów. Zwycięski w ostatnim duecie Jan Szymański (1:49.16) wskoczył na drugi stopień podium, które uzupełnił – jadący w parze z Niedźwiedzkim – Sebastian Kłosiński (1:50.50).
 
Na najdłuższym z dystansów 10000 metrów, wydawało się, że żadnej konkurencji nie znajdzie Jan Szymański. Łyżwiarz AZS AWF Poznań rzeczywiście bardzo pewnie wygrał rywalizację w swoim kwartecie. Jadący na koniec Roland Cieślak i Adrian Wielgat do końca utrzymywali jednak wysokie tempo, które jeszcze na półtorej kilometra do mety pozwalało wierzyć w pokonanie Szymańskiego. Końcówka w wykonaniu obydwu wspomnianych zawodników była już jednak nieco słabsza, co spowodowało, iż obaj spadli na minimalnie niższe pozycje – Wielgat musiał ostatecznie zadowolić się drugim, a Cieślak trzecim miejscem.
 
W wieloboju u mężczyzn sklasyfikowano sześciu łyżwiarzy, spośród których najszybszy okazał się Jan Szymański (154,313). Reprezentantowi poznańskiego AWF-u sukces zapewniła dobra jazda na najdłuższych dystansach (5000 oraz 10000 metrów). Obok niego najlepsi wśród wieloboistów okazali się być Adrian Wielgat (156,089) oraz Marcin Bachanek (159,757).
 
Jutro ostatni dzień Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim. W Tomaszowie Mazowieckim będziemy świadkami rywalizacji na 1000 metrów oraz startu masowego.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1448 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023