START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
PŚ w Heerenveen: Polacy bez podium.
 dodano: 11 Listopada 2017    (źródło: PZLS)

Drugi dzień rywalizacji pucharowej w Heerenveen nie był zbyt szczęśliwy dla naszych panczenistów, bowiem nie zdobyli ani jednego medalu.


 Podobnie jak w piątek, dziś rywalizowali sprinterzy. Dystans 500 metrów wygrał Kanadyjczyk Laurent Dubreuil z czasem 34.8 sek. Artur Waś ze stratą 0,31 sek. zajął 13. miejsce. Polak niestety nie wytrzymał świetnego tempa po starcie. Oprócz zawodnika z Kanady medale zdobyli Holendrzy. Srebro Jan Smeekens, a brąz Ronald Mulder.
 
Dystans 1500 m. kobiet rozpoczął się od pozytywnego przejazdu Kanadyjki  Ivanie Blondin, która osiągnęła czas 1:58.29 sek. Katarzyna Bachleda-Curuś pojechała znacznie gorzej i z rezultatem 1:59.51 sek. była przedostatnia po przejeździe 2 par. Świetny czas uzyskała jej bezpośrednia rywalka RosjankaYuliya Skokova i wyszła na prowadzenie. Ku uciesze miejscowych kibiców Lotte Van Beek zdołała przejechać dystans w czasie 1:56.34, dzięki czemu zepchnęła Rosjankę z fotela liderki. W międzyczasieNatalia Czerwonka zamknęła stoper na rezultacie 1:58.3 sek. i była lepszą z biało-czerwonych. Do walki o zwycięstwo włączyła się inna Holenderka Jorien Ter Mors, która była lepsza od Beek o 0,9 sek. Jednak obydwie zawodniczki gospodarzy nie zdołały wygrać zawodów. Musiały się ucieszyć srebrem i brązem, albowiem bezkonkurencyjna okazała się Japonka Miho Takagi, lepsza od Ter Mors o 0,76 sek. Ostatecznie Czerwonka zajęła 14. miejsce, a Bachleda-Curuś była 18. w stawce 20 zawodniczek.
 
Również na 1500 m. walczyli mężczyźni. Na dzień dobry mieliśmy rywalizację Jana Szymańskiego z Konradem Niedźwiedzkim. Szymański osiągnął czas 1:46.82 sek. i był lepszy od Niedźwiedzkiego o 0,18 sek. Po chwili wyprzedził ich Norweg Havard Bokko z rezultatem 1:46.42. Lepiej o 0,14 sek. pojechał jego kolega z reprezentacji Sindre Henriksen. Z 1. miejsca zepchnął go Kanadyjczyk Vincent De Haitre. Jego czas 1:45.87 pozwolił mu zająć 2. pozycję, ponieważ wyprzedził go lepszy aż o 1,45 sek. Rosjanin Denis Yuskov. Brąz dla Holendra Thomasa Krola. Jan Szymański ostatecznie zajął 10. miejsce, a 11. był Konrad Niedźwiedzki.
 
Ostatnią konkurencją były biegi ze startu wspólnego. O pechu może mówić Natalia Czyszczoń, która upadła i zajęła ostatnie 16. miejsce. Po triumfie Miho Takagi oraz Nao Kodairy na 500 m. kolejny medal tego koloru dla Japonii zdobyła Ayano Sato. Srebro dla Kanadyjki Ivanie Blondi, a brąz dla Włoszki Francesci Lollobrigidy.
 
Wśród mężczyzn triumfował także Azjata, lecz nie był to Japończyk, a Koreańczyk Seung Hoon-Lee. Brązowy medal zdobył reprezentant tego samego kraju Jaewon Chung, a rodzielił ich Amerykanin Joey Mantia. Konrad Niedźwiedzki był poza najlepszą 10.
 
Ostatnie konkurencje PŚ w Holandii odbędą się jutro. Będziemy świadkami między innymi drużynowego sprintu mężczyzn z Polakami.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    946 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024