Puchar Świata: S. L. C – drugi dzień startów.
 dodano: 10 Grudnia 2017    (źródło: PZŁS)

Dzisiejsze starty biało-czerwoni rozpoczęli od dystansu 1500 metrów w grupie B. W stawce 29 kobiet, startowały trzy polki. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Czerwonka, która zakończyła rywalizacje na 4.miejscu z czasem1:55.64. Na 7.miejscu uplasowała się Luiza Złotkowska, natomiast Katarzyna Woźniak zakończyła na dalekim 17.miejscu. Wygrała niemka – Gabriele Hischbichler.

W rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie najwyżej ulokował się Zbigniew Bródka. Złoty olimpijczyk z Soczi zajął 6. miejsce w grupie B.  Na 10.miejsu z nowym rekordem życiowym uplasował się Sebastian Kłosiński (1:44.96s.). Na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant Belgii – Bart Swings.

Kolejny dystansem, podczas którego mogliśmy oglądać reprezentanta Polski było 500 2 (Grupa A). Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić w gronie najszybszych startował Artur Waś. Niestety w dzisiejszych startach, nie udało się powtórzyć sukcesu ze Stavanger. Czołowy sprinter kadry zakończył rywalizację na 20.miejscu w grupie A. Na najwyższym stopniu podium stanął Rosjanin Ruslan Mjurashov. Srebrny medal wywalczył reprezentant Holandii Kai Verbij, natomiast brąz do swojej kolekcji dołączył Dai Dai Ntab, również reprezentujący Holandię.

W rywalizacji kobiet na dystansie 1500 metrów w grupie A, świetny wynik „wykręciła” Katarzyna Bachleda- Curuś. Polka zajmując 7.miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 1:54.61 potwierdziła swoją wysoką formę.

Bezkonkurencyjna okazała się Miho Takagi. Reprezentantka Japonii nie dała szans rywalkom i z dużą przewagą stanęła na najwyższym stopniu podium.  Srebrny medal zdobyła Marrit Leenstra z Holadnii, natomiast brąz zdobyła reprezentantka Rosji Yekaterina Shikhova.

W tej samej konkurencji w grupie A, wystartowało dwóch reprezentantów Polski. Konrad Niedźwiedzki oraz Jan Szymański.
Konrad z czasem 1:43.86, zapewnił sobie 10.miejsce w stawce najlepszych zawodników na świecie. Jan Szymański ulokował się na 18.miejscu z czasem 1:44.64. „Pudło” znów zdominowali reprezentanci Holandii i Rosji. Podobnie jak przed tygodniem, na pierwszym miejscy zakończył Denis Yuskow. Drugie miejsce wywalczył Koen Verweij, natomiast brąz wywalczył Thomas Krol.

Miłym akcentem na zakończenie drugiego dnia starów Pucharu Świata były starty na dystansie 500 metrów w grupie B. Pobijając swój rekord życiowy a tym samym rekord Polski z czasem 38.84, Natalia Czerwonka ulokowała się na 11.miejscu.
W tej samej konkurencji w rywalizacji mężczyzn pierwsze miejsce zajął Piotr Michalski. Sanoczanin również poprawił swój rekord życiowy (34.48). Na mocnym 5.miejscu z nowym rekordem życiowym uplasował się Artur Nogal (34.69). Natomiast Sebastian Kłosiński zakończył finalnie zawody na 10 miejscu.