START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
SuperEnduro: Kaczmarczyk na szóstkę podczas Grand Prix Niemiec
 dodano: 8 Stycznia 2018    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Sezon halowego enduro nabiera tempa. W sobotę w niemieckiej Riesie doszło do starcia w 2 rundzie Mistrzostw Świata SuperEnduro 2018. Tego dnia w Sachsen Arenie, poza będącym w doskonałej dyspozycji Tadkiem Błażusiakiem, wystartowało także liczne grono biało-czerwonych Juniorów, a wśród nich Oskar Kaczmarczyk, który po raz kolejny pokazał, że w światowej stawce zaczyna liczyć się coraz bardziej.


 Po mocnym rozpoczęciu sezonu podczas krakowskiej eliminacji oraz analizie poziomu tegorocznych rywali, Kaczmarczyk do Riesa jechał nie tyle maksymalnie zmotywowany, co także z większym komfortem psychicznym. Złożyła się na to świadomość tego, czego może się spodziewać po swoich konkurentach z klasy Junior. Dobre nastawienie i przygotowanie fizyczne przyniosło rezultaty już w trakcie kwalifikacji. Podczas nich tegoroczny Mistrz Polski SuperEnduro Junior wykręcił fantastyczny, trzeci czas w 25-osobowej stawce, czym zapewnił sobie awans do wyścigów finałowych.
 
Powstały w Sachsen Arenie tor został przygotowany przez Niemców perfekcyjnie. Złożyły się na niego takie elementy jak twarda choć lepka glina, seria belek, długa sekcja skalna w kształcie litery L, basen z wodą zakończony przejazdem przez grząski piach, opony oraz betonowe rury, w tym dwie potężne, stanowiące jeden z najbardziej spektakularnych skoków w obiekcie.
 
Do pierwszego finału Kaczmarczyk przystąpił z drugiego rzędu. Choć start z dwójki jest mniej komfortowy niż z linii pierwszej, to Oskar perfekcyjnie wykorzystał swoje położenie i po wejściu w pierwszy zakręt, trzymając się maksymalnie wewnętrznej strony, szybko przebił się do czoła stawki i rozpoczął pogoń za będącym u szczytu formy Kevinem Gallasem. Próbując atakować, sam musiał zacząć się bronić, bo za sobą miał już Ignacio Fernandeza i Kyle’a Flanagana. Po krótkiej potyczce Kaczmarczyk musiał uznać jednak wyższość Fernandeza i z trzeciej pozycji dalej realizował swój plan, u podstaw którego było zaliczenie czystego przejazdu. Rider z Nowego Targu konsekwentnie zmierzał do mety, ale na ostatnim okrążeniu Flanagan mocno zaatakował i zdołał tym samym zepchnąć naszego rodaka na czwartą lokatę. 
Start biegu drugiego zakończył się sporym zamieszaniem w pierwszym zakręcie, w którym zrobiło się naprawdę ciasno. Oskar po wyjściu z niego plasował się w połowie stawki, a później musiał odpierać ataki Leona Hentschela – najszybszego zawodnika kwalifikacji – ale ostatecznie po zaciętej walce, Oskar uprzedził go na mecie i podsumował wyścig z 6 wynikiem w stawce.
 
W biegu trzecim zawodnik KTMSKLEP.PL / EUVIC ponownie zaliczył dobry start, po którym plasował się w granicach piątej pozycji. Zmęczenie dało się już jednak we znaki, przez co finalnie na mecie Oskar zarejestrował się dwa oczka niżej, czyli na 7 miejscu. Rezultat 4-6-7 pozwolił mu na zajęcie po raz drugi w tym sezonie wysokiego, 6 miejsca w klasyfikacji Junior.
 
- To była fantastyczna eliminacja. Początkowo wnioskowałem, że tak techniczny tor przyniesie mniej dynamiczną rywalizację, ale myliłem się. Po treningach i kwalifikacjach gdy się rozkręciliśmy, było już wiadomo, że naprawdę tempo będzie bardzo wysokie. Ze swojego startu jestem bardzo zadowolony, bo pojechałem w miarę równo, co dało 6 miejsce w klasie. W finale pierwszym zaliczyłem bardzo dobry start i długo udało mi się utrzymać w ścisłej czołówce. Byłbym trzeci, ale na ostatnim okrążeniu brakło trochę szczęścia. W kolejnych biegach już nie udało mi się tak sprytnie przebić do czoła, ale cieszy mnie fakt, że poczucie zmęczenia było zdecydowanie mniejsze, niż w Krakowie. To znak, że idziemy w dobrym kierunku. – skomentował swój start Kaczmarczyk.
 
Trzecim przystankiem serii będzie hiszpańska Malaga, do której światowa czołówka SuperEnduro zjedzie już 17 lutego. Start Oskara stoi jeszcze pod znakiem zapytania, ale jak mówi jego ojciec, Przemek Kaczmarczyk - bądźmy dobrej myśli.
 
Chcesz być na bieżąco z informacjami ze sportowego świata Oskara Kaczmarczyka? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj na jego oficjalny fanpage na Facebooku!
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2261 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024