START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
Wewnętrzne spory przerwą hegemonię AMK Gorce?
 dodano: 17 Maja 2018    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Turek był gospodarzem pierwszych dwóch rund Mistrzostw Polski w trialu. W grupie A fascynujący bój stoczyli dwaj nowotarżanie: broniący tytułu Gabriel Marcinów i Michał Łukaszczyk.


 W pierwszym dniu zwyciężył Marcinów, który z trzech pętli po 10 odcinków, przywiózł 8 punktów karnych. Łukaszczyk zgromadził ich 15 i finiszował jako drugi. Dzień później panowie zamienili się miejscami na podium. Wygrał Łukaszczyk z ledwie 1 punktem karnym. Marcinów miał 4 „oczka”.
 
- Jestem jak najbardziej zadowolony. Bardzo fajna rywalizacja z Michałem. Jechaliśmy dwa dni razem i walczyliśmy o każdy punkt. Niestety mój brak treningów objawił się tym ze w drugi dzień zaczęło mi brakować sił i popełniłem o dwa błędy za dużo. Teraz dużo więcej pracuje, mało trenuję do tego dziecko w drodze i priorytety się trochę zmieniły. Ale i tak jestem mega szczęśliwy, że dalej na takim poziomie jadę podczas zawodów – podkreślił Marcinów.
 
- To był dla mnie bardzo udany weekend, który myślę, że zwiastuje bardzo ciekawy sezon. Zapowiada się fascynująca walka z Gabrysiem. Zawody w Turku pokazały, że jeździmy na zbliżonym poziomie – przyznał Łukaszczyk, który od tego sezonu barwy AMK Gorce Nowy Targ zamienił na AMK Gliwice i tym samym stał się kolegą klubowym Marcinówa, który w klubie ze Śląska jeździ już od kilku lat. - Poszedłem tam gdzie mnie chcieli. Prezes AMK Gorce dał mi do zrozumienia, że nie jest mną zainteresowany, a że dostałem dobrą propozycję z Gliwic to postanowiłem skorzystać – wyjaśnia motywy swoich przenosin Łukaszczyk.
 
Także dwukrotnie trzeci w zawodach w Turku, Jan Gąsienica Daniel, odszedł z Gorców i przeniósł się do Sparty Wrocław. Tym samym wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od ponad 20 lat, AMK Gorce straci tytuł Klubowego Mistrza Polski
 
- Pewnie tak będzie, ale nikogo na siłę trzymać nie będziemy. Chłopcy za parę groszy zdradzili klub który ich wychował, ukształtował jako zawodników. Połasili się na śmieszne pieniądze, zważywszy na ich prywatną sytuację finansową. Ich wybór. Nas nie stać by sprostać ich „widzi mi się”. Trudno. Mamy w klubie sporą grupę młodych, utalentowanych zawodników i na nich się skupiamy – mówi prezes AMK Gorce, Rafał Luberda, który wystartował w grupie B i dwukrotnie stawał na najwyższym stopnia podium: - W szoku jestem. Wystartowałem bez kompletnie żadnego przygotowania. Liczyłem gdzieś na miejsce w okolicach piątego. A tu taka niespodzianka – przyznaje Luberda.
 
W rywalizacji młodzików dwukrotnie na drugim stopnia podium stanął Jan Marusarz z AMK Gorce, który przegrał jedynie z Miłoszem Żyznowskim z AP Kraków.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2309 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024