START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
TRZEJ ZWYCIĘZCY TOUR DE POLOGNE STARTOWALI W LANG TEAM RACE W GDAŃSKU
 dodano: 26 Maja 2018    (źródło: Lang Team)

 Piotr Osiński (GK STG Starogard Gdański) i Weronika Lorkowska (Team Verge Polska) na dystansie MAXI oraz Jakub Ruciński (Bike U Up- Europell) i Monika Szotowicz (STC Stargard) na dystansie MINI triumfowali podczas drugich w tym sezonie zawodów w kolarstwie szosowym dla amatorów Lang Team Race w Gdańsku. Na starcie pojawiło się trzech zwycięzców Tour de Pologne sprzed lat – Czesław Lang, Lechosław Michalak i Marek Kulas.
 
 
 


 „Trasa była wymagająca, interwałowa, sporo podjazdów, a do tego każdy pokonywaliśmy po kilka razy” – powiedział na mecie najszybszy w kategorii M-5 Czesław Lang. „Forma rośnie, dziś jechaliśmy z młodszymi kategoriami i średnia podchodziła pod 37 km/h” – dodał zwycięzca Tour de Pologne z 1980 roku. Na trasie jechał wspólnie z Lechosławem Michalakiem (zwycięzca TdP w 1977) i na mecie obaj osiągnęli ten sam czas. „Podjazdy szybko dały znać osobie, peleton podzielił się na małe grupki. Mam satysfakcję, bo forma z każdym tygodniem idzie w górę. Po prostu mam coraz więcej kilometrów wyścigowych w nogach” – powiedział Lechosław Michalak. Marek Kulas, triumfator Tour de Pologne z 1986 roku był piąty w kategorii M-4.
 
Najszybszy ze wszystkich na dystansie Maxi okazał się Piotr Osiński. „Po kilku kilometrach od startu oderwaliśmy się od peletonu z Marcinem Korzeniowskim. Uciekaliśmy zgodnie współpracując przez większą część dystansu. Pod koniec zaatakowałem na podjeździe i udało się dojechać do mety. Warunki mi sprzyjały – sporo podjazdów, wietrznie. Ja wolę uciekać, niż czekać z finiszem do mety” – powiedział zwycięzca. „Fajnie zorganizowane zawody, można było się przejechać al. Armii Krajowej, co na co dzień jest niemożliwe. Ja na co dzień jeżdżę na rowerze na uczelnię i z powrotem, więc pokonuję ok. 26 kilometrów” – mówiła najszybsza na dystansie Maxi Weronika Lorkowska.
 
  
 
Kolarski weekend w Gdańsku rozpoczął się od wyścigu szosowego, a już w niedzielę zostanie rozegrany Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy w kolarstwie górskim. „Zapraszamy wszystkich. Maraton odbędzie się na wymagającej trasie. Nie sądzę, aby wygrał przypadkowy zwycięzca. Ta trasa obnaży słabości, a liczyć się będą najlepiej przygotowani” – mówi Krzysztof Golwiej, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Kolarskiego. Także w niedzielę w Gdańsku odbędzie się trzeci już w tym sezonie Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki – dla wszystkich dzieci i młodzieży z roczników 2003-2008.
 
W ten weekend nie tylko gdańszczanie mają okazję do spotkania kolarskich gwiazd. Roadshow i mobilne muzeum Tour de Pologne zawitały bowiem do Zgorzelca. I właśnie tam, wszyscy chętni mogą korzystać z wielu atrakcji związanych z 90-leciem Tour de Pologne, a jutro również spotkać znakomitych kolarzy. W Zgorzelcu gośćmi specjalnymi Roadshow Tour de Pologne będą zwycięzca wyścigu z 1979 roku Henryk Charucki i triumfator Touru z 1990 roku Mieczysław Karłowicz.
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    334 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019