START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
MARATON ROWEROWY W TRĄBKACH WIELKICH – UDANA INAUGURACJA
 dodano: 17 Czerwca 2018    (źródło: Lang Team)

 Czwarta w tym sezonie odsłona Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych miała miejsce w sobotę w Trąbkach Wielkich. Najszybszym kolarzem na dystansie Grand Fondo okazał się Dariusz Batek z CST 7R MTB Team. 
 


 Gmina Trąbki Wielkie po raz pierwszy znalazła się na mapie Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych i była to udana inauguracja. Ciekawa, zróżnicowana trasa, wielu kolarzy i wspaniała atmosfera w miasteczku wyścigu. Gościem specjalnym był arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który dał sygnał do startu, a także wręczył okazały puchar metropolity gdańskiego dla najmłodszego uczestnika maratonu. Walka na najdłuższym dystansie Grand Fondo toczyła się pod dyktando Dariusza Batka. Kolarz grupy CST 7R MTB Team wygrał w tym sezonie już dwa maratony – w Krakowie i Gdańsku. Nie inaczej było w Trąbkach Wielkich – na metę Batek wjechał samotnie mają sporą przewagę nad rywalami. Dopiero trzy minuty później finiszował Krzysztof Krzywy z NEXUS Team, a podium uzupełnił kolega Batka z drużyny Jakub Najs. Trasa maratonu w Trąbkach Wielkich okazała się bardzo wymagająca. Walczący na Grand Fondo kolarze mieli do pokonania aż 88 kilometrów – trzy rundy ze sporą liczbą podjazdów. 
 
 
 
Najbardziej zacięta okazała się walka na dystansie Mini. Różnica na mecie między zwycięzcą, a drugim kolarzem wyniosła zaledwie dwie sekundy. Najszybszy okazał się Hubert Labuda z Klubu Kolarskiego Lew Lębork, a drugie miejsce zajął Damian Ciba z TA KO TEAM. Podium uzupełnił Bartosz Bejm z Bejm Team. Wszyscy trzej kolarze triumfowali w swoich kategoriach wiekowych. Wśród pań Aleksandra Zabrocka z MLKS Baszty Bytów wyprzedziła Sandrę Adamczyk (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), a trzeci wynik uzyskała Katarzyna Pakulska (Adalight-Arealamp). Na dystansie Medio bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który drugiego Kacpra Cacko (Cozmobike Team) wyprzedził o ponad pięć minut. Wśród pań przewaga zwyciężczyni była jeszcze większa. Zuzanna Krzystała-Stępień (SUP Lifting Team Bugla Bike Service) pokonała trasę w czasie 2:24:10, a druga Anna Ostrowska (T4B Bike Team) dotarła na metę z wynikiem 2:39:00.
 
Malownicze tereny Gminy Trąbki Wielkie przyciągnęły w sobotę wielu miłośników rowerów. Ci, którzy nie mieli na tyle doświadczenia, by walczyć w maratonie MTB wzięli udział w Paradzie Rodzinnej – dziesięciokilometrowy, rekreacyjny przejazd to dla wielu znakomity początek rowerowej przygody. Dzieci i młodzież mogły również wystartować w wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. W Trąbkach Wielkich odbył się dodatkowy wyścig z tego cyklu, ale jego wyniki nie są wliczane do klasyfikacji generalnej. Wśród chłopców najlepszy czas uzyskał Konrad Gołębiowski (Wadecki Bike Academy), a wśród dziewcząt Małgorzata Wojcieszek (Belta Team Gdańsk).
 
 
 
W kalendarzu Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych nadszedł czas na wakacyjny odpoczynek – następny maraton odbędzie się 15 września w Katowicach. Miesiące letnie będą stały pod znakiem kolarstwa szosowego. W dniach 4-10 sierpnia odbędzie się 75. Tour de Pologne, a 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej TAURON Tour de Pologne Amatorów.
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    286 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019