START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
Z dreszczem grozy
 dodano: 13 Sierpnia 2018    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 W trakcie minionej rundy Mistrzostw Polski SuperEnduro, która odbyła się w Ogrodnikach, pochodzący z Nowego Targu zawodnik – Oskar Kaczmarczyk – pokazał siłę góralskiego charakteru. Pod koniec rywalizacji pierwszego dnia zaliczył poważny upadek, który wydawać by się mogło, przekreśli jego szanse na niedzielny start. Mimo mocnego poturbowania dosiadający KTM 250 EXC TPI zawodnik podjął rękawicę i dwukrotnie stanął na drugim stopnia podium w kategorii open.


 Przygotowany na 4 i 5 rundę Mistrzostw Polski SuperEnduro tor zdecydowanie należał do jednych z najszybszych w tegorocznym sezonie. Motocrossowy charakter toru w połączeniu ze spektakularnymi przeszkodami, typowymi dla SuperEnduro, przyniósł emocjonującą walkę, w tym w najmocniejszej z klas, czyli Open.
 
Kaczmarczyk do walki pierwszego dnia przystąpił z dobrym nastawieniem i wygraną w kwalifikacjach. Po opadnięciu bramek startowych pierwszego finału zaliczył świetny start i rozpoczął ucieczkę przed Grzegorzem Kargulem i Emilem Juszczakiem, któremu ostatecznie po zaciętej walce oddał prowadzenie i do mety dojechał z drugim czasem.
 
W biegu drugim Kaczmarczyk spóźnił nieco start, przez co musiał gonić stawkę. Po pogoni nowotarżanin w końcu wyprzedził Kargula i na mecie zameldował się ponownie jako drugi. Najwięcej zawirowań przyniósł jednak bieg trzeci, w trakcie którego na jednym ze skoków Oskar uderzył przednim kołem w belkę i katapultował się z motocykla wprost pod koła Kargula. Mimo mocnych stłuczeń Podhalanin dojechał do mety z trzecim wynikiem. Rezultat 2-2-3 dał mu tego dnia 2 lokatę.
 
Drugiego nią, kiedy wielu kibicom wydawało się nie zobaczą już Kaczmarczyka w akcji, ten nie zamierzał się poddać i podjął próbę. Ból w nadgarstku i w operowanej w styczniu tego roku nodze, która także ucierpiała w upadku, dawały się mu jednak we znaki, co przyniosło wolniejsze tempo jazdy i trzeci wyniki na mecie. W biegu drugim i trzecim Oskar jakby odzyskał wiarę w siebie i dwukrotnie zameldował się na finiszu z drugim wynikiem. 3-2-2 po raz kolejny zapewniło mu miejsce na drugim schodku podium i pozwoliło dorzucić do puli punktów w klasyfikacji generalnej 48 pkt. 
 
- Zawody w Ogrodnikach uznaję za udane i to nie tylko ze względu na to, że obie rundy skończyłem na drugim miejscu. Cieszę się także, że gleba i uderzenie przez motocykl Grześka, który po mojej katapulcie nie miał szans ominięcia mnie lub wyhamowania, skończyła się tylko na serii stłuczeń. Wiem, że mogło być o wiele gorzej. Najbardziej w wyniku tej sytuacji dała mi we znaki noga. Pech chciał, że dostałem centralnie w bliznę po dawnych śrubach, w efekcie czego noga porządnie napuchła. Choć drugiego dnia chciałem wystartować, to do poranka temat stał pod znakiem zapytania, bo nie wiedziałem, co mnie będzie czekało po przebudzeniu. Na szczęście jakoś się ogarnąłem i dałem radę. Tego dnia jechałem już jednak z blokadą w głowie i nie skakałem tej sekcji, ale obroniłem drugie miejsce i z tego trzeba się cieszyć. Sam tor bardzo mi się podobał i miałem naprawdę doskonały feeling podczas jazdy – podkreśla Oskar Kaczmarczyk
 
Przed stawką Mistrzostw Polski SuperEnduro 2018 już tylko runda finałowa, która została zaplanowana na 22 września. Po drodze do tego przystanku, zawodników, w tym Oskara Kaczmarczyka czeka także start w największej imprezie Hard Enduro w Europie Środkowo-Wschodniej – Red Bull 111 Megawatt (8-9 września 2018)
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1927 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022