START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
Jest nowy indywidualny i klubowy trialowy Mistrz Polski.
 dodano: 3 Października 2018    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

  Zakończył się Mistrzostwa Polski w trialu. Dwie ostatnie rundy odbyły się w miniony weekend w Szklarskiej Porębie. W klasyfikacji generalnej w porównaniu z ubiegłym sezonem nastąpiło sporo zmian.


 Nowym Mistrzem Polski, po raz pierwszy w historii, został Michał Łukaszczyk. Nowotarżanin, aktualnie jeżdżący w barwach AMK Gliwice, przerwał kilkuletnią hegemonię Gabriela Marcinowa, także nowotarżanina i także jeżdżącego w gliwickim klubie. Marcinów stanął na drugim stopnia podium,  a trzeci był zakopiańczyk, Jan Gąsienica Daniel.
 
Przewagę jaką Łukaszczyk wypracował sobie we wcześniejszych eliminacjach, sprawiła że  w Szklarskiej Porębie nie musiał się już „spinać”. Wystarczyło że ukończył obie eliminacje. Skończyło się na 2 miejscu pierwszego dnia, i 3 nazajutrz
 
- W Szklarskiej bardzie koncentrowałem się na tym by nie popełnić jakiegoś błędu, który wykluczył by mnie z rajdu, bo tylko to mogło mi pokrzyżować plany. Udało się. Oczywiście jestem bardzo zadowolony z tytuł. Ciężko na niego pracowałem. Cieszę się, że te poty wylane na treningach i zawodach nie poszły na marne. Dziękuję mojemu tacie i trenerowi Bogusławowi Sięce, bez pomocy których na pewno nie wywalczyłbym tego Mistrzostwa.– podkreśla Łukaszczyk.
 
W Szklarskiej Porębie równych sobie nie miał Marcinów. Ustępujący mistrz dzielił i rządził na trasie. Wygrał obie eliminacje z dużą przewagą na resztą stawki. W drugim dniu ukończył trasę z zaledwie 1(!) punktem karnym. To że Marcinów stracił tytuł IMP w dużej mierze zadecydował fakt, że nie we wszystkich eliminacjach wziął udział.
 
- Jeśli chodzi o eliminacje w Szklarskiej no to standardowo najlepsze zawody w sezonie. Wszyscy w dobrych nastrojach, piękna okolica i cudowny teren do triala. Co do trasy to odcinki jak dla mnie troszkę za łatwe i zbyt krótkie, ale uwielbiam ten teren, te wielkie kamienie. Zawsze w Szklarskiej jeździ mi się bardzo dobrze po prostu czuję się tam jak ryba w wodzie. Startowałem tam po raz 15 ale jeszcze nigdy nie pojechałem aż tak dobrze. Czułem się na motocyklu idealnie, jazdą sprawiała mi ogromną frajdę i na każdym odcinku dawałem z siebie maxa. Koncentracja oraz moja dyspozycja fizyczna była na bardzo fajnym poziomie i chyba stąd ten wynik. Obydwa dni wygrałem z ogromną przewagą. Jestem mega zadowolony z całego sezonu, wygrałem większość rund mistrzostw Polski i mimo że mam coraz mniej czasu na trenowanie samego siebie nie mam zamiaru łatwo się poddawać i będę walczył o kolejne tytuły w nadchodzących latach – podsumował Marcinów.
 
Gąsienica Daniel – 3 i 2 w Szklarskiej Porębie - w „generalce” powtórzył swój wynik sprzed roku. Ponownie został też Mistrzem Polski w kategorii juniorów.
 
- Szklarska to zdecydowanie mój ulubiony rajd. Jedyny mankament to to ze odcinki były bardzo krótkie i wiele  z nich było bardzo ułatwione. Co prawda złapałem wiele punktów karnych, ale nie ze względu na trudność odcinków tylko raczej z powodu braku koncentracji. Generalnie jednak jestem bardzo szczęśliwy. Uważam ten sezon za przełomowy w mojej karierze. Liczę, że przyszły będzie jeszcze lepszy. Gratulacje dla Gabrysia, bo to co robił w Szklarskiej było niesamowite. No i gratulacje też dla Michał za tytuł Mistrza Polski – cieszy się Gąsienica Daniel, reprezentujący Spartę Wrocław.
 
W grupie B zaciekał walka trwała do samego końca. Ostatecznie tak jak w tamtym sezonie, wygrał Sebastian Cyrwus. Drugie miejsce przypadło Michałowi Pyzowskiemu, a trzecie Rafałowi Luberdzie. Wszyscy trzej to także nowotarżanie, ale tylko ten ostatni należy do AMK Gorce. Pierwsi dwaj przynależą do AMK Gliwice.
 
Wice-mistrzem Polski młodzików został Jan Marusarz z AMK Gorce, a wśród juniorów jego kolega klubowy Daniel Nykaza.
 
AMK Gorce – po ponad 20 latach - stracił tytuł drużynowego Mistrza Polski. To wynik konfliktów i wewnętrznych sporów, które skutkowały odejściem kolejnych zawodników. Ostatecznie nowotarski klub w klasyfikacji klubowej był trzeci. DMP został AMK Gliwice, a drugie miejsce przypadło SMOKOM Kraków. 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2346 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024