START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Łyżwiarskie Mistrzostwa Polski na Dystansach
 dodano: 29 Października 2018    (źródło: PZŁS)

 W miniony weekend w Tomaszowie Mazowieckim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim.


 W pierwszym dniu rywalizacji na mistrzostwach Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim złote medale zdobyli Kaja Ziomek (500 m), Magdalena Czyszczoń (3000 m), Artur Waś (500 m) i Adrian Wielgat (5000 m). Nie obyło się bez niespodzianek.
 
Rywalizacja na mistrzostwach Polski rozpoczęła się od najkrótszego z dystansów – 500 metrów. Wśród kobiet znakomicie poradziły sobie na nim Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik, które zeszły poniżej 40 sekund. Wygrała ta pierwsza z wynikiem 39,56 sek. Na podium niespodziewanie zabrakło Natalii Czerwonki, która przegrała w parze z Karoliną Bosiek. 18-latce czas 40,04 sek. przyniósł brązowy medal.
 
– Jestem bardzo szczęśliwa. W zeszłym roku nie zeszłam tu ani razu poniżej 40 sekund. W tym zrobiłam to już tydzień temu, a teraz uzyskałam jeszcze lepszy czas. Wszystko idzie w dobrym kierunku– mówiła po biegu Kaja Ziomek.
 
Na tym samym dystansie u mężczyzn triumfował obrońca tytułu – Artur Waś. Zwycięstwo zapewnił mu czas 35,55 sekundy. Na podium stanęli także Artur Nogal i Piotr Michalski.
 
– Chciałem wygrać i zrealizowałem plan. Jedyne co mogłem poprawić to… rozgrzewka. Zawody były trochę przyspieszone i za późno ją zacząłem. Zdołałem jedynie zrobić 300 metrów wjazdu, zabrakło przyspieszenia i objeżdżenia na wirażu. Stając na starcie miałem wątpliwości w głowie. – przyznał po wyścigu.
 
Bardzo emocjonujący okazał się finisz w biegu na 3000 metrów. Na półmetku rywalizacji przewagę miała Karolina Bosiek. W drugiej części dystansu gonić zaczęła jednak Magdalena Czyszczoń, która ostatecznie dopadła młodszą koleżankę tuż przed metą. Ostatecznie wygrała o zaledwie 0,02 sekundy, zdobywając swój pierwszy złoty medal MP na tym dystansie. Podium uzupełniła Karolina Gąsecka.
 
– Najpierw liczy się walka z samą sobą, a dopiero później z innymi. Medal wywalczyłam po zaciętej rywalizacji z bardzo dobrą zawodniczką i wspaniałą koleżanką – Karoliną Bosiek – mówiła po zakończonej rywalizacji.
 
Ze zdecydowanie większą, niemal dwusekundową przewagą, zawody mężczyzn na 5000 metrów wygrał Adrian Wielgat. Na drugim miejscu zawody zakończył Patryk Wójcik, a na trzecim Artur Janicki.
 
MP w łyżwiarstwie szybkim – 500 metrów kobiet:
1. Kaja Ziomek – 39,56
2. Andżelika Wójcik – 39,97
3. Karolina Bosiek – 40,04
 
 
MP w łyżwiarstwie szybkim – 500 metrów mężczyzn:
1. Artur Waś – 35,55
2. Artur Nogal – 35,77
3. Piotr Michalski – 36,15
 
 
MP w łyżwiarstwie szybkim – 3000 metrów kobiet:
1. Magdalena Czyszczoń – 4:18,46
2. Karolina Bosiek – 4:18,48
3. Karolina Gąsecka – 4:32,93
 
 
MP w łyżwiarstwie szybkim – 5000 metrów mężczyzn:
1. Adrian Wielgat – 6:47,86
2. Patryk Wójcik – 6:49,46
3. Artur Janicki – 6:50,50
 
 W drugim dniu mistrzostw rozdano medale w rywalizacji na 1500 metrów oraz w biegu masowym.
 
Dzień zainaugurowała rywalizacja na 1500 metrów. Wśród kobiet na tym dystansie najszybsza była Natalia Czerwonka, która przejechała dystans w czasie 2:01,68. Drugie miejsce zajęła Karolina Bosiek, a trzecia była Karolina Gąsecka, która zdołała pokonać Magdalenę Czyszczoń.
 
–  Już dawno postanowiłam, że odpuszczam początek sezonu. Przygotowania do igrzysk w Pjongczangu mnie wyczerpały. Dałam z siebie bardzo dużo, żeby wrócić na wysoki poziom po wypadku. Ten sezon jest inny – przygotowuję się do kolejnych igrzysk – mówiła zwyciężczyni.
 
MP w łyżwiarstwie szybkim – 1500 metrów kobiet:
1. Natalia Czerwonka – 2:01,68
2. Karolina Bosiek – 2:03,60
3. Karolina Gąsecka – 2:07,83
 
 
U mężczyzn na tym samym dystansie triumfował mistrz olimpijski z Soczi – Zbigniew Bródka. Doświadczony łyżwiarz o niemal dwie sekundy wyprzedził drugiego Sebastiana Kłosińskiego. Na podium stanął jeszcze Adrian Wielgat.
 
– Mimo wszystko dzisiejszy występ nie był idealny technicznie. Było dużo błędów, chaosu. Cieszę się, że mam moc i mimo tych błędów udało się wygrać z przewagą niemal dwóch sekund. Przed startem nie było to takie oczywiste– skomentował Bródka.
 
MP w łyżwiarstwie szybkim – 1500 metrów mężczyzn:
1. Zbigniew Bródka – 1:50,62
2. Sebastian Kłosiński – 1:52,39
3. Adrian Wielgat – 1:52,45
 
 
Emocjonująco było w mass starcie. W rywalizacji kobiet czołówka wyłoniła się na ostatnich okrążeniach. Do przodu ruszyła Czyszczoń, a za nią utrzymywała się Czerwonka. W końcówce do prowadzącej dwójki dołączyła także Bosiek. 18-latka znakomicie finiszowała. Na ostatnim wirażu zdołała wyprzedzić konkurentki, dzięki czemu wygrała zawody.
 
– Dwa lata temu, gdy wygrywałam mass start, było to dla mnie i dla wielu kibiców zaskoczeniem. Dziś wiedziałam na co mnie stać – chciałam wygrać. Zaplanowałam, że zaatakuję na ostatnim wirażu. Tak się stało i bardzo się cieszę, że się udało. Czekałam na ten medal– mówiła po starcie.
 
MP w łyżwiarstwie szybkim – bieg masowy kobiet: 
1. Karolina Bosiek
2. Magdalena Czyszczoń
3. Natalia Czerwonka
 
 
Ciekawie było też u mężczyzn. Grupa podzieliła się już na początkowym etapie. Długodystansowcy zdecydowali się na długi finisz. Na ostatnich okrążeniach zaatakował Bródka. Za nim ruszył jednak Marcin Bachanek, który zdołał wyprzedzić mistrza i finiszować jako pierwszy. Na trzecim miejscu zawody zakończył Patryk Wójcik.
 
– Bieg się ułożył tak, jak się tego spodziewałem. Wiedziałem, że Zbyszek [Bródka] zaatakuje przed końcem. Jechałem za nim, bo wiedziałem, że zrobi długi finisz– opisywał po biegu zwycięzca rywalizacji.
 
MP w łyżwiarstwie szybkim – bieg masowy mężczyzn:
1. Marcin Bachanek
2. Zbigniew Bródka
3. Patryk Wójcik
 
 
Trzeciego dnia mistrzostw Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim zawodnicy rywalizowali na 1000 metrów oraz na najdłuższych dystansach – 5000 metrów u kobiet i 10 000 metrów u mężczyzn. Mistrzami kraju zostali Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Piotr Michalski i Patryk Wójcik. Dzień rozpoczęła rywalizacja kobiet na 1000 metrów. Zdecydowanie najszybsza na tym dystansie okazała się Czerwonka. Zawodniczka Zagłębia Lubin pokonała w parze Karolinę Bosiek i z czasem 1:18,26 wygrała zawody. W kolejnym duecie rywalizowały Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik. Mimo znakomitego otwarcia pierwszej z nich, ostatecznie pojechały na trzeci i czwarty czas zawodów.
– Jestem bardzo zadowolona z mistrzostw. Zdobyłam dwa złote medale – na 1000 i 1500 metrów, tak jak to miałam zaplanowane. Teraz czeka mnie dużo ciężkiego treningu i przygotowanie na Puchar Świata w Tomaszowie Mazowieckim</i> – mówiła Czerwonka po zakończonej rywalizacji.
MP w łyżwiarstwie szybkim – 1000 metrów kobiet:

1. Natalia Czerwonka – 1:18,26

2. Karolina Bosiek – 1:20,04

3. Kaja Ziomek – 1:20,98
U mężczyzn na tym dystansie kwestia zwycięstwa również rozstrzygnęła się w przedostatniej parze. Michalski minimalnie wyprzedził w niej Sebastiana Kłosińskiego. Jadący później Zbigniew Bródka i Artur Nogal uzyskali nieco słabsze rezultaty. Szybszy w tej parze był mistrz olimpijski z Soczi, dzięki czemu zajął trzecie miejsce w rywalizacji.
– Na pierwszym okrążeniu widziałem, że Sebastian jest daleko. Na drugim poczułem, że siły ubywają mi szybciej, niż myślałem. Dałem z siebie wszystko, dzięki czemu wygrałem na finiszu. Różnica między nami nie była duża. Ale to dobrze. To pokazuje, że Sebastian Kłosiński i cała reszta grupy są mocni – mówił po biegu Michalski. – Wyniki mówią, że 1000 metrów powinno być moją ulubioną konkurencją, ale tak nie jest. Najbardziej lubię jeździć na 500 metrów. Życzyłbym sobie, żebym był tam równie dobry – dodał.
MP w łyżwiarstwie szybkim – 1000 metrów mężczyzn:

1. Piotr Michalski – 1:11,50

2. Sebastian Kłosiński – 1:11,55

3. Zbigniew Bródka – 1:11,91
Fenomenalnie na dystansie 5000 metrów zaprezentowała się Magdalena Czyszczoń, która z czasem 7:32,41 zdecydowanie wygrała rywalizację. Obok niej na podium stanęły także Karolina Gąsecka oraz Olga Kaczmarek.
– Moja dyspozycja dziś była kiepska ze względu na ból głowy. Jestem zadowolona z tego, że to był bardzo równy bieg. Chciałabym tak równo jeździć za każdym razem – tylko szybciej – skomentowała Czyszczoń.
MP w łyżwiarstwie szybkim – 5000 metrów kobiet:

1. Magdalena Czyszczoń – 7:32,41

2. Karolina Gąsecka – 7:51, 43

3. Olga Kaczmarek – 8:12,75
Mistrzem Polski na 10 000 metrów został natomiast Wójcik. Złoty medal dał mu czas 14:00,70. Na podium na najdłuższym z dystansów stanęli także Szymon Pałka i Artur Janicki.
– Dystans nie jest aż tak morderczy, jak mogłoby się to wydawać, bo wszystko rozkłada się w czasie. Wielokrotnie łapie się kryzysy, ale nie jest to tak wycieńczające jak 1500 metrów. To wyczekiwane złoto, bo pierwsze w mojej karierze – mówił zwycięzca.
MP w łyżwiarstwie szybkim – 10000 metrów mężczyzn:

1. Patryk Wójcik – 14:00,70

2. Szymon Pałka – 14:09,24

3. Artur Janicki – 14:10,66
Pełne wyniki mistrzostw Polski na dystansach: http://domtel-sport.pl/uploads/wyniki/7734.pdf
 
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1826 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022