KINDER+SPORT MINI TOUR DE POLOGNE 2019 ZAKOŃCZONY!
 dodano: 8 Sierpnia 2019    (źródło: Lang Team)

W czwartek w Kościelisku zakończyły się zmagania dzieci i młodzieży w cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019. Ależ to były emocjonujące wyścigi, no i wspaniałe Parady najmłodszych adeptów kolarstwa. Wszystko zatem już jest jasne.

W ostatniej Paradzie rowerowej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne wustartowało 105 dzieci. Trasa była zdecydowanie najtrudniejsza ze wszystkich w tym roku, choć jedna z najkrótszych. Dzieciaki startujące w Paradzie znakomicie sobie jednak z nią poradziły i oni, zarówno jak ich rodzice, mogą być dumni. Szczególne gratulacje należą się tym, którzy wystartowali we wszystkich tegorocznych edycjach.

Przypomnijmy, że Parady odbyły się pięć razy, poza Jaworznem, kiedy to organizatorzy postanowili odwołać ją ze względów na oddanie hołdu zmarłemu dzień wcześniej w wyniku odniesionych obrażeń podczas etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour, kolarzowi ekipy Lotto Soudal – Bjorgowi Lambrechtowi.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy Parady zostali odznaczeni zostali pamiątkowymi medalami na podium naszego narodowego Touru. Jak po każdej edycji wyróżniono także najmłodszych uczestników edycji: Natalię Kubacką i Wiktora Brasia.

Po Paradzie przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia wśród Żaków i Młodzików.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli Młodzicy. Tym razem najszybszym okazał się Franciszek Kocur (UKS Avatar), drugi był Filip Gruszczyński (GK Gliwice), a trzecie miejsce zajął Dawid Wika-Czarnowski (UKS Mróz Jedynka Kórnik).

Dotychczasowy lider Kamil Handzlik (UKS Sokół Kęty) zajął dopiero 10. miejsce, ale wypracowana wcześniej przewaga dała mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup 2019 w kategorii Młodzik chłopców – 327 pkt.

Drugie miejsce generalnie w tej kategorii zajął Dawid Wika-Czarnowski – 270, a trzecie Dmitrij Dmitroczenko (Dussh No 8 Kaliningrad) – 265.

Wśród Młodziczek 6. Etap Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup w Kościelisku wygrała Tatiana Gromada (GK Gliwice). Drugie miejsce zajęła Joanna Muskus (Azalia Brzóza Królewska), a trzecie Kornelia Braun (Kołobrzeskie TC).

Klasyfikację generalną wygrała Braun, która zgromadziła 284 punkty. Drugie miejsce zajęła Larysa Kolańczyk (UKS Feniks Rydułtowy) – 271, a trzecie Kinga Marek (Mayday Team Lublin) – 263.

Jako ostatni na trasę w jednej grupie wystartowali Żacy – dziewczęta i chłopcy. Najlepszym Żakiem okazał się Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda), który tym samym zdetronizował wygrywającego do tej pory wszystkie etapy drugiego na mecie Szymona Wronę (KS Deichmann Abus Mat Sobótka). Trzecie miejsce zajął Krzysztof Gurzyński (UKS Copernicus – CCC Toruń).

W klasyfikacji generalnej zdecydowanie zwyciężył Wrona z 370 punktami na koncie. Drugi był Legieć – 297 pkt., a trzeci Maksim Zagorenko (Dussh No 8 Kaliningrad) – 258.

Wśród dziewcząt w tej kategorii najlepszą okazała się wspaniała Mariia Zhuravleva (Dussh No 8 Kaliningrad), która na mecie była 4. open (w wyścigu łącznym dziewcząt i chłopców). Druga na mecie zameldowała się Gabriela Kaczmarczyk (Vento Bike Team Daleszyce), a trzecia Milena Tokarska (MGLKS Błękitni Mexller).

Klasyfikację generalną wygrała Zhuravleva – 370 pkt., przed Kaczmarczyk – 340 pkt. i Tokarską – 333 pkt.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019.

Ostatnim akcentem imprezy będzie jeszcze dekoracja najlepszych trójek w poszczególnych kategoriach, która odbędzie się w piątek tuż przed dekoracją zwycięzców 76. Tour de Pologne UCI World Tour.