5 liga. Babia Góra urwała punkt faworytowi

Piłkarze Babiej Góry Lipnica Wielka w meczu 9 kolejki spotkań Ligi okręgowej podzielili się punktami na własnym boisku z niepokonanym dotychczas Turbaczem Mszana Dolna. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 2:2.  Remisem 2-2  zakończyły się derby Granitu Czarna Góra z Czarnymi oraz LKS Szaflary z Jordanem Jordanów. Jarmuta wysoko bo 12-2 pokonała Laskovię a Huragan uległ u siebie Zalesiance 0-2

Po pierwszej połowie prowadzili goście, po golu z 7 minuty autorstwa Brzany zdobytym bezpośrednio z rzutu rożnego. W 54 min wyrównał uderzeniem w samo „okienko” Szczerba. Po upływie kolejnych 3 minut Turbacz odzyskał prowadzenie, ponownie z rzutu rożnego. Tym razem jednak dośrodkowanie Brzany trafiło na głowę Gnieckiego. W 90 min wynik meczu ustalił Bielański, który po dograniu z prawej strony od Kuspera uderzył celnie bez przyjęcia.

- Jak się nie da wygrać, to trzeba umieć zremisować. I nam się to udało. Myślę, że na tle Turbacza wyglądaliśm naprawdę solidnie. Cieszy mnie wiara do samego końca. Pokazaliśmy orawski charakter. Słowa uznania dla naszych rezerwowych , a szczególnie dla młodziutkiego, 16 letniego Bielańskiego, który dał nam cenny punkt - ocenił trener Babiej Góry, Grzegorz Szczepaniec.

Babia Góra Lipnica Wielka – Turbacz Mszana Dolna 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Brzana 7, 1:1 Szczerba 54, 1:2 Gniecki 57, 2:2 Bielański 90

Babia Góra: Kobroń – Kudzia, G. Skoczyk, Urban, P. Lach (80 Bielański) – Szymusiak, Szczerba, T. Lach, S. Skoczyk, Stopiak (64 Kusper) – Kłosowski.

Turbacz: Stożek – Podpławski, Kolarus, Czarnota, Lekki (74 Surówka) – Daniec (46 Łabuz), Dziadkowiec, Wacławik, Flig (46 Gniecki), Mackiewicz – Brzana (90 Kubowicz).

Sędziował Paweł Folwarski z Rokicin Podhalańskich.

Granit Czarna Góra – Czarni Czarny Dunajec 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Pająk 37, 0:2 Pająk 52, 1:2 M. Sarna 59, 2:2 Milon 87 karny

Granit: Pluciński – P. Sarna, K. Kiernoziak, Dzierżęga, Milon, M. Sarna, Modła, Waksmański, Gryglak, Sz. Kiernoziak, K. Sarna.
Czarni: Zahradnik – Wiśniewski, Pachabut, W. Zahora, D. Bukowski, Kapuściarz, T. Zahora, Wesołowski, Wszołek, Pająk (71 Marusarz), Kobylak (60 M. Bukowski).

Szaflary – Jordan Jordanów 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Kamiński 7, 2:0 Kamiński 15, 2:1 Samek 72, 2:2 H. Hanusiak 76

Szaflary: Zhuk – Marek ŻK, Topór, Baboń, Rusnak ŻK (60 Kobylarczyk) – Pawlikowski, F. Kamiński, Makuch (71 K. Kamiński), Lubelski (86 Gruszka), P. Kamiński - Mrowca (62 K. Kantor)

Jordan: Sum – Pietrzak, Ryś, F. Tyrpa (62 Kowalcze), Brzana – Jochymek, Samek (90 P. Hanusiak), G. Tyrpa, Ferek (82 Kulak), Wróbel (88 Wójtowicz) – H. Hanusiak (86 Brzana).

Sędziował Krzysztof Tokarczyk z Limanowej.

Jarmuta – Laskovia 12:2 (5:1)

Bramki: 1:0 Kuziel 18, 1:1 Pazdan, 2:1 Kuziel karny, 3:1 W. Wiercioch 37, 4:1 Komorek 39, 5:1 Kuziel 42, 6:1 Kuziel 50, 7:1 W. Wiercioch 51, 8:1 Weber 54, 9:1 Janc 58, 10:1 Mlak 61, 10:2 M. Kurek 66, 11:2 Zachwieja 76, 12:2 Janc 81..

Jarmuta: Gołdyn - Czubiak, Bobak (54 Jasiurkowski), Mlak, Komorek, Jurek (58 Janc), Weber, Pietrzak, W. Wiercioch (62 Zachwieja), Kuziel, Słowik.
Laskovia: Kita- B. Zelek, G. Zelak, Jajeśnica, Pazdan, Pieczka, Surdziel, Sadel, Uryga, Kurek, Tokarz.

Huragan Waksmund – Zalesianka Zalesie 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Sessah 43, 0:2 Sessah 50.

Huragan: Byrnas – Kadzik, Waksmundzki, Morozovych, Pawlik – Wójciak ŻK, Zubek, Kołodziejczyk, Jaróg, Kowal (75 Handzel) – Szeliga.

Zalesianka: Ł. Ryż – Hajduk (46 K. Opoka), Gancarczyk, Assinor – P. Opoka, Koszut, M. Sukiennik, Pietrzak, K. Opoka, Sessah – Kurzeja (68 P. Opoka).