START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
KOLARSKI ORLEN WYŚCIG NARODÓW 2020 W RZESZOWIE
 dodano: 6 Listopada 2019    (źródło: LANG TEAM)

 Rzeszów będzie gospodarzem kolarskiego ORLEN Wyścigu Narodów w 2020 roku. Zawody odbędą się 29-30 sierpnia i będą finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23.
 


 ORLEN Wyścig Narodów po raz pierwszy został rozegrany w 2019 roku jako jeden z wyścigów UCI Nations CUP U23 – cyklu dla najbardziej utalentowanych młodych kolarzy. Cechą charakterystyczną tych wyścigów jest rywalizacja w barwach reprezentacji poszczególnych państw. Przyszłoroczny ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie się składał z dwóch etapów: jazdy drużynowej na czas i wyścigu ze startu wspólnego, a zawodnicy będą walczyć w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.
 
 
- Po raz kolejny będziemy mieli okazję wspierać jedną z ciekawszych imprez kolarskich w Polsce. Dla PKN ORLEN, poza korzyściami biznesowymi, które niesie za sobą sponsoring sportu zaangażowanie w kolarstwo ma też wymiar społeczny. W ten sposób dajemy szansę młodym i utalentowanym sportowcom na udział w prestiżowej imprezie i potwierdzenie swoich umiejętności. To dla nas jednocześnie kolejna inicjatywa, poprzez którą możemy promować zdrowy i aktywny tryb życia  – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
 
 
W 2020 roku w ramach UCI Nations Cup U23 odbędzie się sześć wyścigów, między innymi Gent – Wevelgem w Belgii, Wyścig Pokoju w Czechach i Tour de l’Avenir we Francji. ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie nie tylko finałową imprezą cyklu, ale także ważnym sprawdzianem przed imprezami mistrzowskimi. Mistrzostwa Europy odbędą się 9-13 września we Włoszech (Trentino), a mistrzostwa świata 20-27 września w Szwajcarii (Aigle, Martigny). Sponsorem Tytularnym ORLEN Wyścigu Narodów jest PKN ORLEN. 
 
 
 
- Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów pokazał wielki potencjał rywalizacji reprezentacji narodowych. To z jednej strony nawiązanie do czasów, w których polscy kibice mogli dopingować kolarzy w biało-czerwonych koszulkach, z drugiej odkrywanie przyszłych gwiazd zawodowego peletonu. Ten wyścig pokazuje żywiołową i pełną emocji stronę kolarstwa. Cieszę się, że w przyszłym roku wspólnie z firmą PKN ORLEN będziemy mogli zaprosić wszystkich kibiców kolarstwa do Rzeszowa. Jestem przekonany, że po udanym debiucie wyścigu w gronie UCI Nations Cup U23 będziemy świadkami jeszcze ciekawszej walki najlepszych młodych kolarzy z całego świata – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.
 
 
Wyścigi należące do UCI Nations Cup U23 cieszą się dużym prestiżem i uznaniem. Młodzi zwycięzcy często odgrywają później główne role w zawodowym peletonie. W wyścigach tego cyklu startowali między innymi Tom Dumoulin, Fernando Gaviria, czy Nairo Quintana, dziś uznawani za gwiazdy światowego kolarstwa.  
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    842 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022