START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Sportowo i organizacyjnie na medal.
 dodano: 11 Listopada 2019    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Przed dwa dni Nowy Targ stał się stolicą polskiego łyżwiarstwa figurowego. W Miejskiej Hali Lodowej rozegrano bowiem pierwszą edycję Ogólnopolskich Zawodów „O Złotą Łyżwę Podhala”.


 Ich organizatorem był Podhalański Klub Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany na czele z trenerką Dorotą Pieńkoś. W Nowym Targu na zaproszenie organizatorów zjawiło się ponad 100 zawodników i zawodniczek z najmocniejszych ośrodków jazdy figurowej w kraju. Byli też i w tym gronie medaliści Mistrzostw Polski. Nie brakowało także zawodników zza wschodniej granicy.
 
Rywalizacja toczyła się wedle podziału na kategorie wiekowe, ale też i stopień umiejętności. Obowiązywał program krótki i dowolny.
 
- To czy organizacyjnie podołaliśmy zawodom, okaże się za jakiś czas kiedy wsłuchamy się w echa. Tutaj na miejscu doszły do mnie same pozytywne opinie. Chwalono nas na każdym kroku. My sami zdajemy sobie sprawę z pewnych potknięć, ale jak na pierwszy raz na pewno nie musimy się wstydzić. Miałam do pomocy fantastyczną grupę rodziców, którzy zadbali o każdy detal. Mnie cieszy też wysokim sportowy poziom jaki towarzyszył zawodom. Szczególnie w tych starszych kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta i często o końcowym wyniku decydowały setne punktów. Jestem naprawdę pozytywnie nastawiona odnośnie kolejnych edycji. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości możemy być takim centrum łyżwiarstwa figurowego w południowej Polsce. A tego że już za rok odbędzie się druga edycja zawodów o „Złotą Łyżwę Podhala” to jestem pewna – podkreśla Pieńkoś.
 
Dzielnie honory gospodarza zawodów broniła 14 osobowa grupa zawodniczek z klubu Zwyrtany, która rywalizację zakończyła z dorobkiem aż 11 medali.
 
Na najwyższym stopnia podium w swoich kategoriach stanęły Zuzanna Czyszczoń, Martyna Giełczyńska, Daria Bielozerowa, Maria Pondel, Karolina Kuliga, Aleksandra Gubek. Medale srebrne wywalczyły Neomi Gubek oraz Wiktoria Wajda, a medale brązowe zdobyły: Amelia Kwiatkowska, Katarzyna Migacz oraz Jowita Pyzowska. Ponadto klub reprezentowały Jagoda Figus, Gabriela Hatłas oraz Marta Młynarczyk.
 
- Powiem szczerze, że jestem nawet zaskoczona tyloma medalami. Mamy naprawdę powód do dumy. Widać, ze własna hala i obecność na trybunach naszych kibiców dobrze wpłynęła na moje zawodniczki – cieszy się Pieńkoś.
 
Medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczał m.in. burmistrz miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, który objął nad zawodami hoonorowy patronat, a także dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Krzysztof Łapsa. 
 
- Pierwszy raz w historii byliśmy w Nowym Targu świadkami tego typu wydarzenia, ale patrząc jak prężnie działa i rozwija się klub Zwyrtany, to była że tak powiem kwestia czasu. Cieszę się, że do tego doszło. Mam nadzieję, że to będzie już cykliczna impreza w naszym mieście i będziemy tutaj gościć najlepszych zawodników nie tylko z kraju, ale też innych państw. Łyżwiarstwo figurowe to piękny sport, łączący taniec, gimnastykę i jazdę na łyżwach. To też kolejny przykłada na to, że naprawdę warto starać się o to by w naszym mieście wybudowaną nową, w pełni już nowoczesną halę lodową. – podkreślił Watycha.
 
Organizatorzy pragną złożyć podziękowania dla wszystkich sponsorów i partnerów, którzy przyczynili się do organizacji zawodów tj. Chochołowskie Termy, Gorący Potok, Piwniczanka, Salam, Piekarnia Rusnak, Willa nad Dunajcem, Rapacz Market, Kuracjusz Beskidzki oraz Kabanos.
 
Maciej Zubek
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    954 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022