Polki na podium PS w łyżwiarstwie szybkim w Nur Sułtanie
 dodano: 7 Grudnia 2019    (źródło: PZŁS)

O udanym starcie w PS w  Kazachstanie mogą mówić polskie panczenistki. Brązowy medal w sprincie drużynowym kobiet. 7 miejsce Kai Ziomek oraz 3 Angeliki Wójcik to dorobek dwu ostatnich dni.

Polki zajęły trzecie miejsce w drużynowym sprincie w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które rozpoczęły się w Nur-Sułtan w Kazachstanie. Kaja Ziomek, Karolina Bosiek i Andżelika Wójcik musiały uznać wyższość tylko Holenderek i Rosjanek.

To pierwsze podium reprezentantów Polski w tegorocznym cyklu Pucharu Świata. Nieźle spisali się także panowie w drużynowym sprincie. Artur Nogal, Piotr Michalski i Damian Żurek uplasowali się na siódmym miejscu.

W piątek troje Polaków startowało także indywidualnie w grupie A. W rywalizacji na 1000 metrów kobiet trzynasta była Natalia Czerwonka, a wśród panów na 500 metrów jedenastą lokatę zajął Artur Nogal, a 17. był Piotr Michalski. Ten ostatni po zawodach w Tomaszowie Mazowieckim miał trafić do grupy B, ale w Kazachstanie nie wystąpili Japończycy, dzięki czemu Michalski mógł ścigać się z najmocniejszymi rywalami.

Polacy w piątek rywalizowali także w grupie B. Na dystansie tysiąca metrów Kaja Ziomek była szósta, a Karolina Bosiek ósma. Panie walczyły także na dystansie 5000 metrów. Obie Polki pobiły rekordy życiowe – Magdalena Czyszczoń była siódma, a Karolina Gąsecka – osiemnasta. Z kolei wśród panów na dystansie 500 metrów Artur Waś był dziesiąty, a Damian Żurek piętnasty.

W sobotę na torze lodowym w Nur-Sułtan rywalizować będą panie na 500 metrów oraz panowie na 1000 i 10000 metrów.

7. Polska (Artur Nogal, Piotr Michalski, Damian Żurek) 1:23.304

Kaja Ziomek zajęła siódme miejsce w rywalizacji na pięćset metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w mieście Nur-Sułtan w Kazachstanie.

Ziomek pojechała znakomicie, uzyskując czas 38.288 sek. Dało to siódmą lokatę, ale warto dodać, że w poprzednich zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim Polka startowała w grupie B, gdzie zajęła czwartą lokatę. W porównaniu do wyników z Areny Lodowej w Tomaszowie Ziomek poprawiła się o około pół sekundy.

Przypomnijmy, że wczoraj Ziomek wraz z Karoliną Bosiek i Andżeliką Wójcik zajęły trzecie miejsce w drużynowym sprincie. W sobotę Andżelika Wójcik również spisała się znakomicie, bo w rywalizacji na 500 metrów kobiet w grupie B zajęła trzecią lokatę i w następnych zawodach Pucharu Świata rywalizować będzie w grupie A.

W sobotę w grupie B rywalizowali również panowie. Na dystansie 1000 metrów piętnasty był Artur Nogal, dziesięć pozycji niżej uplasował się Marcin Bachanek, a Piotr Michalski był 32. Z kolei w rywalizacji na 10 tysięcy metrów Szymon Palka zajął trzynastą, a Artur Janicki osiemnastą lokatę. Obaj Polacy ustanowili swoje rekordy życiowe na tym dystansie.

Zawody na torze lodowym w Nur-Sułtan zakończą się w niedzielę. Ostatniego dnia zaplanowana jest rywalizacja na 1500 metrów kobiet i mężczyzn oraz rywalizacja w biegach drużynowych. Za tydzień łyżwiarze rywalizować będą w Pucharze Świata w japońskim Nagano, a w przyszłym roku spotkają się w lutym w kanadyjskim Calgary i w holenderskim Heerenveen.

18. Artur Janicki (Polska) 13:47.845

Mamy kolejne podium w Kazachstanie! ❤ Trzecie miejsce w biegu 500m Ladies Division B zdobyła Angelika Wójcik!