Dwunaste miejsce Natalii Czerwonki i siódme kobiecej drużyny podczas ostatniego dnia zawodów PŚ w Nur-Sułtan w Kazachstanie.
 dodano: 8 Grudnia 2019    (źródło: PZŁS)

Dwunaste miejsce Natalii Czerwonki i siódme kobiecej drużyny to najlepsze lokaty polskich panczenistów podczas ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w mieście Nur-Sułtan w Kazachstanie. Już w piątek w japońskim Nagano rozpocznie się kolejna impreza tego cyklu.

Czerwonka zajęła dwunastą lokatę na 1500 metrów, co oznacza, że w porównaniu do poprzednich zawodów Pucharu Świata, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim, poprawiła się o cztery pozycje. Smutna po rywalizacji była Karolina Bosiek, która zajęła przedostatnie miejsce w grupie A i w kolejnych zawodach prawdopodobnie wystąpi w grupie B. Z kolei w Nur-Sułtan w grupie B rywalizowała Karolina Gąsecka i zajęła piętnastą lokatę.

Polska drużyna pań w Tomaszowie Mazowieckim finiszowała na piątej pozycji. Tym razem Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka uplasowały się na siódmej pozycji. W niedzielę w biegu drużynowym rywalizowali także panowie – Polacy zajęli czwarte miejsce w grupie B. Wśród mężczyzn ostatniego dnia zawodów w Nur-Sułtan nie mieliśmy reprezentantów w grupie A. Na 1500 metrów w grupie B wystartowało czterech biało-czerwonych – najlepszy z nich był Adrian Wielgat, który zajął dziewiątą lokatę. Osiemnasty był Marcin Bachanek, a Mateusz Owczarek i Sebastian Kłosiński zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce.

W sumie zawody Pucharu Świata w Nur-Sułtan należy uznać za udane dla polskich panczenistów, a przede wszystkim panczenistek. W drużynowym sprincie Polki w składzie Kaja Ziomek, Karolina Bosiek i Andżelika Wójcik zajęły trzecie miejsce. Indywidualnie na 500 metrów Ziomek była siódma, a Wójcik wywalczyła awans do grupy A. Z kolei na dystansie 1000 metrów trzynasta była Natalia Czerwonka, a wśród panów na 500 metrów jedenastą lokatę zajął Artur Nogal, a 17. był Piotr Michalski. Z kolei w drużynowym sprincie biało-czerwoni w składzie Artur Nogal, Piotr Michalski i Damian Żurek zajęli siódme miejsce.

Za tydzień łyżwiarze rywalizować będą w Pucharze Świata w Nagano, a w przyszłym roku spotkają się w lutym w kanadyjskim Calgary i w holenderskim Heerenveen.