LOTOS Cup 2020: Rekordowe skoki Rzadkosza na Skalitem.
 dodano: 7 Lutego 2020    (źródło: A.Karczewska PZN)

W piątek, 7 lutego 2020 roku na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozpoczęto zmagania w II edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tego dnia emocji nie zabrakło, gdyż mogliśmy podziwiać dalekie skoki wychowanków Programu LOTOS Cup. Znakomity konkurs zapisał na swoim koncie Jan Rzadkosz z klubu TS Wisła Zakopane, który oddał rekordowy skok na obiekcie HS-77, uzyskując 80,5 metra.

lisko 120 zawodników stanęło na starcie pierwszego dnia rywalizacji w II edycji LOTOS Cup 2020, którzy na dwóch obiektach rywalizowali o medale w siedmiu kategoriach wiekowych. Po raz kolejny tej zimy pogoda nie rozpieszczała uczestników zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza", jednak padający deszcz i momentami sypiący śnieg nie przeszkodziły w sprawnym rozegraniu piątkowego konkursu. Najwięcej złotych krążków zapisali na swoim koncei reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy triumfowali w kategorii Kobiety oraz Junior.

Ten dzień był szczęśliwy dla Jana Rzadkosza, który na obiekcie HS-77 oddał dwa naprawdę świetne skoki. Skoczek z klubu TS Wisła Zakopane w pierwszej serii uzyskał 80,5 metra, a w finale skoczył tylko pół metra bliżej i dzięki tym odległościom pewnie wygrał piątkowy konkurs. Podopieczny Andrzeja Gąsienicy po raz pierwszy tej zimy stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach LOTOS Cup.

Srebrny medal wywalczył Klemens Joniak z klubu LKS Poroniec Poronin, który również popisał się dwoma bardzo dobrymi skokami (76,5 i 80 m), a podium uzupełnił Marcin Wróbel (74,5 i 70 m), reprezentujący barwy AZS Zakopane.

Drugi tej zimy złoty medal w zawodach LOTOS Cup zdobyła Sara Tajner. Skoczkini z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk uzyskała 69,5 oraz 68 metrów i tym samym o 3,3 punktu pokonała swoją klubową koleżankę - Wiktorię Przybyłę (70 i 65,5 m).

Brąz wywalczyła Słowaczka Tamara Mesikova (62 i 65,5 m).