START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
LOTOS Cup 2020: Dwuboiści walczyli na Kubalonce.
 dodano: 10 Lutego 2020    (źródło: A.Karczewska PZN)

 Ostatniego dnia rywalizacji w II edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" o medale w zawodach LOTOS Cup walczyli dwuboiści. Bieg do kombinacji norweskiej odbył się w niedzielę na trasach Kubalonki. Tego dnia zwycięstwa odnieśli reprezentanci czterech różnych klubów: Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, LKS Poroniec Poronin, TS Wisła Zakopane oraz KS AZS AWF Katowice. 
  W galerii fotoreportaż


 
 
 
Blisko 70 dwuboistów wystartowało w biegu do kombinacji norweskiej, który w niedzielę rozegrany został na świetnie przygotowanych trasach biegowych Kubalonki. W piękne i słoneczne przedpołudnie zawodnicy walczyli o medale w czterech kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy, Młodzik, Junior Młodszy oraz Open. Na starcie nie zabrakło najlepszych obecnie polskich kombinatorów norweskich, którzy po odwołaniu zawodów Pucharu Świata, zdecydowali się na start w konkursach LOTOS Cup.
 
Po raz pierwszy tej zimy na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Cieślar, który zwyciężył w kategorii Chłopiec Starszy. Reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego po skoku na odległość 65,5 metra zajmował piątą pozycję, jednak w biegu uzyskał najlepszy rezultat i pewnie jako pierwszy przekroczył linię mety. - Jestem bardzo zadowolony z mojej dyspozycji. Biegło mi się bardzo dobrze, co widać na wynikach. Szczególnie zadowolony jestem z drugiego okrążenia i bardzo cieszę się z tego zwycięstwa - ocenia niedzielną walkę na Kubalonce Jakub Cieślar. - Przyjemnie się biegło, bo trasa była znakomicie przygotowana, a do tego mieliśmy piękną pogodę. Jednak nie zmienia to faktu, że trasy na Kubalonce są bardzo trudne i wymagające. Ten odcinek, który mieliśmy do pokonania, miał dużo podbiegów, a mało zjazdów i prostek - dodaje. - Cała druga edycja była dla mnie bardzo udana, moja dyspozycja była dobra, a warunki mi sprzyjały. Szczególnie zadowolony jestem ze skoków, bo były one dobre i równe - podsumowuje Cieślar.
 
Srebrny medal wywalczył siódmy na półmetku rywalizacji Kacper Jarząbek z klubu TS Wisła Zakopane. Natomiast podium uzupełnił klubowy kolega Jarząbka - Mikołaj Serwatowicz, który na trzecie miejsce awansował z ósmej lokaty po skokach. 
 
Ten weekend był bardzo udany dla Szczepana Kupczaka, który w gościnnym powrocie w zawodach LOTOS Cup wywalczył trzy złote medale - dwa w konkursie skoków i jeden w zawodach kombinatorów norweskich. Reprezentant klubu KS AZS AWF Katowice przystępował jako lider do niedzielnego biegu. Kupczak na skoczni uzyskał 96 metrów, a podczas biegu zanotował drugi czas i tym samym mógł cieszyć się ze zwycięstwa w zawodach. - Zmagania w zawodach LOTOS Cup są fajną odskocznią. Naprawdę są to super zorganizowane zawody, aczkolwiek Puchar Świata to zupełnie coś innego. Nie zmienia to faktu, że fajnie było się spotkać ze znajomymi i dobrze się bawić przez te trzy dni. Trzy zwycięstwa bardzo mnie cieszą - ocenia weekend w Szczyrku Szczepan Kupczak. - Moje skoki nie był najlepsze. Po zmianie torów na skoczni, nie mogę się jakoś odnaleźć na tym obiekcie zwłaszcza, że rzadko już tutaj skaczemy - dodaje. - Trasa była wymagająca. Śnieg był dość tępy i narta nie jechała tak gładko po tym śniegu, dodatkowo wiatr przeszkadzał w biegu i nie ukrywam, że było ciężko w pewnym momencie. Były to jednak fajne zawody, niebo bez chmurki, słoneczko świeciło i dzięki temu było przyjemnie - podsumowuje Kupczak.  
 
Na drugim stopniu podium stanął Adam Cieślar, który podobnie jak Kupczak reprezentuje barwy klubu KS AZS AWF Katowice. Brązowym medalistą został Wojciech Marusarz z zakopiańskiego AZS-u. 
 
Medaliści niedzielnych zawodów LOTOS Cup
Chłopiec Starszy
1. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
3. Mikołaj Serwatowicz - TS Wisła Zakopane
 
Młodzik
1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
2. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane
3. Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Junior Młodszy
1. Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane
2. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
3. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
Open
1. Szczepan Kupczak - KS AZS AWF Katowice
2. Adam Cieślar - KS AZS AWF Katowice
3. Wojciech Marusarz - AZS Zakopane 
 
III edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” odbędzie już w kolejny weekend. Ponownie arenami zmagań będzie kompleks skoczni w Szczyrku oraz trasy biegowe Kubalonki. 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    286 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020