START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
WIELKI FINAŁ ORLEN E-TOUR DE POLOGNE AMATORÓW
 dodano: 29 Maja 2020    (źródło: Lang Team)

 Przed nami czwarty, finałowy etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. W sobotę 30 maja kolarze będą ścigać się na wirtualnej trasie w Londynie. W stawce ponownie pojawią się gwiazdy grupy sportowej ORLEN – Robert Kubica, Anita Włodarczyk czy Kuba Przygoński. Na starcie zobaczymy także gości specjalnych: Witolda Bańkę, przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej oraz Czesława Langa, dyrektora Tour de Pologne. W wyścigu może wziąć udział każdy, kto ma trenażer smart i aplikację Zwift.
 


 
 
 
 
 
Richmond, Innsbruck, Yorkshire, wreszcie Londyn. Finałowa rozgrywka ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów zapowiada się niezwykle ciekawie. Wirtualna trasa w stolicy Anglii liczy niecałe 30 kilometrów. Zawodnicy pokonają dwie dość płaskie rundy. Kluczowy odcinek to 4-kilometrowy podjazd „Box Hill” o nachyleniu sięgającym 10%. Dodatkowym utrudnieniem będą „schody”, czyli 100 metrowy fragment z nachyleniem 12%. A wszystko to w otoczeniu londyńskich zabytków i Tamizy.
 
 
 
- Jestem przekonany, że na wszystkich uczestników czeka wspaniała rywalizacja, a na widzów niezwykłe widowisko. Każdy z dotychczasowych etapów przyciągał na start niemal 900 kolarzy. Ostatnim razem mieliśmy wielu zawodników z Wielkiej Brytanii, a także USA, Japonii, Hiszpanii, Francji, a nawet Tajlandii. To pokazuje, że fani kolarstwa na całym świecie bardzo stęsknili się za rywalizacją i takie wydarzenia jak ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów są bardzo potrzebne – powiedział Czesław Lang dyrektor Tour de Pologne, który wystartuje w finałowym etapie wyścigu.
 
 
 
Na starcie pojawi się również Witold Bańka, były Minister Sportu i Turystyki, a obecnie szef Światowej Agencji Antydopingowej WADA. – Sport ma wielką moc łączenia, czego dowodem jest ta inicjatywa i zainteresowanie jakim się cieszy. Nawet w tak trudnej sytuacji, z jaką musimy się dziś mierzyć, potrafimy się zjednoczyć i znaleźć sposób na wspólną aktywność. Dziękuję organizatorom za zaproszenie. Na co dzień, jako były sprinter, staram się utrzymać formę biegając. Wyścig kolarski to jednak zupełnie nowe wyzwanie. Słyszałem, że doskonale radzi sobie między innymi Robert Kubica – z taką konkurencją na pewno łatwo nie będzie – powiedział Witold Bańka.
 
 
 
ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów to wyścig, w którym można rywalizować z gwiazdami wielu dyscyplin sportu. Na starcie trzeciego etapu pojawili się nawet piłkarze Tottenhamu – Eric Dier i Jan Vertonghen. Niewykluczone, że pojawią się także w sobotę, bo piłkarski sezon w Anglii ciągle nie został wznowiony. Na pewno zobaczymy sportowców grupy ORLEN, w tym Roberta Kubicę, który walczy o zwycięstwo w klasyfikacji VIP. Po trzech etapach jest liderem. W finałowej rozgrywce wezmą udział także Anita Włodarczyk, Kuba Przygoński, Wojciech Pszczolarski, Remek Olszewski, Patrycja Bereznowska, Mateusz Rudyk , Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel, Adam Tomiczek, Marta Łagownik i Kamil Damentka.
 
 
 
Czwarty etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów będzie transmitowany w Eurosporcie 1 od godziny 10:45. Komentować go będą Adam Probosz, Tomasz Jaroński oraz Dariusz Baranowski. Relacje można także śledzić w mediach społecznościowych Lang Team, a wszelkie szczegóły dotyczące wyścigu znajdują się na stronie www.tourdepologneamatorow.pl.
 
 
 
 
 
Justyna Kisiel
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1292 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024