START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów – decydujące rozstrzygnięcia w Londynie
 dodano: 4 Czerwca 2020    (źródło: Lang Team)

 Stu Król WPKiW wygrał czwarty etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów i został zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu. W klasyfikacji VIP triumfował Robert Kubica z ORLEN Team, który był najszybszy w swojej kategorii na każdym z czterech etapów. W finałowej rozgrywce na wirtualnej trasie w Londynie brali udział także goście specjalni Witold Bańka, szef WADA oraz Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. Transmisję przeprowadził Eurosport.


 rasa ostatniego etapu ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów wiodła ulicami stolicy Anglii. Kolarze mieli do pokonania łącznie około 30 kilometrów, a głównym wyzwaniem na dwóch rundach był podjazd Box Hill (4 km długości, średnie nachylenie 4 proc.). Na starcie pojawiło się niemal ośmiuset kolarzy z całego świata. Od samego początku zmaganiom towarzyszyło mocne tempo, które nadawała kilkunastoosobowa czołówka. Z każdym kilometrem wyścigu stawała się ona coraz mniejsza, bo kolejni kolarze nie wytrzymywali tempa. Sprinterska walka o zwycięstwo rozegrała się między trzema zawodnikami, a po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się „Stu”. Drugi na metę wpadł Szymon Rekita, a trzeci Andrzej Poczopko. Wśród kobiet ostatni etap wygrała Alicja Pyszka-Bazan, przed Corinne Hall i Kingą Zielińską.
 
Na trasie finałowego etapu wysoką formę potwierdził Robert Kubica, który w klasyfikacji VIP wygrał z dużą przewagą na rywalami. – Na jednym z podjazdów trochę mi się poluzował rower i zdekoncentrowałem się. Grupa mi uciekła i ciężko było ją gonić. Ale w sumie było bardzo OK. Wszystko fajnie się ułożyło. To była świetna zabawa i dobry trening. Dziękuję za zaproszenie i dziękuję wszystkim uczestnikom. Mam nadzieję do zobaczenia wkrótce – powiedział kierowca ORLEN Team. Drugie miejsce wśród VIP-ów wywalczyła Marta Łagownik, dwukrotna mistrzyni Polski w triathlonie, także reprezentująca barwy grupy sportowej ORLEN.
 
Po raz pierwszy w wyścigu uczestniczył Witold Bańka, przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej. – Doświadczyłem dziś wszystkiego! Emocji, twardej rywalizacji, nerwów, bólu i ekstremalnego zmęczenia – czyli esencji sportu. W pewnym momencie wystąpiły problemy techniczne, na dziesięć minut wyłączyło mnie z trasy. Ale walczyłem do końca i jak na moje „kolarskie” możliwości, było dobrze… Dziękuję serdecznie organizatorom za zaproszenie  – powiedział szef WADA.
 
Zadowolony był również Czesław Lang, który walczył do samego końca. – Chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację. Cieszę się, że dzięki współpracy z PKN ORLEN oraz Eurosportem mogliśmy zrealizować ten wyścig. W obliczu pandemii kolarstwo przeniosło się na chwilę do świata wirtualnego, a te zmagania okazały się bardzo fajną zabawą. Teraz zapraszam na wyścigi, które będziemy organizowali w realnym świecie – Tour de Pologne i ORLEN Wyścig Narodów – powiedział dyrektor generalny Lang Team.
 
ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów to wirtualny wyścig kolarski, w którym mogli startować wszyscy posiadający trenażer smart oraz aplikację Zwift. Rywalizacja składała się z czterech etapów na wirtualnych trasach w Richmond, Innsbrucku, Yorkshire oraz Londynie. W poszczególnych odsłonach wyścigu brali udział miłośnicy kolarstwa z całego świata, w tym gwiazdy różnych dyscyplin reprezentujący grupę sportową ORLEN z Robertem Kubicą, Bartoszem Zmarzlikiem i Anitą Włodarczyk na czele.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    661 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024