START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport UM Zakopane
Nagrody Burmistrza 2020
 dodano: 9 Czerwca 2020    (źródło: UM Zakopane)

 Podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta Zakopane, która odbyła się w ramach Dni Zakopanego, przyznane zostały doroczne Nagrody Burmistrza. Tegorocznymi laureatami zostali: Marta Walczak-Stasiowska, dr Zbigniew Moździerz oraz Jan Gąsiorowski.


 Tegoroczna Uroczysta Sesja z powodu ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa odbyła się w formie zdalnej. Na Sali obrad zgromadzili się przedstawiciele władz Miasta oraz laureaci nagrody. 
Obecnych na sali oraz widzów powitał Przewodniczący Rady Miasta Jan Gluc. Podsumowanie prac Kapituły Nagrody Burmistrza przedstawiła jej przewodnicząca, Jolanta Iwanicka. Laudacje na cześć laureatów wygłosiła Naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak. 
Nagrodę w imieniu Jana Gąsiorowskiego odebrał syn, Maciej Gąsiorowski.
Poniżej przedstawiam laudacje na cześć nagrodzonych:
Szanowny Pan Jan Gąsiorowski 
Jest Pan znakomitym trenerem, wychowawcą wielu pokoleń młodych skoczków, m.in. Mistrza Olimpijskiego z Sapporo - Wojciecha Fortuny i brązowego medalisty Mistrzostw Świata FIS w 1970 roku - Stanisława Gąsienicy Daniela. 
Pańskie zaangażowanie w pracę, poświęcony czas, pomysły i pomoc w rozwoju sportowych i edukacyjnych uzdolnień młodego pokolenia pozwoliło na wygraną nie jednemu zawodnikowi. Niejednokrotnie było to zwycięstwo nie w zawodach sportowych, ale w codziennym życiu. To dzięki Pana zaangażowaniu młodzi ludzie odnosili sukcesy sportowe, nie zaniedbując jednocześnie edukacji. 
Dziękujemy za wieloletnią pracę w klubie sportowym TS Wisła na rzecz młodych Zakopiańczyków, za okazane serce i życzliwość. 
Uznając te zasługi przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2020.
 
Szanowny Pan Zbigniew Moździerz 
Jest Pan człowiekiem o wszechstronnym wykształceniu, które pozwoliło na wieloletnią pracę na rzecz Zakopanego, nie tylko w Muzeum Tatrzańskim. To dzięki opracowanej przez Pana dokumentacji i programom konserwatorskim wiele obiektów naszego miasta pozostało w przestrzeni, i uzyskało piękny wygląd, m.in. willa „Koliba”, kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, kaplica Najświętszego Serca Jezusowego z Jaszczurówki, gmach Muzeum Tatrzańskiego, a także wille: Pod Jedlami, Witkiewiczówka, Budrysówka, Koszysta, Jutrzenka, Czerwony Dwór, Opolanka, Warszawianka, Oksza, Jadwiniówka, czy 56 tatrzańskich szałasów. 
Jesteśmy wdzięczni za badanie i dokumentowanie historii regionu: zabytkowych obiektów architektury drewnianej, tatrzańskiego budownictwa pasterskiego, podhalańskiego budownictwa ludowego, stylu zakopiańskiego, regionalnej architektury okresu międzywojennego i powojennego, sakralnej architektury Podtatrza. Dziękujemy za publikacje, wykłady, prezentacje, udział w konferencjach naukowych, organizacje wystaw, spotkań i promocji książek. 
Stworzony przez Pana Szlak Stylu Zakopiańskiego i Szlak Znakomitych Zakopiańczyków są bardzo często wykorzystywane przez przewodników i jeszcze chętniej odwiedzane przez przyjeżdżających pod Tatry gości. 
Przede wszystkim dziękujemy jednak za serce i życzliwość, które okazuje Pan każdemu napotkanemu człowiekowi, a także za skromność i pokorę, które są godne naśladowania. 
Jako wyraz wdzięczności za działanie na rzecz Zakopanego przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2020. 
 
Szanowna Pani Marta Walczak- Stasiowska 
Jest Pani znakomitą twórczynią ludową, kultywującą tradycje podhalańskie, przekazane przez Ojca – Zdzisława Walczaka. W Pani obrazkach malowanych na szkle, można zobaczyć góralskie sceny rodzajowe, a także wielu Świętych. Barwne Madonny, których sukienki nawiązują do regionalnego zdobnictwa, są rozpoznawalne w całym świecie. Dziękujemy za tę ogromną pracę na rzecz kultury, a także promocji Zakopanego. 
Jesteśmy także wdzięczni za organizację warsztatów dla Osób  z niepełnosprawnościami, za okazaną cierpliwość, serdeczność i wielkie serce. 
Pani działalność społeczna w Związku Podhalan Oddział Zakopane, Stowarzyszeniu Twórców Ludowych i Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Rabce jest nie do przecenienia. 
Dziękujemy również za każde dobre słowo, gest, uśmiech i oddanie dla pacjentów. Za stworzenie krótkoterminowej rodziny zastępczej, za okazaną Dzieciom miłość, aż do chwili adopcji. 
Jako wyraz wdzięczności za działanie na rzecz Zakopanego, życząc realizacji kolejnych planów, przyznaję Pani Nagrodę Burmistrza AD 2020. 
Leszek Dorula Burmistrz Miasta Zakopane 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    149 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020