START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Rozmowy o programie Igrzysk Europejskich w finałowej fazie
 dodano: 27 Maja 2021    (źródło: UMWM)

 W Krakowie gościli z dwudniową wizytą przedstawiciele Europejskiego Stowarzyszenia Komitetów Olimpijskich oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Spotkania, pod przewodnictwem Marszałka Witolda Kozłowskiego, dotyczyły programu sportowego Igrzysk Europejskich.


 W rozmowach wzięli również udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz oraz przedstawiciele Województwa Śląskiego.
 
Spotkania poświęcone były przede wszystkim doprecyzowaniu listy dyscyplin sportowych, które znajdą się w programie III Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Omawiano szczegółowo obecny stan przygotowań do tego wielkiego sportowego wydarzenia.
 
Te rozmowy były bardzo potrzebne. Z wielką satysfakcją przyjęliśmy, że mamy tak szybką reakcję na to, co omówiliśmy wspólnie podczas ostatniego spotkania w Warszawie, a wcześniej, także w trakcie spotkania w Rzymie z udziałem wicepremiera Jacka Sasina. Wspólnie także podkreślamy, że czas dyplomatycznych, „politycznych” rozmów jest już za nami. Teraz zajmujemy się już rozwiązywaniem bardzo konkretnych problemów i zadań, wpisujących się ściśle w harmonogram przygotowań do Igrzysk Europejskich 2023
 
- powiedział Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
 
Osiągnięcie porozumienia w kwestii sportowego programu Igrzysk Europejskich ma kluczowy charakter. Dzisiaj uzyskujemy od przedstawicieli Europejskiego Stowarzyszenia Komitetów Olimpijskich aktualne informacje na temat podpisanych oraz tych negocjowanych jeszcze umów z poszczególnymi federacjami. Przedstawiamy również własne oczekiwania i propozycje
 
- dodał Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
 
Stoimy wspólnie z marszałkiem Witoldem Kozłowskim na stanowisku, że priorytetem jest dziś przyjęcie ostatecznej listy dyscyplin, co pozwoli nam jak najszybciej podjąć kolejne działania organizacyjne
 
- podkreślił Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz.
 
Europejskie Stowarzyszenie Komitetów Olimpijskich (EOC) w Krakowie reprezentują Jozef Liba - członek Komitetu Wykonawczego EOC, sekretarz generalny Komitetu Olimpijskiego Słowacji i wiceprzewodniczący Komisji Koordynacyjnej III Igrzysk Europejskich Kraków i Małopolska 2023 oraz Peter Brull - dyrektor sportowy EOC.
 
- Potrzebujemy rozpocząć konkretną pracę. Czas bardzo szybko biegnie. Naszym celem jest zapewnić, by Igrzyska Europejskie w 2023 roku były wydarzeniem najwyższej rangi - podkreślił Jozef Liba, członek Komitetu Wykonawczego EOC.
 
Delegaci Europejskiego Stowarzyszenia Komitetów Olimpijskich przedstawili listę dyscyplin, uzgodnioną już z federacjami, z którymi zawarto porozumienia. Omówiono listę dyscyplin, w kwestii których trwają jeszcze rozmowy. Rozmawiano o bieżącym przebiegu negocjacji, jak również liczbie zawodników, którzy wezmą udział w III Igrzyskach Europejskich. Wystąpienia ekspertów dotyczyły m.in. programu sportowego, finalnego zdefiniowania obiektów sportowych, analizy listy obiektów wymagających budowy bądź modernizacji, jak również możliwości zakwaterowania.
 
W drugim dniu, delegacja złożyła wizytę na stadionie Wisły oraz stadionie i hali Cracovii, celem sprawdzenia możliwości rozegrania na tych obiektach poszczególnych zawodów.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    338 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022