START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Grupa Azoty Partnerem 78. edycji Tour de Pologne
 dodano: 26 Lipca 2021    (źródło: Lang Team)

 Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej – została Partnerem startu IV etapu Tour de Pologne - Grupa Azoty, Tarnów – Bukovina Resort. Start honorowy etapu odbędzie się 12 sierpnia spod budynku Dyrekcji Generalnej Grupy Azoty w Tarnowie. Zaangażowanie spółki w najważniejsze kolarskie wydarzenie w Polsce to kontynuacja działań w kierunku wsparcia krajowych wydarzeń sportowych o zasięgu międzynarodowym. To także kolejny krok w stronę promocji środków transportu, przyjaznych dla środowiska.


 Rowery były i nadal pozostają bardzo popularnym środkiem transportu wśród pracowników spółki. Kilkadziesiąt lat temu zakończenie dnia pracy przypominało prawdziwy start wyścigu kolarskiego - około godz. 15:00 pracownicy z rowerami gromadzili się przy bramie, a kiedy podnosił się szlaban, tłumnie ruszali w kierunku swoich domów. Obecnie, dzielnicę Mościce – w której znajdują się zakłady Grupy Azoty - z centrum Tarnowa łączy ścieżka rowerowa, zbudowana aby poprawić bezpieczeństwo i komfort między innymi pracowników dojeżdżających do pracy.
Dzięki umowie Grupy Azoty z organizatorem, po 7 latach przerwy Tour de Pologne wraca do Tarnowa. To popularny wyścig, od wielu lat dostarczający sportowych emocji milionom Polaków.  Popularyzuje tak ważną współcześnie kulturę rowerową, a rowery to środek transportu mocno związany z historią tarnowskiej fabryki i jej pracownikami od 1927 roku. Cieszę się, że Grupa Azoty będzie w 2021 roku gospodarzem etapu i startu, który odbędzie się przy głównej siedzibie spółki w Mościcach - mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
Bardzo się cieszę, że Grupa Azoty dołączyła do grona sponsorów naszego wyścigu. Tour de Pologne jest imprezą, która wzbudza wielkie emocje sportowe, ale jednocześnie promuje nasz kraj oraz samo kolarstwo jako sport. Dzięki współpracy z Grupą Azoty, wyścig w tym roku może zawitać do Tarnowa, to dla nas ogromna radość — przyznaje Czesław Lang, organizator imprezy.
 
Tegoroczny Tour de Pologne to 78. edycja tego prestiżowego wyścigu kolarskiego z udziałem 19 najlepszych drużyn świata oraz trzech teamów, które od organizatorów otrzymały „dzikie karty”; wśród nich znalazła się reprezentacja Polski. Impreza rozpocznie się 9 sierpnia w Lublinie, zakończy zaś w Krakowie 15 sierpnia. Łącznie — podczas 7 etapów — kolarze przemierzą trasę liczącą 1140 km.
 
Jako jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej Grupa Azoty ma aktywny udział we wspieraniu polskich sportowców. Spółka sponsoruje wiele klubów, m.in. piłkarskich, siatkarskich, piłki ręcznej i żużlowych. Prowadzi działania sponsoringowego także w ramach współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim oraz w ramach umów ze sportowcami m.in. Piotrem Żyłą, Marcinem Lewandowskim i Malwiną Kopron.
 
Grupa Kapitałowa Grupa Azoty w swoich działaniach przykłada bardzo dużo wagi do kwestii związanych z ochroną środowiska i klimatu. W ramach licznych akcji CSR-owych, Grupa zachęca pracowników do dojeżdżania do i z pracy rowerami. W tym celu na terenach zakładów Grupy Azoty rozwijana jest infrastruktura rowerowa, cyklicznie organizowane są akcje rozdawania kamizelek odblaskowych, światełek,  czy odblasków. Dodatkowo, niektóre wydziały funkcjonujące w Grupie Azoty wyposażone są  w firmowe jednoślady, które cieszą się coraz większą popularnością wśród pracowników i ułatwiają codzienną pracę.
 
* * *
Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1115 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024