START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Tour de Pologne 2021. Joao Almeida najlepszy na 2. etapie Tour de Pologne z Zamościa do Przemyśla, Michał Kwiatkowski w ścisłej czołówce
 dodano: 11 Sierpnia 2021    (źródło: Lang Team)

 Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step) wygrał drugi etap 78. Tour de Pologne z Zamościa do Przemyśla. Jest też nowym liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR. Na czwartej pozycji finiszował Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).
 W galerii fotoreportaż


 We wtorek kolarze mieli do pokonania 201 kilometrów. Po starcie z będącego perłą renesansowej architektury Zamościa skierowali się na południe, by o etapowy triumf walczyć na wymagającym finiszu w Przemyślu. Na trasie na zawodników czekały dwie premie lotne LOTTO oraz trzy premie górskie PZU: dwie trzeciej i jedna drugiej kategorii.
Do walki w koszulce lidera klasyfikacji generalnej CARREFOUR przystępował triumfator pierwszego etapu, Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious), który był też liderem klasyfikacji najlepszego sprintera LOTOS. Klasyfikacji górskiej PZU przewodził Michał Paluta (Reprezentacja Polski), zaś najaktywniejszego zawodnika LOTTO – Evgeniy Fedorov (Astana – PremierTech).
Niedługo po starcie oderwała się ucieczka, w skład której weszli: Patryk Stosz (Reprezentacja Polski), Taco van der Hoorn (Intermarche – Wanty-Gobert), Sebastian Langeveld (EF Education – Nippo), Nikita Stalnov (Astana-PremierTech) and Gabriel Cullaigh (Movistar). Polak wygrał pierwszą premię górską PZU III kategorii Wólka Husińska, zaś obie premie lotne LOTTO padły łupem Taco van der Hoorna. 
Zawodnicy kontynowali walkę, a gdy ich przewaga nad peletonem spadła do około minuty, z głównej grupy ruszył kontratak, w którym znaleźli się Lukas Poestlberger (BORA-hansgrohe), Manuele Boaro (Astana-PremierTech) oraz Ryan Mullen (Trek-Segafredo). Trójka dogoniła prowadzących zawodników, a połączone grupy zdołały ponownie odskoczyć – tym razem na niemal trzy minuty.
Peleton zabrał się jednak do pracy i zaczął w szybkim tempie redukować zapas. Mocno pracowały ekipy Movistaru i Ineos Grenadiers. 38 kilometrów od mety z odjazdu zaatakował Poestlberger, za którym w pogoń ruszyło tylko czterech kolarzy z ucieczki: Boaro, Langeveld, Van der Hoorn i Mullen. Także i oni zostali dogonieni na podjeździe na premię górską w Kalwarii Pacławskiej. Wygrał ją samotny lider, mając na szczycie jednak niewielki, kilkusekundowy zapas. Kolejną próbę ataku przeprowadził Erytrejczyk, Biniam Ghirmay (Intermarche-Wanty-Gobert), który także nie zdołał długo utrzymać zapasu. Wygrał premię górską PZU Gruszowa i niedługo później wrócił do głównej grupy. 
Losy etapu rozstrzygnęły się dopiero na finałowym podjeździe. Bardzo mocny atak przeprowadził Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step), który kilkaset metrów przed metą został dogoniony przez Diego Ulissiego (UAE Team Emirates). Ta dwójka stoczyła na ostatnich metrach walkę o wygraną, a górą był Portugalczyk. Jako trzeci finiszował Matej Mohorić (Bahrain-Victorious), a czwarty był Michał Kwiatkowski.
Almeida został nowym liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR. W klasyfikacji najlepszy sprinter LOTTO przewodzi Mohorić. Koszulkę lidera klasyfikacji górskiej PZU utrzymał Michał Paluta (Reprezentacja Polski), zaś najaktywniejszych – Yevgeniy Fedorov (Astana-PremierTech).
W środę na kolarzy czeka liczący 226 kilometrów etap z Sanoka do Rzeszowa. Zawodnicy pokonają trzy premie lotne LOTTO oraz trzy premie górskie PZU: Hotel Arłamów (kat. II), Gruszowa (kat. III) i Kalwaria Pacławska (kat. II).
Po etapie powiedzieli:
Joao Almeida (Zwycięzca etapu): Niesamowicie się cieszę. To moje pierwsze zwycięstwo na szczeblu World Touru. Brak mi słów. Ostatnie kilometry były bardzo trudne. Kilka sztywnych podjazdów, jeden po drugim. Należało zachować czujność i oszczędzać siły na ostatnią wspinaczkę. Postaram się utrzymać koszulkę lidera do samego końca wyścigu.
Czesław Lang (Dyrektor Generalny Wyścigu): Etap był niezwykle emocjonujący. Wyruszyliśmy z Zamościa i przez piękne tereny zmierzaliśmy w kierunku Przemyśla. Wydawało się, że peleton jedzie spokojnie, ale przeciętna etapu wynosiła 40 kilometrów na godzinę co pokazuje, że kolarze naprawdę odczuli ten przejazd. Przed wjazdem na finałową wspinaczkę mieli jeszcze do pokonania pętlę z dwoma premiami górskimi. Sama finałowa ścianka była bardzo wymagająca, a kolarze na metę wjeżdżali pojedynczo. Przepięknie prezentowało się podium, na którym stanęli sami znakomici kolarze. Piękna była również walka Michała Kwiatkowskiego, który zajął czwarte miejsce.
Etap jasno pokazał, kto będzie walczyć o triumf w klasyfikacji generalnej. Do końca zmagań pozostało pięć etapów i na pewno sporo będzie się działo.
Wyniki drugiego etapu:
1. Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step) – 4:41:33
2. Diego Ulissi (UAE Team Emirates) – ten sam czas
3. Matej Mohorić (Bahrain-Victorious) – ten sam czas
4. Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) + 4’
5. Mikkel Honore (Deceuninck – Quick Step) +8’
6. Lorenzo Rota (Intermarche-Wanty-Gobert) +12’
7. Jai Hindley (Team DSM) +12’
8. Giovanni Aleotii (BORA-hansgrohe) +12’
9. Dylan Teuns (Bahrain-Victorious) +12’
10. Tim Wellens (Lotto Soudal) +12
Wyniki premii lotnych LOTTO:
- Premia lotna LOTTO, Krasnobród, Powiat Zamojski: 1. Taco van der Hoorn 2. Gabriel Cullaigh 3. Patryk Stosz
- Premia lotna LOTTO, Józefów: 1. Taco van der Hoorn 2. Gabriel Cullaigh 3. Patryk Stosz
 
Wyniki premii górskich PZU:
- Premia górska PZU III kat., Wólka Husińska: 1. Patryk Stosz 2. Taco van der Hoorn 3. Gabriel Cullaigh
- Premia górska PZU II kat., Kalwaria Pacławska: 1. Lukas Poestlberger 2. Sebastian Langeveld 3. Matej Mohorić 4. Lorenzo Rota
- Premia górska PZU III kat., Gruszowa: 1. Biniam Ghirmay 2. Matej Mohorić 3. Lorenzo Rota
 
Liderzy klasyfikacji:
- Klasyfikacja generalna CARREFOUR: Joao Almeida
- Klasyfikacja najlepszy sprinter LOTOS: Matej Mohorić
- Klasyfikacja najlepszy góral PZU: Michał Paluta
- Klasyfikacja najaktywniejszy zawodnik LOTTO: Yevgeniy Fedorov
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1139 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024