START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Inauguracja nowego roku szkolnego w ZSMS Zakopane
 dodano: 2 Września 2021    (źródło: UMWM)

 W środę, 1 września w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego internatu oraz inauguracja roku szkolnego 2021/22. W wydarzeniu uczestniczyła poseł Anna Paluch, poseł Barbara Bartuś, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, radny Jan Piczura, dyrektor szkoły Dawid Szeliga oraz skoczek narciarski Kamil Stoch.


 
 
W dniu 1. września 2021 r. nastąpiło  uroczyste otwarcie budynku internatu będącego częścią kompleksu obiektów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza mieszczącego się przy ul. Droga do Olczy 26 w Zakopanem. 
 
Budynek przeszedł generalny remont w latach 2019-2021, sfinansowany w całości przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Modernizacja obiektu wraz z zakupem wyposażenia zrealizowana została w ramach zadania inwestycyjnego "Modernizacja budynków przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem", a jej koszt wyniósł 6.918.424,00 zł. 
 
W internacie przewidziano 60 miejsc dla uczniów szkoły, w pokojach jedno- i wieloosobowych, każdy z własną łazienką. Do dyspozycji uczniów pozostają również aneksy kuchenne, pralnia z suszarnią, pomieszczenia na sprzęt sportowy z nowoczesnymi urządzeniami do suszenia butów narciarskich.
 
Oprócz pokoi na terenie budynku znajdują się  również trzy sale lekcyjne, w których uczyć się będą najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 Mistrzostwa Sportowego oraz multimedialna sala konferencyjna, która może służyć mieszkańcom internatu jako świetlica. 
 
Budynek wyposażony jest w windę łączącą wszystkie kondygnacje, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz monitoring wizyjny. Dostęp do pokoi możliwy jest dzięki kartom magnetycznym.
 
W przyziemiu zlokalizowana jest kuchnia i stołówka zapewniająca mieszkańcom internatu całodzienne wyżywienie, a pozostałym uczniom i pracownikom szkoły ciepły posiłek w porze obiadowej. 
 
W uroczystości otwarcia nowego internatu prowadzonej przez dyrektora szkoły, Dawida Szeligę, wzięli udział licznie zaproszeni goście – władze samorządowe, min. posłanki Anna Paluch i Barbara Bartuś, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, radny Jan Piczura; przedstawiciele związków i klubów sportowych, sławni absolwenci SMS (min. medaliści olimpijscy Luiza Złotkowska i Kamil Stoch). W sanktuarium Św. Antoniego z Padwy na Bystrem w Zakopanem mszę w intencji całej szkolnej społeczności – uczniów, ich rodziców oraz pracowników SMS - odprawił metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.
 
 
 
 
 
 Uroczystości rozpoczęły się w Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy na Bystrem w Zakopanem  mszą św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w intencji nauczycieli, absolwentów, uczniów i pracowników.
 
 
 1 września to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów i nauczycieli tej słynnej zakopiańskiej szkoły, ale również dla całej Małopolski. Z wielką radością pragnę poinformować, że nowy rok szkolny otwieramy z wielkim sukcesem – po generalnym remoncie, inaugurujemy dziś działalność nowoczesnego internatu szkolnego. Ta ważna inwestycja została zrealizowana i w całości sfinansowana ze środków Województwa Małopolskiego, wynosząc prawie 7 mln zł
 
- powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.
 
Do dyspozycji uczniów przygotowano w pełni wyposażone pokoje, z pełnym węzłem sanitarnym, do których dzieci i młodzież, podobnie jak do wszystkich innych pomieszczeń budynku, mają elektroniczny dostęp, co bezwzględnie podniesie bezpieczeństwo i komfort funkcjonowania i przemieszczania się. Uczniowie mogą również korzystać z pełni umeblowanych i wyposażonych w niezbędny sprzęt AGD pomieszczeń socjalnych, w których zainstalowano indywidualny system wentylacji sterowany panelem dotykowym.
 
Czas wolny od zajęć lekcyjnych i sportowych uczniowie będą mogli spędzić w specjalnie zaprojektowanym pokoju rekreacyjnym, tzw. świetlicy, która z dwóch stron została całkowicie przeszklona. Sala została dodatkowo wyposażona w sprzęt multimedialny. Budynek internatu został bezpośrednio połączony z budynkiem szkoły kilkoma przejściami, otwieranymi elektronicznie przy pomocy indywidualnych kart magnetycznych. Do dyspozycji uczniów przygotowano również nowy budynek narciarni i suszarni, w której zainstalowano najnowocześniejsze obecnie na rynku urządzenie kolumnowe do suszenia butów narciarskich.
 
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem jest jedyną w Polsce placówką kształcącą przyszłych mistrzów sportów zimowych. Przyszli mistrzowie mają do dyspozycji nowoczesną halę sportową, kompleks do nauki i wszechstronnego treningu z doskonale wyposażonym zapleczem technicznym.
 
Na ten nowy rok szkolny życzę całej społeczności Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, aby ta pozytywna energia towarzysząca nam dzisiaj trwała nieustannie. Niech dzięki niej to właśnie stąd wychodzą kolejne sportowe asy
 
- dodała Marta Malec-Lech z zarządu województwa podczas inauguracji roku szkolnego.
 
Działania inwestycyjne Województwa Małopolskiego w obszarze edukacji mają charakter długofalowy. Każdego roku realizowany jest szereg projektów mających na celu modernizację bazy dydaktycznej szkół i placówek oświatowych.                                                                                                                    
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2281 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024