START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
LOTOS Cup Kids: deszczowe i mgliste zawody w Wiśle
 dodano: 31 Grudnia 2021    (źródło: A.Karczewska PZN)

 30 grudnia 2021 roku najmłodsi narciarze zakończyli rywalizację w drugiej edycji zawodów LOTOS Cup Kids, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Drugiego dnia zmagań zawodnicy walczyli o medale na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum oraz trasach biegowych na Kubalonce. W czwartkowych zawodach najwięcej medali zdobyli zawodnicy z Klubu Sportowego Chochołów, którzy w sumie aż dziewięciokrotnie stawali na podium zawodów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. 


 Pogoda nie rozpieszczała najmłodszych uczestników Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza, którzy w czwartek po raz trzeci tej zimy walczyli o medale w zawodach LOTOS Cup Kids w skokach narciarskich. Rywalizację na wiślańskich skoczniach utrudniał padający deszcz, natomiast podczas biegu do kombinacji norweskiej panowała gęsta mgła. 
 
Drugiego dnia zawodów na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum po raz kolejny jako pierwsi rozpoczęli zmagania narciarze z kategorii: Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza, którzy startowali na obiekcie o rozmiarze HS-20. 
 
Złoty medal wśród chłopców zdobył Grzegorz Grzanka z klubu LKS Olimpia Goleszów, który oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie, uzyskując 21,5 oraz 21 metrów. Podopieczny Tadeusza Tajnera zdeklasował rywali w kategorii Chłopiec Młodszy i nie krył radości z drugiego tej zimy zwycięstwa w zawodach LOTOS Cup Kids. – Cieszę się, że moje skoki były lepsze od tych z pierwszego konkursu i dały mi zwycięstwo w zawodach – mówił z uśmiechem na twarzy złoty medalista. 
 
W kategorii Dziewczynka Młodsza zawody zdominowały skoczkinie z klubu KS Chłochołów, które stanęły na dwóch pierwszy stopniach podium. Wygrała Zara Zelencik, a drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Truchan, która tak na chłodno oceniła swój występ: – Bardzo cieszę się z drugiego miejsca. Skoczyłam 18,5 oraz 19 metrów i to były dla mnie dobre wyniki. Moje skoki były w porządku, chociaż wiem, że mogły być trochę lepsze, gdybym zrobiła telemark – przyznała Zuzanna Truchan.
 
Następnie rywalizacja przeniosła się na większy obiekt o rozmiarze HS-40. Wśród kategorii Dziewczynka ponownie drugie i trzecie miejsce wywalczyły: Marta Ściborski i Oliwia Bury z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – klub ten był gospodarzem drugiej edycji LOTOS Cup Kids. Marta Ściborski zapytana o to, jak w porównaniu z pierwszym konkursem ocenia swoje wyniki, odpowiada: - Skakało mi się dużo lepiej jak dzień wcześniej. Przede wszystkim najazd był lepszy, co sprawiło, że osiągaliśmy szybsze prędkości, a co za tym idzie również i dalsze odległości. 
 
Drugi konkurs na skoczni HS-40 okazał się szczęśliwy dla Rafała Luberdy, który triumfował w kategorii Chłopiec. Podopieczny Łukasza Rutkowskiego oddał skoki na odległość 40,5 oraz 41 metrów i przyznał, że warto brać naukę z poprzednich startów. – W pierwszym konkursie zająłem drugie miejsce, natomiast w drugim poprawiłem technikę na progu i dzięki temu mogłem wygrać – stwierdził zawodnik klubu KS Rutkow-Ski. – Skakało mi się naprawdę fajnie i w całości dobrze oceniam te zawody – dodał. 
 
Medalistki i medaliści czwartkowych zawodów LOTOS Cup Kids w skokach narciarskich
 
Dziewczynka Młodsza
 
Zara Zelencik - KS Chochołów
Zuzanna Truchan - KS Chochołów
Julia Fender - LKS Klimczok Bystra
Chłopiec Młodszy
 
Grzegorz Grzanka - LKS Olimpia Goleszów
Wiktor Sosna - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Wojciech Bobak - KS Rutkow-Ski
Dziewczynka 
 
Kira Kapustnikova - KS Chochołów
Marta Ściborski - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Chłopiec
 
Rafał Luberda - KS Rutkow-Ski
Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Miłosz Malarz - KS Chochołów
Po konkursie skoków narciarskich zawodnicy udali się na trasy biegowe Kubalonki, gdzie odbył się bieg do kombinacji norweskiej. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania dystans 1 km, natomiast Ci nieco starsi zawodnicy biegali na dystansie 2 km. 
 
W kategorii Dziewczynka Młodsza triumfowała Zuzanna Truchan z KS Chochołów. – Cieszę się, że wyprzedziłam koleżanki i jako pierwsza przekroczyłam linię mety. Bardzo fajnie mi się biegło, mimo że dwa razy się przewróciłam. Po raz pierwszy upadłam na prostej, a następnie jak biegłam z górki. Uważam, że zawody były dobrze przygotowane, a upadki były z mojej winy. Nic bym nie zmieniła w organizacji zawodów i cieszę się, że mogłam w nich ponownie uczestniczyć – oceniła 11-latka. 
 
Ze zwycięstwa w kombinacji norweskiej w kategorii Dziewczynka bardzo cieszyła się Oliwia Bury, która po skokach zajmowała trzecie miejsce. - Według mnie warunki na biegu były dobre, dlatego sam start uważam za udany, bo z trzeciego miejsca awansowałam na pierwsze i jestem naprawdę zadowolona z tego biegu. Rywalizację na skoczni również ocenię na plus, chociaż wiem, że mogłam oddać lepsze próby. Mimo wszystko, jestem usatysfakcjonowana swoimi wynikami w drugiej edycji – przyznała Oliwia Bury. Warunki na trasie biegu oceniła także jej koleżanka z klubu – Marta Ściborski: – Biegło mi się dobrze, mimo że warunki nie były najlepsze przez mokry śnieg i mgłę. Mój bieg nie był dobryy, ale nie przybiegłam ostatnia, także udało mi się znaleźć pewne plusy.
 
Drugi tej zimy złoty medal w kombinacji norweskiej wywalczył Adam Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. – Biegło mi się naprawdę dobrze, chociaż warunki trochę nie były sprzyjające, ale na to nie mamy wpływu. Wygrałem zawody w kombinacji norweskiej i z tego się cieszę. Niestety konkurs skoków mi nie wyszedł, dlatego do biegu przystąpiłem ze sporą stratą, którą na szczęście udało mi się nadrobić – podsumował triumfator w kategorii Chłopiec.  
 
Medaliści i medalistki czwartkowych zawodów LOTOS Cup Kids w kombinacji norweskiej
 
Dziewczynka Młodsza
 
Zuzanna Truchan - KS Chochołów
Zara Zelencik - KS Chochołów
Antonina Bobak - KS Evenement Zakopane
Chłopiec Młodszy
 
Paweł Wałach - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Peter Polony - TS Wisła Zakopane
Mateusz Urbaś - KS Chochołów
Dziewczynka 
 
Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Marta Ściborski - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Kira Kapustnikova - KS Chochołów
Chłopiec
 
Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Bartłomiej Czech - KS Chochołów
Tomas Zlevsky - TS Wisła Zakopane
Drugiego dnia na starcie zawodów w Wiśle stanęło 114 skoczków narciarskich oraz 90 kombinatorów norweskich. 
 
Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.
 
Oficjalne wyniki
 

Źródło: Barbara Daros + Anna Karczewska / PZN

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    176 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022