START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Snowboard
Kamil Knop najlepszy podczas OSCYP XIII
 dodano: 29 Stycznia 2022    (źródło: P.Gatys)

strona: 1/3
1 2 3 

 Młodzi zawodnicy zdominowali trzynastą edycję Oscyp Snowboard Contest! Wszyscy riderzy z listy startowej pokazali bardzo wysoki poziom, ale zdaniem sędziów najlepsze triki podczas sobotniej rywalizacji były wykonane przez zdobywcę trzeciego miejsca, Krzyśka Owczarka, drugiego na podium Janka Jaromina i najlepszego w stawce Kamila Knopa! Wszyscy panowie to reprezentanci nowego pokolenia polskich snowboardzistów, którzy zaczynają dominować na lokalnej scenie. 


 W sobotę 29 stycznia 2022 roku, na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w historii polskiego snowboardingu. Trzynasta edycja zawodów OSCYP Snowboard Contest wyłoniła trzech snowboardzistów będących przyszłością lokalnej sceny. Poziom trików na tegorocznych zawodach był jednym z najwyższych w historii zawodów, a wszystko dzięki dużej skoczni, na której najlepsi w kraju riderzy mogli pokazać trudniejsze do wykonania triki. 
Wszystko zaczęło się w okolicach 11:00 przy słonecznej pogodzie z piękną panoramą Tatr w tle. OSCYP Contest wystartował po raz trzynasty w historii i z pewnością nie była to pechowa edycja. Już podczas treningów można było zobaczyć, że duża skocznia uruchomiła duże pokłady kreatywności wśród wszystkich zawodników z listy startowej. Wystarczy spojrzeć na listę wykonanych przez zwycięzców trików, aby zrozumieć jak wysoki poziom dominował podczas tegorocznej edycji. 
Kamil Knop zrobił na skoczni między innymi backside 900 i double backflipa, a na przeszkodach jibbowych wejście z rotacją 270 przy wejściu i 450 przy zejściu z przeszkody. Do tego dorzucił wejście 180 na piramidzie i frontflipa przy zejściu. 
Janek Jaromin wyskakał backside 540 chwytając przy rotacji stylowego stalefish graba i dorzucił do tego backflipa. Pokazał także dobry komplet trików jibbowych wykonując frontside bluntslide’a z rotacją 450 przy wyjściu z piramidy, transfer na backside lipslide na łamanej rurze, wejście fronside 180 na piramidzie przy zejściu z rotację 540 i bardzo stylowe frontside 360 z podwójnym grabem.
Trzeci na podium Krzysiu Owczarek zakręcił się między innymi dwoma pełnymi rotacjami w kierunku frontside, a także rotacją 540 na backside i wykazał się wielką kreatywnością jeśli chodzi o wykonywanie backflipa layout na tak dużej skoczni. Do tego dorzucił noseslide z przejściem do backside lipslide na rurce i na piramidzie frontside bluntslide z rotacją 270 na wyjściu – tak zwany „danish”. 
 
Warto też zauważyć obecność w dzisiejszym konkursie jednej snowboardzistki. Kasia Rusin, swoimi stylowymi trikami na dużej skoczni stworzonej przez ekipę Park Pirates, udowodniła, że może rywalizować z chłopakami i godnie reprezentowała płeć piękną w konkursie. OSCYP Contest to zawody ponad podziałami ze względu na wiek czy płeć. Musisz tylko jeździć na odpowiednio wysokim poziomie.
Na kanałach social media pojawia się obecnie mnóstwo relacji i zdjęć z dzisiejszego wydarzenia. Ich autorom przypominamy o możliwości wzięcia udziału w konkursie Red Bull Mobile, w którym do wygrania jest nowy telefon iPhone SE. Wystarczy odpowiednio oznaczyć swoją relację, aby być wziętym pod uwagę przez specjalne grono jury. 
To nie koniec snowboardowego weekendu w Białce Tatrzańskiej. Już jutro organizowany jest konkurs dla młodszych riderów – OSCYPek. Najmłodsi zawodnicy będą mieli okazję powalczyć o cenne nagrody na specjalnym snowparku przygotowanym na stoku Kotelnica. Organizowany będzie także slalom między tyczkami, gdzie o zwycięstwie zadecyduje najkrótszy czas przejazdu.  
Zatem przed nami kolejne OSCYPowe emocje, w odrobinę młodszej odsłonie. Największe w Polsce zawody snowboardowe zostały przejęte przez młode pokolenie!
 
PEŁNE WYNIKI OSCYP SNOWBOARD CONTEST 2022
1. Miejsce – Kamil Knop
2. Miejsce – Janek Jaromin
3. Miejsce – Krzysztof Owczarek
 
strona: 1/3
1 2 3 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    804 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024