Maryna Gąsienica-Daniel znakomicie zainaugurowała XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i wywalczyła ósme miejsce w slalomie gigancie. Dla podopiecznej Marcina Orłowskiego jest to najlepszy w karierze rezultat w historii jej startów w najważniejszej imprezie sportowej czterolecia. Mistrzynią olimpijską została Szwedka Sara Hector. Tytuł wicemistrzowski zdobyła Włoszka Federica Brignone. Brązowy medal wywalczyła Szwajcarka Lara Gut-Behrami.
Udany debiut w igrzyskach olimpijskich mają za sobą pozostałe nasze alpejki, które uplasowały się w najlepszej "30". W slalomie gigancie, który rozgrywany był na stoku w Yanqing, Magdalena Łuczak zajęła 26. miejsce, a Zuzanna Czapska uzyskała 30. rezultat.
Niestety na starcie zawodów zabrakło naszej najmłodszej reprezentantki - Hanny Zięby. 17-letnia polska alpejka doznała lekkiej kontuzji na treningu przed startem slalomu giganta i decyzją lekarza oraz trenera została wycofana z rywalizacji.
Udany debiut w igrzyskach olimpijskich mają za sobą pozostałe nasze alpejki, które uplasowały się w najlepszej "30". W slalomie gigancie, który rozgrywany był na stoku w Yanqing, Magdalena Łuczak zajęła 26. miejsce, a Zuzanna Czapska uzyskała 30. rezultat.
Niestety na starcie zawodów zabrakło naszej najmłodszej reprezentantki - Hanny Zięby. 17-letnia polska alpejka doznała lekkiej kontuzji na treningu przed startem slalomu giganta i decyzją lekarza oraz trenera została wycofana z rywalizacji.
1 6 506399 HECTOR Sara 1992 SWE 1:55.69 0.0057.56 58.13(1) (8)
2 3 297601 BRIGNONE Federica 1990 ITA 1:55.97 0.28 2.4457.98 57.99(3) (5)
3 14 516138 GUT-BEHRAMI Lara 1991 SUI 1:56.41 0.72 6.2959.07 57.34(8) (1)
4 8 56315 TRUPPE Katharina 1996 AUT 1:56.49 0.80 6.9857.86 58.63(2) (14)
5 11 425929 MOWINCKEL Ragnhild 1992 NOR 1:56.65 0.96 8.3858.58 58.07(5) (6)
6 28 426193 STJERNESUND Thea Louise 1996 NOR 1:56.89 1.20 10.4859.39 57.50(15) (2)
7 9 565471 HROVAT Meta 1998 SLO 1:57.04 1.35 11.7958.48 58.56(4) (13)
8 12 435334 GASIENICA-DANIEL Maryna 1994 POL 1:57.11 1.42 12.4059.24 57.87(11) (4)
9 16 516280 HOLDENER Wendy 1993 SUI 1:57.32 1.63 14.2359.21 58.11(10) (7)
10 2 516284 GISIN Michelle 1993 SUI 1:57.55 1.86 16.2459.19 58.36(9) (9)
11 20 565401 BUCIK Ana 1993 SLO 1:57.89 2.20 19.2159.42 58.47(16) (11)
12 26 539909 MOLTZAN Paula 1994 USA 1:58.07 2.38 20.7859.57 58.50(17) (12)
12 25 426043 TVIBERG Maria Therese 1994 NOR 1:58.07 2.38 20.7859.67 58.40(18) (10)
14 1 705423 VLHOVA Petra 1995 SVK 1:58.15 2.46 21.4859.34 58.81(13) (16)
15 15 56388 LIENSBERGER Katharina 1997 AUT 1:58.24 2.55 22.2659.34 58.90(13) (17)
16 24 516562 RAST Camille 1999 SUI 1:58.43 2.74 23.9259.29 59.14(12) (20)
17 23 197124 FRASSE SOMBET Coralie 1991 FRA 1:58.60 2.91 25.401:00.91 57.69(26) (3)
18 27 565373 ROBNIK Tina 1991 SLO 1:58.90 3.21 28.021:00.18 58.72(21) (15)
19 30 197651 DIREZ Clara 1995 FRA 1:59.33 3.64 31.781:00.24 59.09(23) (19)
20 17 297910 CURTONI Elena 1991 ITA 1:59.91 4.22 36.841:00.50 59.41(24) (21)
21 44 507168 AICHER Emma 2003 GER 2:00.52 4.83 42.171:01.52 59.00(30) (18)
22 35 225525 TILLEY Alex 1993 GBR 2:00.82 5.13 44.791:01.40 59.42(28) (22)
22 10 415232 ROBINSON Alice 2001 NZL 2:00.82 5.13 44.791:00.55 1:00.27(25) (24)
24 36 307493 ANDO Asa 1996 JPN 2:00.99 5.30 46.271:01.43 59.56(29) (23)
25 38 485802 TKACHENKO Ekaterina 1995 ROC 2:02.41 6.72 58.671:01.55 1:00.86(31) (25)
26 39 435432 LUCZAK Magdalena 2001 POL 2:02.85 7.16 62.511:01.96 1:00.89(32) (26)
27 41 485941 PLESHKOVA Julia 1997 ROC 2:03.32 7.63 66.611:02.01 1:01.31(33) (28)
28 37 385116 LJUTIC Zrinka 2004 CRO 2:03.77 8.08 70.541:02.50 1:01.27(35) (27)
29 52 35222 BARUZZI FARRIOL Francesca 1998 ARG 2:04.00 8.31 72.551:02.43 1:01.57(34) (30)
30 42 435401 CZAPSKA Zuzanna 1998 POL 2:05.15 9.46 82.591:03.63 1:01.52(37) (29)
31 47 306977 MUKOGAWA Sakurako 1992 JPN 2:06.77 11.08 96.731:03.39 1:03.38(36) (33)
32 50 486140 MELNIKOVA Polina 2001 ROC 2:07.20 11.51 100.481:04.13 1:03.07(39) (31)
33 55 325119 GIM Sohui 1996 KOR 2:07.22 11.53 100.661:04.12 1:03.10(38) (32)
34 58 685018 TSIKLAURI Nino 1993 GEO 2:09.87 14.18 123.791:04.49 1:05.38(41) (35)
35 62 6536232 VESTERSTEIN Kaitlyn 1999 EST 2:10.44 14.75 128.771:05.39 1:05.05(43) (34)
36 68 95155 VUKADINOVA Eva 2001 BUL 2:11.46 15.77 137.681:05.58 1:05.88(44) (37)
37 53 536481 SCHLEPER Sarah 1979 MEX 2:11.95 16.26 141.951:06.42 1:05.53(47) (36)
38 67 960752 SALEHHUDDIN Aruwin 2004 MAS 2:12.28 16.59 144.831:06.13 1:06.15(46) (38)
39 64 695130 SHEPILENKO Anastasiia 2000 UKR 2:12.33 16.64 145.271:05.95 1:06.38(45) (40)
40 70 125038 KONG Fanying 1996 CHN 2:15.42 19.73 172.251:08.25 1:07.17(50) (41)
41 59 945000 CLERC Mialitiana 2001 MAD 2:16.02 20.33 177.491:08.71 1:07.31(52) (42)
42 69 115254 ARAMBURO Emilia 2002 CHI 2:16.32 20.63 180.101:07.71 1:08.61(49) (44)
43 65 595020 GUERILLOT Vanina 2002 POR 2:16.92 21.23 185.341:10.59 1:06.33(55) (39)
44 71 125039 NI Yueming 1995 CHN 2:17.06 21.37 186.561:08.75 1:08.31(53) (43)
45 76 465118 CONSTANTIN Maria Ioana 2001 ROU 2:18.50 22.81 199.141:08.25 1:10.25(50) (45)
46 79 955000 OETTL REYES Ornella 1991 PER 2:24.05 28.36 247.591:12.52 1:11.53(56) (46)
47 81 455006 TORSANI Anna 2001 SMR 2:29.26 33.57 293.071:13.89 1:15.37(57) (48)
48 80 525085 CARIKCIOGLU Ozlem 1994 TUR 2:30.73 35.04 305.911:15.98 1:14.75(58) (47)
49 82 947028 KRYEZIU Kiana 2004 KOS 2:42.19 46.50 405.9