Uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" zakończyli rywalizację w III tej zimy edycji zawodów LOTOS Cup. W sobotę, 19 lutego na trasach biegowych Kubalonki odbył się bieg do kombinacji norweskiej, a w niedzielę rozegrane zostały zawody w skokach narciarskich.
Medaliści pierwszego konkurs skoków narciarskich
Chłopiec Starszy
1. Tymoteusz Cienciała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe i Michał Obtulowicz - KS Eve-nement Zakopane
3. Dawid Dzioboń - KS Rutkow-Ski
Młodzik
1. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Łukasz Łukaszczyk - TS Wisła Zakopane i Daniel Skarka - TJ Dukla Frenstat
Młodziczka
1. Tamara Mesikova - TS Wisła Zakopane
2. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
3. Olivia Brenkus - ZKN Sokół Zagórz
Kobiety
1. Kamila Karpiel - AZS Zakopane
2. Anna Twardosz - KS AZS AWF Katowice
3. Joanna Kil - KS Chochołów
Junior Młodszy
1. Dawid Stasiak - KS Chochołów
2. David Rygl - TJ Dukla Liberec
3. Jakub Wisełka - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Junior
1. Frantisek Lejsek - TJ Dukla Liberec
2. Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane
3. Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Senior
1. Dusan Doleżel - TJ Dukla Frenstat
2. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane i Radek Selcer - TJ Dukla Frenstat
Medaliści drugiego konkursu skoków narciarskich
Chłopiec Starszy
1. Tymoteusz Cienciała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Michał Obtulowicz - KS Eve-nement Zakopane
3. Jakub Cembala - SSR LZS Sokół Szczyrk
Młodzik
1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
2. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Klemens Staszel - KS Eve-nement
Młodziczka
1. Tamara Mesikova - TS Wisła Zakopane
2. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
3. Olivia Brenkus - ZKN Sokół Zagórz
Kobiety
1. Kamila Karpiel - AZS Zakopane
2. Joanna Szwab - AZS Zakopane
3. Anna Twardosz - KS AZS AWF Katowice
Junior Młodszy
1. Jakub Wisełka - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane
3. Mateusz Chraścina - LKS Olimpia Goleszów
Junior
1. Frantisek Lejsek - TJ Dukla Liberec
2. Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Krystof Hauser - TJ Dukla Liberec
Senior
1. Krzysztof Leja - AZS Zakopane
2. Radek Selcer - TJ Dukla Frenstat
3. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
Medaliści zawodów w kombinacji norweskiej
Chłopiec Starszy
Michał Zarycki - KS Eve-nement Zakopane
Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane
Stanisław Wiercioch - KS Eve-nement Zakopane
Młodzik
Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Tymoteusz Sikora - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Kobiety
Joanna Kil - KS Chochołów
Natalia Słowik - AZS Zakopane
Ewa Frączek - AZS Zakopane
Junior Młodszy
Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane
Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane
Open
Paweł Szyndlar - SSR LZS Sokół Szczyrk
Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.
Źródło: Anna Karczewska / PZN