START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
Polak Mistrzem Świata SuperEnduro Juniorów!
 dodano: 5 Kwietnia 2022    (źródło: redbull.com)

 Dominik Olszowy zdominował podwójne GP Niemiec i cały sezon Mistrzostw Świata SuperEnduro zostając pierwszym Polakiem z tym tytułem!


 Tegoroczny sezon Mistrzostw Świata SuperEnduro zakończyła podwójna runda Grand Prix Niemiec, w trakcie której zawodnikom przyszło się zmierzyć podczas pierwszych w historii dwudniowych zawodów. Jakby tego było mało, organizatorzy w nocy z soboty na niedzielę przebudowali tor, żeby jeszcze bardziej urozmaicić zmagania i wyścigi zostały rozegrane w przeciwnym kierunku.
 
Mimo pecha Tadka Błażusiaka noszącego miano króla Riesy i kontuzji nadgarstka odniesionej już w pierwszym wyścigu pierwszego dna jego młodsi następcy zadbali, żebyśmy mogli być dumni z bycia Polakami. Dominik Olszowy po zwycięstwie w sobotę, już po pierwszym wygranym wyścigu drugiego dnia mógł cieszyć się z tytułu mistrza świata SuperEnduro, a Oskar Kaczmarczyk po walce do samego końca wywalczył tytuł II wicemistrza w Pucharze Europy.
 
Olszowy od początku tego sezonu potwierdzał, że w klasie Junior jest bezkonkurencyjny i już aspiruje do walki z zawodnikami królewskiej kategorii Prestige. Po zdominowaniu pierwszych dwóch GP Polski i Węgier, gdzie zwyciężył łącznie wszystkie sześć wyścigów, podczas dwudniowego GP Niemiec dołożył do tego 4 wygrane biegi, a w pozostałych dwóch zameldował się na drugim miejscu. Pozwoliło mu to zdobyć mistrzowski tytuł w klasie Junior, który daje mu przepustkę dla klasy Prestige w przyszłym roku.
 
"To był świetny sezon i od samego początku czułem się doskonale na moim motocyklu. Zespół TTR Squadra Corse, do którego dołączyłem przed startem cyklu wykonał świetną robotę i mogłem skupić się tylko na ściganiu i dopracowaniu zawieszenia z Shock Suspension, z którym współpracuję już od dłuższego czasu. Ogromnie mi przykro, że nie mogłem świętować tego tytułu w Riesie z Tadkiem Błażusiakiem, który odniósł kontuzję nadgarstka, ale wiem, że szybko wróci do zdrowia i ostrych treningów. Pod jego nieobecność udało mi się umieścić trzy jedynki na najwyższym stopniu podium jako zawodnik 111racing. Oczywiście nie udało by się to bez wsparcia moich rodziców, przyjaciół i sponsorów za co bardzo chciałem im podziękować. Dziękuję również kibicom za wsparcie i mam nadzieję, że będę mógł dalej liczyć na ich doping w trakcie sezonu Mistrzostw Świata Hard Enduro i startów w przyszłym sezonie SuperEnduro już w klasie Prestige. To mój pierwszy tytuł Mistrza Świata, ale na pewno nie ostatni!"
 
W klasie Prestige już w sobotę tytuł przypieczętował Billy Bolt, który podczas GP Niemiec dostał skrzydeł i dołączył do rodziny Red Bull'a. Brytyjczyk nie zwolnił jednak tempa w niedzielę i dopisał na swoje konto kolejny komplet punktów. Podczas całej kampanii Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022 tylko 3 oczka uciekły zawodnikowi Husqvarny za sprawą wygranej Tadka Błażusiaka w pierwszym wyścigu na Węgrzech.
SuperEnduro 2022
 
Billy Bolt dostał skrzydeł i został Mistrzem Świata SuperEnduro 2022!
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    769 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024