Ligi Amatorów
  V Liga i Liga Okręgowa

6 liga. Demolka Szaflar

W niedzielnych meczach ligi okręgowej na pierwszy plan wysuwają się rozmiary wygranej lidera z Szaflar, który w Mszanie Dolnej rozgromił Turbacz aż 7:0! Z wygranej na własnym boisku cieszyli się też gracze Huraganu Waksmund. Nie powiodło się za to Babiej Górze Lipnica Wielka.

Turbacz Mszana Dolna – LKS Szaflary 0:7 (0:2)

0:1 samobójcza – G. Szynalik 24, 0:2 Otręba 45, 0:3 Stanczak 53, 0:4 Francuz 75, 0:5 Kichko 82, 0:6 Mrowca 87, 0:7 Kichko 90.

Szaflary: Gawron – Czech (46 Francuz), Hreśka, Kichko, Krupa (61 Ptak), Kusper, Otręba, Pawlikowski (61 Mrowca), Rusnarczyk (46 Kasperek), Stanczak (83 Łojas), Topór.

Worek z bramkami rozwiązał się w 24 minucie , kiedy po rzucie rożnym niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Szynalik i zaliczył „samobója”. W ostatniej akcji pierwszej połowy na 0:2 podwyższył Otręba, który po podaniu od Czecha precyzyjnie przymierzył z 16 metra. Goście na dobre rozstrzelali się po przerwie. W 53 minucie po podaniu z głębi pola Stanczak wygrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Turbacza. W 75 minucie z defensywą gospodarzy w pojedynkę poradził sobie Francuz. W 82 minucie kolejną składną akcję Szaflar sfinalizował Kichko. W 87 minucie swoje trafienie zaliczył kolejny rezerwowy Mrowca, który uderzył nie do obrony dla bramkarza. Wygrana siódmym golem, a swoim drugim tego dnia, przypieczętował w 90 minucie Kichko.

Huragan Waksmund – AKS Ujanowice 4:3 (2:0)

1:0 Byrnas 3 z karnego, 2:0 Szwajnos 24, 2:1 P. Bukowiec 58, 3:1 Kolasa 73, 4:1 Kolasa 76, 4:2 Kiławiec 90, 4:3 Kiławiec 90+2.

Huragan: Byrnas – Mlak, Mucha, Jurzec, Kamiński (52 Kowalczyk), Nogueira, Zagata, Chowaniec (70 Chmielak), Krugiołka, Szwajnos (80 Urbaś), Kolasa

Ujanowice: M. Gwiżdż – Grzegorzek, A. Stach, Dariusz Pławecki, K. Krzyżak (57 Gawron), P. Bukowiec (80 Zelek), F. Krzyżak, Ł. Bukowiec (57 Kiławiec), R. Gwiżdż, Daniel Pławecki (80 Oleksy), Pasionek

Już w 3 minucie Huragan na prowadzenie wyprowadził Byrnas, celnie uderzając z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Kolasie. W 24 minucie na 2:0 podwyższył po indywidualnej akcji Szwajnos. Kolejne gole oglądaliśmy po przerwie. W 58 minucie goście, którzy w tym momencie grali już w liczebnym osłabieniu, zdobyli bramkę kontaktową za sprawą P. Bukowca. Odpowiedział Kolasa, który w odstępie 3 minut trafił dwukrotnie do bramki rywali. Za pierwszym razem asystował mu Nouqiera, za drugim Mucha. W końcówce goście jeszcze postraszyli gospodarzy, bowiem dwa razy sposób na Byrnasa znalazł Kiławiec. Na szczęście chwile po drugim jego golu, arbiter zakończył spotkanie.

Babia Góra Lipnica Wielka – Krokus Przyszowa 0:2 (0:1)

0:1 W. Zieliński 32, 0:2 Nawieśniak 72

Babia Góra: T. Ignaciak – Targosz, A. Szczerba (60 Wątorczyk), Antosiak, Konieczny, W. Szczerba, T. Lach, Figueroa (46 Niverton) Rypel, A. Stopiak (89 Ł. Stopiak), Rudyk

Krokus: F. Hebda – A. Sosnowski, Wilk, Nawieśniak, Pietrzak, W. Zieliński, Plata (86 Hasior), Bibro (81 Rakowski), M. Hebda, R. Sosnowski, Gołąb

W 32 minucie po kontrataku na 0:1 trafił W. Zieliński. Z kolei w 72 minucie wygraną gości przypieczętował po indywidualnej akcji Nawieśniak.