START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
  Halówka Open Z-ne
  Halówka Old-Boys Z-ne
  Halówka Czarny Dunajec
  Podhalańska A klasa
  Podh. I liga Juniorów
  Halówka Jabłonka
  Letnia Liga Czarny Dunajec
  Ligi Amatorów
  Piłka różne
  V Liga i Liga Okręgowa
  IV Liga
  Nowotarska Piłka Halowa
  Halówka Czorsztyn
  Podhalańska Liga Piłki Halowej
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Piłka różne
Znamy wszystkich finalistów TAURON Junior CUP
 dodano: 22 Października 2022    (źródło: mat prasowe)

 Eliminacyjna część turnieju TAURON Junior Cup została zakończona. Wrocławskie zawody pozwoliły uzupełnić skład drużyn, które zagrają w wielkim finale w krakowskiej TAURON Arenie. W tym święcie juniorskiej piłki nożnej wystąpiło kilkaset dziewcząt i chłopców.


 Do rywalizacji na boiskach we Wrocławiu stanęło 30 drużyn, które grały w pięciozespołowych grupach. Zwycięzców w poszczególnych rocznikach wyłoniła faza pucharowa. Z województwa dolnośląskiego i opolskiego do wielkiego finału awansowały: UKS FA Bolesławiec (rocznik 2013), Chemik Kędzierzyn-Koźle (rocznik 2013), Hattrick Głuchołazy (rocznik 2014), OKS Orzeł Wrocław (rocznik 2014), Bumerang Wrocław (rocznik 2015) oraz LKS Nysa Kłaczyna (rocznik 2015).
 
Z województwa małopolskiego do wielkiego finału awansowały: Can Pack Okocimski Brzesko (rocznik 2013), KS Zakopane (rocznik 2013), Srebrni Olkusz (rocznik 2013), Krakus Nowa Huta (rocznik 2014), KS Chełmek (rocznik 2014), Szkoła Futbolu Staniątki (rocznik 2015), Can Pack Okocimski Brzesko (rocznik 2015) i Nadwiślańska Nowe Brzesko (rocznik 2015).
 
Z zakończonych dwa tygodnie temu eliminacji województwa śląskiego do finału awansowały: UKKS Katowice (rocznik 2013), KS 94 Rachowice (rocznik 2013), KS 94 Rachowice (rocznik 2014), Zagłębie Sosnowiec (rocznik 2014), Zagłębie Sosnowiec (rocznik 2015), Gwiazda Ruda Śląska (rocznik 2015).
 
- Czas na podsumowanie tegorocznych eliminacji. Dziewczęta i chłopcy tłumnie wzięli udział w naszym turnieju. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tym wydarzeniem sportowym. Cieszę się z sukcesu frekwencyjnego, ale niesie on ze sobą więcej dobrych informacji. Sport skutecznie buduje więzi międzypokoleniowe, rodzice i dziadkowie wspierają ambicje i talenty swoich potomków. Dzieci biegające za piłką to zdrowsi, aktywniejsi i lepiej współpracujący ze sobą dorośli – mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – TAURON Junior Cup to nasza propozycja na budowanie nowoczesnego patriotyzmu opartego o poczucie wspólnotowości i wzajemnej odpowiedzialności.
 
Wrocławskie eliminacje dla województw opolskiego i dolnośląskiego odbyły się w Hali Orbita 22 października. Wcześniejsze eliminacje wyłoniły finalistów w Krakowie i Siemianowicach Śląskich z terenu województw: śląskiego i małopolskiego. Finał zostanie rozegrany w Święto Niepodległości w krakowskiej TAURON Arenie.
 
Do rywalizacji w tym roku stają dzieci z roczników 2013, 2014 i 2015. Zespoły zajmujące miejsca na podium w wielkim finale każdorazowo liczyć mogą na atrakcyjne nagrody. Ubiegłoroczni zwycięzcy z najstarszej kategorii wiekowej, młodzi piłkarze z Kędzierzyna-Koźla wyjechali na piłkarski obóz szkoleniowy na Maltę.
 
Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.
 
Patronem honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki organizowane są we współpracy z Fundacją TAURON i Stowarzyszeniem SIEMACHA.
 
***
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    320 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024