START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Polacy z jednym złotym medalem podczas drugich zawodów PŚ w Calgary
 dodano: 19 Grudnia 2022    (źródło: PZŁS)

 Polskie drużyny sprinterskie były najjaśniejszymi punktami naszej reprezentacji podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które w weekend odbyły się w Calgary. Mężczyźni w piątek zdobyli złote medale, a szóste miejsce w sobotę zajęły kobiety.


 Do połowy grudnia musieliśmy poczekać na pierwszy medal polskich łyżwiarzy szybkich w tym sezonie PŚ. Piątkową drużynową wygraną, okraszoną krajowym rekordem Piotr Michalski, Damian Żurek i Marek Kania przekonali, że są w stanie skutecznie walczyć z najlepszymi. Dzień później w biegu indywidualnym na 500 metrów trójka naszych reprezentantów potwierdziła zwyżkę formy. Trzynasty rezultat zawodów osiągnął Żurek (34.54 sekundy). Tuż za jego plecami uplasowali się jadący w jednej parze Michalski (34.56) i Kania (34.58), dla których były to najlepsze czasy w tym sezonie.
 
W sobotę w Calgary z dobrej strony pokazały się także reprezentantki Polski wspierane przez PGE Polską Grupę Energetyczną. Drużyna w składzie Martyna Baran, Andżelika Wójcik i Karolina Bosiek wygrała w swojej parze z Kazaszkami i w końcowym rozrachunku uplasowała się na szóstej pozycji z czasem 1:27.38. To kolejne bardzo miejsce biało-czerwonych w tym sezonie – w listopadzie były one piąte podczas PŚ w Heerenveen. Sprint drużynowy kobiet wygrały Amerykanki (1:25.68) przed Kanadyjkami (1:25.73) i Holenderkami (1:25.95). Ponadto, siedemnasta w rywalizacji pań na 1500 metrów była Bosiek (1:58.57).
 
W niedzielę na torze w Kanadzie rywalizowano na dystansie 1000 metrów i w mass starcie. W pierwszej z konkurencji, w ramach dywizji A, startowała czwórka Polaków. Czternasty w stawce był Żurek (1:08.10), a dziewiętnaste miejsce zajął Michalski (1:08.51). W gronie kobiet szesnasta była Bosiek (1:16.14), a cztery lokaty niżej uplasowała się Wójcik (1:16.90). Dla pierwszej trójki były to najlepsze czasy w bieżącym sezonie. Do finału mass startu kobiet awansowała z kolei Magdalena Czyszczoń, która była najlepsza w pierwszym półfinale. W biegu o medale 27-letnia polska specjalistka od długich dystansów przyjechała jako druga na jednej z punktowanych rund. Ostatecznie, z uwagi na zdublowanie przez czołówkę stawki, Czyszczoń musiała przerwać bieg i została sklasyfikowana na dwudziestej pozycji.
 
Kolejne zawody PŚ w łyżwiarstwie szybkim zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim (10-12 lutego, a następnie finał 17-19 lutego). Po Nowym Roku polskich panczenistów czekają wielobojowe starty w mistrzostwach Europy w Hamar (6-8 stycznia) czy krajowych mistrzostwach w Tomaszowie Mazowieckim (28-29 stycznia). Część kadrowiczów weźmie także udział w zimowej uniwersjadzie w amerykańskim Lake Placid (starty panczenistów od 15 do 21 stycznia).
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    346 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023