START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport UG Jabłonka
Laury Babiogórskie
 dodano: 19 Grudnia 2022    (źródło: UG Jabłonka)

 17 grudnia 2022 roku w Koszarawie odbyło się uroczyste wręczenie Laurów Babiogórskich. To prestiżowe wyróżnienia dla mieszkańców regionu Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, którzy mają szczególne osiągnięcia w dziedzinie dokumentowania przeszłości historycznej oraz rozwoju i promocji obszaru Babiej Góry. Gminę Jabłonka na uroczystości reprezentował wójt Antoni Karlak.


 W wydarzeniu uczestniczyli także pani Władysława Omylak, pan Czesław Kuczkowicz oraz pan Jerzy Fugiel, którzy w tym roku znaleźli się w zaszczytnym gronie uhonorowanych Laurem Babiogórskim.
 
Pani Władysława Omylak – pedagog, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej w latach 2002-2019 oraz autor wielu orawskich gawęd. Pani Władysława Omylak jako gospodarz szkoły z wielkim zaangażowaniem wypełniała swoją misję. Była ceniona za profesjonalizm w zarządzaniu szkołą, co zaowocowało wieloma sukcesami. Najbardziej doniosły efekt jej starań stanowiła rozbudowa szkoły w 2020 r. Pani Władysława jako miłośnik kultury orawskiej, w tym szczególnie jej gwary prowadziła działania na rzecz zachowania i popularyzowania orawskich tradycji i folkloru. Z jej inicjatywy od 2002 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Zubrzycy Górnej organizowane są Dni Orawskie. Pani Władysława jest autorem scenariuszy i reżyserem wielu szkolnych przedstawień, które stały się wizytówką szkoły. W swojej pedagogicznej pracy przekazywała młodemu pokoleniu miłość do Orawy, dzieliła się mądrością ludową, którą zawiera również w swoich gawędach.
 
Pan Czesław Kuczkowicz - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Podwilk od 2004 r. Przez te lata klub wychował wielu bardzo dobrych kolarzy, którzy sięgali po najwyższe laury w Polsce. Przy współpracy z gminą Jabłonka organizuje rokrocznie cykl zawodów w kolarstwie górskim Puchar Szlaku Solnego, którego jedna z części rozgrywana jest w Orawce. Pan Czesław pełni funkcję dyrektora zawodów. Jest także koordynatorem powiatu nowotarskiego w kolarstwie górskim oraz czynnym sędzią kolarskim. Sędziował zawody międzynarodowe na Węgrzech, Słowacji, w Czechach i Polsce. Od 2017 r. jest wiceprezesem Małopolskiego Związku Kolarskiego w Krakowie. Wszystkie funkcje sprawuje społecznie. Wielokrotnie odznaczany za działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i turystyki, w tym za zasługi na rzecz kolarstwa polskiego.
 
Pan Jerzy Fugiel – znany i ceniony na Orawie rzeźbiarz, który swoje życie zawodowe
i artystyczne związał z Podhalem i Orawą. Tworzy i mieszka w Orawce. Rzeźbi od 1972 roku. Warsztat rzeźbiarski traktuje jako sposób na przekazanie swoich uczuć
i emocji. Jego rzeźby są zarówno zwarte, wyraziste i dobrze skomponowane, jak i finezyjne. Pomysły na swoje prace czerpie z wnętrza, wprost z serca. W swojej twórczości chętnie podejmuje tematykę sakralną, ale nie tylko. Jest twórcą ludowym otwartym na wiele tematów, cały czas doskonali i rozwija swój warsztat pracy. Jest aktywnie działającym członkiem stowarzyszenia orawskich artystów ART Orawa. Społecznie zaangażowany, chętnie bierze udział w wydarzeniach promujących orawskie dziedzictwo kulturowe, dzieląc się swoim talentem i wiedzą. Prace artysty z Orawki prezentowane były m.in. na wystawie czasowej
pt. „Rzeźba i malarstwo Jerzego Fugiela z Orawki” zorganizowanej w 2021 r. w Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej.
 
W imieniu Samorządu wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    410 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024