START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Czwarte miejsce polskich sprinterów w finale Pucharu Świata.
 dodano: 18 Lutego 2023    (źródło: PZŁS)

 Czwarte miejsce sprinterów w drużynowym sprincie to najlepszy wynik reprezentantów Polski podczas pierwszego dnia finałowych zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które rozpoczęły się w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejna wielka łyżwiarska impreza, która odbywa się w Polsce.


 Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek nie ukrywali, że liczyli na medal. – Ambicje i apetyty były większe, ale sport to nie koncert życzeń. Czasem zdarzają się błędy. Damian zazwyczaj ratował nas, a dziś zdarzył mu się błąd na starcie. Była wrzawa na trybunach, więc nawet tego nie zauważyliśmy. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony i każdy dawał z siebie maksimum. Zdarza się, nie tylko my mieliśmy taki przypadek. To jest sprint, to są łyżwy, raz jest złoto, raz czwarte miejsce – mówił Michalski.
 
Biało-czerwoni byli też bardzo blisko medalu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niestety, w końcowej klasyfikacji zajęli czwarte miejsce, tracąc do trzecich w tabeli Norwegów tylko trzy punkty. – Bardzo niedużo, szkoda, że tak rzadko mamy okazję się ścigać, bo to jest raptem kilka razy w roku. Szkoda, raz trzy setne, raz trzy punkty, trzeba to przełknąć i walczymy dalej – dodał Michalski.
 
Jako pierwsza z reprezentantów Polski w grupie A w piątek wystartowała Karolina Bosiek. Tomaszowianka na dystansie pięciuset metrów zajęła piętnaste miejsce. – Jestem zadowolona z tego startu, choć było kilka błędów to uzyskałam najlepszy swój czas w Arenie Lodowej. Dla mnie w tej chwili najlepszym dystansem jest tysiąc metrów. Czuję większą mobilizację na konkretnych dystansach. Myślę, że w następnym sezonie przyjdzie już czas, że skupię się na tych dystansach, by ścigać się z najlepszymi na świecie, a nie startować we wszystkich. Nie da się być najlepszym we wszystkim – mówiła Bosiek.
 
Na jedenastym miejscu zmagania na dystansie 3000 metrów ukończyła Magdalena Czyszczoń. Zawodniczka AZS AWF Katowice powtórzyła lokatę z zawodów Pucharu Świata sprzed tygodnia, ale poprawiła czas o prawie siedem sekund. – Jestem zadowolona, bo to jest moja życiówka z Tomaszowa Mazowieckiego, w 2020 roku miałam tu dziesięć setnych gorszy czas. Liczę, że w trakcie marcowych mistrzostw świata w Heerenveen będę w lepszej dyspozycji, także psychicznej, bo dzisiaj rano mocno się denerwowałam, miałam też nieprzespaną noc – powiedziała Czyszczoń.
 
Polscy zawodnicy nie ukrywają, że są podekscytowani startami przed polskimi kibicami w finale Pucharu Świata. – To jest coś niesamowitego, świetne emocje. Tydzień temu kibice ponosili nas na lodzie, były wielkie emocje, gdy medal zdobywał Damian Żurek. Mam nadzieję, że w ten weekend to powtórzymy i mamy nadzieję na wsparcie od kibiców – dodała Bosiek.
 
– Atmosfera jest świetna, fajnie, że możemy się pokazać jako organizatorzy tego Pucharu Świata. Każdy z nas chce się pokazać przed swoją publicznością. Ta iluminacja świetlna w trakcie otwarcia była naprawdę świetna – mówiła Czyszczoń.
 
Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch podkreślił, że organizacja tylu łyżwiarskich imprez w Polsce to szalenie ważna sprawa dla popularyzacji i promocji dyscypliny. Przed tygodniem w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim również odbyły się zawody Pucharu Świata, a w styczniu w Gdańsku o medale mistrzostw Europy rywalizowali specjaliści w short tracku. Organizację największych imprez łyżwiarskich w Polsce wspiera sponsor główny polskiego łyżwiarstwa szybkiego PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
 
– Ciągle jesteśmy w trybie pracy, jeszcze nie skończyliśmy pierwszego Pucharu Świata, a już mamy kolejny. Bardzo się cieszymy, że ISU ma takie zaufanie do nas, do naszej pracy oraz do naszych kibiców i łyżwiarzy. To dla nas świetna promocja, bo nie ma lepszej reklamy dla dyscypliny, niż organizacja najważniejszych zawodów. To jest olbrzymia duma, to, że wszystko dobrze wychodzi nakręca nas do działania. Teraz czekamy na dobre wyniki naszych zawodników, bo jeśli sportowo będziemy mieli się czym pochwalić to będzie wspaniale – mówił Tataruch.
 
Wiadomo, że imprezą docelową dla polskich panczenistów są mistrzostwa świata, które na początku marca odbędą się w holenderskim Heerenveen. – Chcę moje dobre odczucia przełożyć na wyniki, bo przed tygodniem nie było tego widać, choć było parę plusów. Myślę, że możemy być dobrej myśli i zostawię to w ten sposób – tak o swojej formie mówił czołowy sprinter świata Piotr Michalski.
 
Finałowe zawody Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim potrwają do niedzieli.
 
Finał Pucharu Świata, dzień 1
 
Grupa A
 
Kobiety
 
500 metrów
1. Vanessa Herzog (Austria) 37.96
2. Min-Sun Kim (Korea Południowa) 38.08
3. Jutta Leerdam (Holandia) 38.14
15. Karolina Bosiek (Polska) 38.83
 
3000 metrów
 
Ragne Wiklund (Norwegia) 4:02.79 TR
Martina Sáblíková (Czechy) 4:05.67
Joy Beune (Holandia) 4:08.35
Magdalena Czyszczoń (Polska) 4:13.70
Mężczyźni
 
1500 metrów
 
Jordan Stolz (Stany Zjednoczone) 1:45.44 TR
Kjeld Nuis (Holandia) 1:46.16
Sander Eitrem (Norwegia) 1:46.30
Sprint drużynowy
 
Kanada 1:19.53
Norwegia 1:20.89
Holandia 1:21.61
Polska (Marek Kania, Piotr Michalski, Damia Żurek) 1:22.62
Grupa B
 
Kobiety
 
500 metrów
 
Brittany Bowe (Stany Zjednoczone) 38.77
Isabelle van Elst (Belgia) 39.36
Maddison Pearman (Kanada) 39.42
Iga Wojtasik (Polska) 39.58
Martyna Baran (Polska) 40.34
3000 metrów
 
Sanne In’t Hof (Holandia) 4:07.41
Momoka Horikawa (Japonia) 4:07.42
Miho Takagi (Japonia) 4:10.94
Olga Kaczmarek (Polska) 4:26.44
Liwia Kubin (Polska) 4:39.54
Mężczyźni
 
1500 metrów
 
Jae Won Chung (Korea Południowa) 1:48.25
Riku Tsuchiya (Japonia) 1:48.69
Stefan Emele (Niemcy) 1:48.82
Marcin Bachanek (Polska) 1:51.43
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    538 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024