START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Polska zdała wielki egzamin – wspaniała atmosfera w trakcie finałów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim
 dodano: 20 Lutego 2023    (źródło: PZŁS)

 Pełne trybuny w tomaszowskiej Arenie Lodowej, głośny doping i doskonała atmosfera – zawody finałowe Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim zakończyły się sukcesem organizacyjnym i dają nadzieję na kolejne wielkie łyżwiarskie imprezy w naszym kraju. To był wspaniały sportowy weekend w Tomaszowie Mazowieckim.


 Kolejny raz mogliśmy się przekonać, że Polska potrafi stanąć na wysokości zadania jako organizator jednych z najważniejszych zawodów tego sezonu. Wielkie finały Pucharu Świata wypadły w tomaszowskiej Arenie Lodowej okazale, a światowa czołówka zabiera z Tomaszowa Mazowieckiego same dobre wrażenia. W sobotę i w niedzielę trybuny Areny były wypełnione, a start każdego z reprezentantów Polski wywoływał euforię kibiców.
 
– Cieszę się, że rośnie popularność łyżwiarstwa szybkiego w naszym kraju, wypełnienie niemal po brzegi Areny Lodowej w Tomaszowie najlepiej o tym świadczy – podkreśla Rafał Tataruch, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. – Widać, że w naszym kraju jest zapotrzebowanie na duże łyżwiarskie imprezy i warto je tutaj organizować. Międzynarodowa federacja (ISU) nam zaufała i daje szansę, byśmy mogli gościć wielkie imprezy. W  tej chwili marzymy jeszcze o mistrzostwach świata, które może nie są większe od finałów Pucharu Świata, lecz być może jeszcze bardziej prestiżowe. Myślę, że jesteśmy blisko tego, żeby to się zdarzyło. Patrząc na koniec tego sezonu zostały już tylko mistrzostwa świata, które odbędą się za dwa tygodnie w Holandii. Nasi zawodnicy z pucharu na puchar jadą coraz szybciej, mam nadzieję, że pojawią się jeszcze trochę lepsze wyniki i być może medale, czego naszej reprezentacji i wszystkim naszym kibicom życzę – dodaje prezes.
 
Przypomnijmy, że mistrzostwa świata odbędą się już za dwa tygodnie w Heerenveen (2-5 marca). – W tym sezonie Pucharu Świata miałam trochę wzlotów i upadków – podsumowuje Karolina Bosiek, która zajęła dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 1000 metrów. – Zaczęłam bardzo dobrze od 9. miejsca na 1000 metrów, później było nieco więcej problemów i dopiero na początku 2023 roku odbudowałam się, zajęłam piąte miejsce w mistrzostwach Europy. Teraz na zakończenie pucharu wywalczyłam w ostatnim starcie dziesiąte miejsce, ale pozostało u mnie trochę niedosytu. Mam jeszcze nad czym popracować, trzeba poprawić kilka rzeczy związanych z techniką i myślę, że wszystko będzie zmierzało w dobrym kierunku. Cieszę się z pucharów w moim rodzinnym Tomaszowie, świetnie się tutaj bawiłam przy tak licznej publiczności.
 
Z bardzo dobrej strony w Arenie Lodowej pokazała się także Magdalena Czyszczoń, która wreszcie ustabilizowała formę i jest coraz bliżej ścisłej światowej czołówki na swoich dystansach. – To jest mój najlepszy sezon w karierze, na 3000 metrów skończyłam klasyfikację generalną pucharu na jedenastym miejscu, byłam blisko czołowej dziesiątki. Jestem też zadowolona z dzisiejszego startu w biegu masowym, wreszcie udało mi się wystąpić w finale. Robię postępy, moja technika się poprawia. Czekałam długo, żeby nadszedł mój czas. Czuję, że pokażę się z dobrej strony w najbliższych trzech latach. Jestem pewniejsza swoich umiejętności, czuję że jestem lepszą zawodniczką – podkreśla jedna z reprezentantek Polski. Nasi łyżwiarze są wspierani przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A.
 
Optymistą przed ostatnią, mistrzowską częścią sezonu jest także nasz mistrz Europy Piotr Michalski. – Chciałem dzisiaj dać trochę lepszy show tomaszowskim kibicom, pomachać im z zadowolenia, a nie tylko w formie podziękowania – ocenia Piotr Michalski, który był osiemnasty na 1000 metrów. – Mimo wszystko widzę sporo optymistycznych sygnałów przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Heerenveen. Nie składam jeszcze broni, zwykle rozpędzam się w trakcie sezonu. Niedawno była rocznica ostatnich igrzysk olimpijskich i mojego czwartego miejsca. Pamiętam, że wtedy czułem się bardzo dobrze i teraz czuję się podobnie – dodaje.
 
Warto podkreślić, że weekendowe zmagania panczenistów w tomaszowskiej Arenie Lodowej, których wspiera sponsor główny polskiego łyżwiarstwa szybkiego PGE Polska Grupa Energetyczna, zgromadziły rekordową liczbę publiczności. Kibice wypełnili bowiem trybuny niemal do ostatniego miejsca. Atmosfera była wspaniała, na co zwracali uwagę zawodnicy z całego świata.
 
Finał Pucharu Świata, wyniki 3. dnia:
 
 Grupa A
 
Kobiety
 
1000 metrów
 
Jutta Leerdam 1:14.94 (Holandia)
Kimi Goetz 1:15.54 (USA)
Miho Takagi 1:15.67 (Japonia)…
Karolina Bosiek 1:17.56 (Polska);
Bieg masowy
 
Momoka Horikawa 8:58.39 (Japonia)
Valerie Maltais 8:58.56 (Kanada)
Ivanie Blondin 9:03.51 (Kanada)…
Magdalena Czyszczoń 9:07.51 (Polska)
Olga Kaczmarek 9:16.59 (Polska);
 Mężczyźni
 
1000 metrów
 
Wesly Dijs 1:08.52 (Holandia)
Jordan Stolz 1:08.64 (USA)
Hein Otterspeer 1:08.72 (Holandia)…
Damian Żurek 1:09.87 (Polska)
Piotr Michalski 1:10.47 (Polska);
 Bieg masowy
 
Bart Hoolwerf 8:19.32 (Holandia)
Jae Won Chung 8:19.40 (Korea)
Abdrea Giovannini 8:19.50 (Włochy).
Grupa B
 
 Kobiety
 
1000 metrów
 
Ayano Sato 1:17.45 (Japonia)
Alina Dauranova 1:18.90 (Kazachstan)
Greta Myers 1:19.21 (USA)…
Iga Wojtasik 1:20.66 (Polska)
Natalia Jabrzyk 1:20.73 (Polska)
Weronika Dąbrowska 1:22.49 (Polska);
Mężczyźni
 
1000 metrów
 
Janno Botman 1:09.19 (Holandia)
Merijn Scheperkamp 1:09.46 (Holandia)
Henrik Rukke 1:10.33 (Norwegia)…
Marek Kania 1:10.43 (Polska)
Marcin Bachanek 1:11.55 (Polska).
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    541 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024