START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
MŚ w Planicy: Słoweńcy najlepszą drużyną świata, Polacy tuż za podium
 dodano: 4 Marca 2023    (źródło: skijumping.pl)

 Reprezentacja Słowenii w składzie Lovro Kos, Ziga Jelar, Timi Zajc i Anze Lanisek wygrała konkurs drużynowy mistrzostw świata na dużej skoczni (HS138) w Planicy. Srebrne medale wywalczyli Norwegowie, a brązowe Austriacy. Polacy zakończyli rywalizację na czwartej pozycji.


 Pierwsza seria należała do Słoweńców. Reprezentacja gospodarzy była w czołówce po skokach Lovro Kosa (135 m) i Zigi Jelara (133,5 m). Na prowadzenie wysunął ich lot Timiego Zajca (132 m), a przewagę powiększył Anze Lanisek (138 m).
 
Drugie miejsce zajmowali Norwegowie. Johann Andre Forfang (137 m), Kristoffer Eriksen Sundal (133,5 m), Marius Lindvik (125,5 m) i Halvor Egner Granerud (136,5 m) tracili 8,8 punktu do prowadzących Słoweńców.
 
Na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali Austriacy w składzie: Daniel Tschofenig (136 m), Michael Hayboeck (134 m), Jan Hoerl (126,5 m) i Stefan Kraft (135 m). Podopieczni Andreasa Widhoelzla mieli 0,8 punktu przewagi do drugich Norwegów oraz 12,1 pkt. przewagi nad czwartymi Niemcami.
 
Polacy rozpoczęli zawody od drugiej lokaty po próbie Kamila Stocha (136 m). Biało-Czerwoni spadli na czwartą lokatę po skoku Piotra Żyły (131,5 m) oraz na piąte po próbie Aleksandra Zniszczoła (122 m). Daleko poszybował Dawid Kubacki (137 m) i tym samym nasi zawodnicy zajmowali piątą lokatę ze stratą 14,1 punktu do podium.
 
Awans do finału wywalczyli również Szwajcarzy, Japończycy i Amerykanie. Już na pierwszej serii udział w zawodach zakończyli Finowie, Rumuni i Kazachowie, u których zdyskwalifikowany został Swiatłosaw Nazarienko.
 
Pierwszą serię zawodów rozegrano z 14. (gr. 1), 12. (gr. 2), 10. (gr. 3) i 11. (gr. 4) belki.
 
Słoweńcy rozpoczęli serię finałową od próby Lovro Kosa (131 m), po którym spadli na trzecią lokatę. Gospodarze odzyskali jednak prowadzenie dzięki występowi Zigi Jelara (138 m), zaś historyczne drużynowe złoto przypieczętowali Timi Zajc (136 m) i Anze Lanisek (135,5 m).
 
Srebrne medale wywalczyli Norwegowie. Johann Andre Forfang (139,5 m), Kristoffer Eriksen Sundal (133,5 m), Marius Lindvik (131,5 m) i Halvor Egner Granerud (135,5 m) stracili 12,9 punktu do zwycięskich Norwegów.
 
Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy. Daniel Tschofenig (135,5 m), Michael Hayboeck (136 m), Jan Hoerl (129,5 m) oraz Stefan Kraft (127 m) przegrali rywalizację o srebro z Norwegami różnicą 26,6 punktu.
 
Polacy w finale awansowali na czwartą lokatę po skoku Kamila Stocha (135 m), którą następnie utrzymali Piotr Żyła (133 m) i Aleksander Zniszczoł (131,5 m). W ostatniej grupie Thomas Thurnbichler zaryzykował i obniżył o dwie belki rozbieg Dawidowi Kubackiemu. Brązowy medalista konkursu indywidualnego uzyskał 128,5 metra i nie otrzymał dodatkowych punktów za niższą platformę startową. Gdyby manewr się udał i wicelider Pucharu Świata doleciał do wymaganego 131 metra, Biało-Czerwoni w ostatecznym rozrachunku zajęliby trzecią pozycję. Ostatecznie skończyło się na czwartym miejscu.
 
Piątą lokatę zajęli Niemcy, u których również nieudany manewr ze skróconym rozbiegiem wykonał Stefan Horngacher na Markusie Eisenbichlerze (130,5 m). Szósta była Szwajcaria, która o 1,2 punktu wyprzedziła Japonię. Czołową ósemkę zamknęli Amerykanie.
 
Rundę finałową rozegrano z 13. (gr. 1), 12. (gr. 2) oraz 11. (gr. 3 i 4) platformy startowej. Markus Eisenbichler oddawał skok z 11., a Dawid Kubacki - z 9. belki.
 
 
W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu najlepszy okazał się Anze Lanisek (138 m i 135,5 m) przed Timim Zajcem (132 m i 136 m) i Halvorem Egnerem Granerudem (136,5 m i 135,5 m). Siódmy był Dawid Kubacki, dziesiąty Kamil Stoch, szesnasty Piotr Żyła, zaś osiemnasty Aleksander Zniszczoł.
 
Zawody drużynowe zakończyły rywalizację skoczków narciarskich na mistrzostwach świata w Planicy. Teraz zawodnicy powrócą do rywalizacji w Pucharze Świata. Piątkowym prologiem na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo rozpocznie się tegoroczna edycja norweskiego turnieju Raw Air.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    585 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024