START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Czyszczoń dziewiąta a Bosiek czternasta na zakończenie MŚ
 dodano: 5 Marca 2023    (źródło: PZŁS)

 Dziewiąte miejsce Magdaleny Czyszczoń na 5000 metrów oraz czternaste Karoliny Bosiek na 1500 metrów to niedzielne rezultaty reprezentantów Polski w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim. Czterodniowa impreza zakończyła się w niedzielne popołudnie w holenderskim Heerenveen.


 Czyszczoń nie ukrywała po biegu, że jest bardzo zawiedziona. – Troszkę inaczej się na to nastawiałam. Godzinę przed startem dowiedziałam się, że jadę sama, bo jedna zawodniczka się wycofała, a to jest bardzo duża różnica i niestety było to widać – mówiła.
 
W niedzielę na torze Thialf pokazała się jeszcze jedna reprezentantka Polski – Karolina Bosiek. Tomaszowianka wystartowała w rywalizacji na 1500 metrów i zajęła czternastą lokatę. Na mecie nie ukrywała, że sobota, gdy walczyła na 1000 metrów oraz w dwóch wyścigach ze startu masowego, mocno dała jej się we znaki.
 
– Gdy rano wstałam to wszystko to, co wczoraj przejechałam, od razu poczułam. To był start z wielką niewiadomą. Mimo wszystko mogę być zadowolona. Na pewno wyjeżdżając z Heerenveen mogę być zadowolona ze startu na tysiąc metrów i z tym dystansem wiążę plany na przyszłość. Trzeba konkretnie postawić pracę i skupić się na dystansach tysiąca i tysiąca pięciuset metrów – mówiła Bosiek. Starty biało-czerwonych w mistrzostwach świata wspierał sponsor polskiego łyżwiarstwa szybkiego PGE Polska Grupa Energetyczna.
 
Dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, w przeszłości medalista olimpijski Konrad Niedźwiedzki podkreślił, że przed tym sezonem przeprowadzono duże zmiany w sztabie trenerskim i jest przekonany, że jest to słuszna droga.
 
– To był typowy sezon poolimpijski. Były bardzo szerokie zmiany w sztabie trenerskim i na pewno był to rok trudny, bo nie taki, jaki chcielibyśmy w przyszłości mieć, ale potrzebny. Zmiany wymagają cierpliwości i na pewno wyciągamy wnioski, a trenerzy jeszcze lepiej dopasują programy. Po dobrym sezonie olimpijskim, gdzie mieliśmy medale na różnych imprezach, chcielibyśmy to kontynuować, ale nie zawsze jest taka możliwość. Wierzę, że nasze zmiany są dobre i przyniosą efekty – mówił.
 
Niedźwiedzki podkreślił, że część startów Polaków w Heerenveen napawa optymizmem. – Na pewno dobry wyścig Magdy Czyszczoń na 3000 metrów, bo gdy się jedzie najlepszy czas w sezonie mając za sobą start w Calgary to jest to bardzo dobry występ. Dobrze pokazał się też Damian Żurek, który był ósme miejsce i czwarty z Europy, a generalnie dyspozycja sprinterów była najwyższa w tym sezonie. Miejsca drużyn niby dobre, ale styl na pewno do wypracowania, szczególnie chłopaków – powiedział.
 
W niedzielę w rywalizacji na 1500 metrów zwyciężyli faworyci – wśród kobiet najlepsza była Holenderka Antoinette Rijpma-de Jong, a wśród mężczyzn Amerykanin Jordan Stolz, dla którego był to trzeci złoty medal w Heerenveen, bo wcześniej wygrał również rywalizację na pięćset i tysiąc metrów. Z kolei w dwóch najdłuższych dystansach triumfowali – Holenderka Irene Schouten na pięć tysięcy oraz Włoch Davide Ghiotto na dziesięć tysięcy metrów.
 
Mistrzostwa świata były ostatnim startem reprezentantów Polski w tym sezonie. Jak oceniają go dwie kończące mistrzostwa w niedzielę Polki?
 
– Ten sezon pisał różne scenariusze, był pełen wzlotów i upadków. Na pewno mogę być zadowolona z mistrzostw Europy, gdzie startowało mi się dobrze i dwa razy byłam czwarta na tysiąc metrów. Nie ukrywam, że stawiałam sobie wyższe cele i oczekiwania wobec siebie na ten sezon, ale to się nie zmienia. A najważniejsze sezony są jeszcze przede mną – powiedziała Bosiek.
 
– Życiowy sezon pod kątem Pucharu Świata, pod kątem mistrzostw świata, bo zakwalifikowałam się na czterech dystansach, ale nie ukrywam, że największe nadzieje wiązałam właśnie z niedzielnym występem. Trzeba się nauczyć pokory i szacunku do wszystkiego – dodała Czyszczoń.
 
MŚ w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen, 4. dzień
Kobiety
1500 metrów
1. Antoinette Rijpma-de Jong (Holandia) 1:53.54
2. Ragne Wiklund (Norwegia) 1:54.30
3. Miho Takagi (Japonia) 1:54.39
14. Karolina Bosiek (Polska) 1:59.01
5000 metrów
1. Irene Schouten (Holandia) 6:41.25
2. Ragne Wiklund (Norwegia) 6:46.15
3. Martina Sáblíková (Czechy) 6:47.78
9. Magdalena Czyszczoń (Polska) 7:15.67
Mężczyźni
1500 metrów
1. Jordan Stolz (Stany Zjednoczone) 1:43.59
2. Kjeld Nuis (Holandia) 1:43.82
3. Thomas Krol (Holandia) 1:44.30
10000 metrów
1. Davide Ghiotto (Włochy) 12:41.35
2. Jorrit Bergsma (Holandia) 12:55.64
3. Ted-Jan Bloemen (Kanada) 13:01.84
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    547 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024