START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
  Halówka Open Z-ne
  Halówka Old-Boys Z-ne
  Halówka Czarny Dunajec
  Podhalańska A klasa
  Podh. I liga Juniorów
  Halówka Jabłonka
  Letnia Liga Czarny Dunajec
  Ligi Amatorów
  Piłka różne
  V Liga i Liga Okręgowa
  IV Liga
  Nowotarska Piłka Halowa
  Halówka Czorsztyn
  Podhalańska Liga Piłki Halowej
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

V Liga i Liga Okręgowa
6 liga. Emocje w Rabie i Ludźmierzu
 dodano: 18 Maja 2023    (źródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 W środę w lidze okręgowej rozegrano dwa mecze awansem z 25. kolejki. W Rabie Wyżnej Orkana po emocjonującym starciu zremisował 4:4 z Huraganem Waksmund. Z kolei w Ludźmierzu Wiatr mimo że po 5. minutach przegrywał już 0:2, wygrał z Turbaczem Mszana Dolna.


 Wiatr Ludźmierz – Turbacz Mszana Dolna 4:2 (1:2)
 
0:1 Hrapkowicz – samobójcza 2, 0:2 Zięba 5, 1:2 Luberda 8, 2:2 Hagowski 60, 3:2 K. Zubek 78, 4:2 Szatanik 88.
 
Wiatr: Ciszek – J. Zubek (46 Słowakiewicz), K. Zubek, Hrapkowicz (89 Stopiak), K. Siuta (46 Bolkowski), Żółtek (88 Duda), Luberda (66 Bierówka), Hagowski, Karwaczka, Jankowski (46 Chowaniec), Szatanik.
 
Turbacz: Haras – Zięba, G. Szynalik, Majchrzak, Wacławik, Olszanicki, Kubowicz, Psutka (75 Piekarczyk), Kaczor (75 Łabuz), Chorągwicki (66 Kowalczyk), Skolarus.
 
Po 5 minutach zanosiło się na dotkliwą porażkę gospodarzy. Pierwsza dwa strzały na bramkę Ciszka zakończyły się bowiem golami dla przyjezdnych. W pierwszym przypadku po uderzeniu Kaczora pechowo piłkę głową trącił jeszcze Hrapkowicz, a po chwili plasowanym strzałem do bramki Wiatru trafił Zięba. Na szczęście dla miejscowych szybko bo już w 8 minucie indywidualna akcja Luberdy pozwoliła im złapać kontakt z przeciwnikiem. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy goli już nie oglądaliśmy. Optycznie lepiej prezentowali się gracze Turbacza.
 
Kluczowe dla losów tego spotkania okazały się zmiany jakie w przerwie dokonał trener Wiatru. Trójka nowych zawodników uporządkowała grę ludźmierzan i z czasem zaczęło się to przekładać na kolejne sytuacje bramkowe. Trzy z nich przyniosły bramki. W 60. minucie przytomne zagranie z głębi pola Luberdy trafiło do Hagowskiego, który po chwili oddał precyzyjny strzał. W 78. minucie na 3:2 trafił zaskakującym uderzeniem z dystansu K. Zubek, a w 88. minucie kropkę nad i postawił – po indywidualnej akcji – Szatanik, który przebojem wdarł się w pole karne Turbacza i końcem buta oddał skuteczny strzał.
 
Orkan Raba Wyżna – Huragan Waksmund 4:4 (2:1)
 
0:1 Nogueira 4, 1:1 Skawski 9, 2:1 Trybuła 37, 3:1 Trybuła 51, 3:2 Wajsak 58, 3:3 Kolasa 64, 4:3 Trybuła 77, 4:4 Kolasa 90
 
Orkan: Sarniak – Świder (65 Leśniak), Kojs, R. Możdżeń, Pałasz (60 Kasiniak), Pątko, Saleh (60 Worwa), Sawina, Skawski (65 Filipek), Polak, Trybuła
 
Huragan: Antolak – Mlak, Kowalczyk (55 B. Mroszczak), Mucha, Jurzec (75 Chmielak), Wajsak, Nogueira, Bałos, Krugiołka (75 Siuty), Chowaniec (46 R. Mroszczak (55 Kamiński)), Kolasa
 
Mecz mógł się podobać. Toczył się wedle scenariusza cios za cios. Już w 4. minucie na prowadzenie gości wyprowadził Nogueira, który po zagraniu Kolasy przymierzył w górny róg bramki Orkana. Orkan odpowiedział już po 5. minutach, za sprawą Skawskiego i jego efektownego uderzenia z dystansu. W 32. minucie rabianie już prowadzili, po tym jak Trybułą przejął prostopadłe podanie z głębi pola i wygrał pojedynek z Antolakiem. Już jedna z pierwszych akcji gospodarzy po przerwie dała im gola nr 3. Indywidualną akcją popisał się ponowie Trybuła. W 58. minucie Huragan złapał kontakt po tym jak Wajsak popisał się efektowną akcją i ze stoickim spokojem pokonał Sarniaka. W 64. minucie mieliśmy remis 3:3. Z bocznego sektora zagrał Bałos, a przed bramką Orkana przytomnie odnalazł się Kolasa i głową wpakował piłkę za plecy Sarniaka. Gospodarze odzyskali prowadzenie w 77. minucie. Antolak nie do końca poradził sobie ze strzałem z dystansu, wypuścił piłkę czym umożliwił skuteczną dobitkę Trybule. Ostatnie słowo należało jednak do Huraganu, a konkretnie do Kolasa, który skorzystał z błędu jednego z obrońców rywala i po raz drugi w tym meczu trafił do bramki Orkana.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    216 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024