START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane







KS Pieniny




  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Orlen CUP
Uroczyste podsumowanie XIX edycji Programu ORLEN Cup
 dodano: 23 Maja 2023    (źródło: A.Karczewska PZN)

 20 maja 2023 roku w Centrum Kongresowym w Szczawnicy odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji zawodów ORLEN Cup, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy minionego sezonu, najlepsze kluby oraz trenerzy, którzy stoją za sukcesami następców mistrza, a nagrody laureatom wręczali m.in. Adam Małysz i Kamil Stoch.


 Podczas uroczystości w Szczawnicy obecny był m.in. trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, który na początku powiedział kilka pięknych słów do uczestników Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza, a następnie wręczył laureatom nagrody. W ceremonii dekoracji udział wzięli również: Andrzej Gut-Mostowy – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Adam Małysz – Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Marta Kątna – Dyrektor Działu Sponsoringu Sportu i Kultury PKN ORLEN i Rafał Tataruch – Członek Prezydium Zarządu PKOl. 
 
PKN ORLEN z młodymi skoczkami jest już od 19 lat. Program ORLEN Szukamy Następców Mistrza rozgrywany jest od sezonu 2004/2005. W tracie tych XIX edycji PKN ORLEN ufundowała, a PZN przekazał klubom sportowym: 363 komplety nart skokowych z wiązaniami, 263 kombinezony skokowe, 100 kasków, 301 par butów skokowych, 117 komplety nart biegowych z wiązaniami oraz 91 strojów startowych do narciarstwa biegowego. Profesjonalny sprzęt sportowy dał klubom możliwość pełnego szkolenia najmłodszych grup wiekowych.
 
W ramach współpracy PZN z PKN ORLEN w sezonie 2023 łącznie ufundowanych zostało 12 nagród finansowych dla skoczków i zawodników kombinacji norweskiej, którzy uplasowali się na pierwszych trzech miejscach w klasyfikacjach generalnych ORLEN Cup w kategoriach Młodzik i Junior Młodszy. Wręczone zostały także nagrody finansowe dla trzech najlepszych skoczków narciarskich każdej z czterech edycji ORLEN Cup w kategorii Open, a także dla najlepszej skoczkini każdej z czterech edycji w kategorii Kobiety. 
 
Wsparciem dla klubów są również nagrody finansowe dla 20 trenerów, ośmiu najlepszych drużyn klasyfikacji klubowej zawodów ORLEN Cup 2023 oraz sześciu najlepszych drużyn klasyfikacji klubowej zawodów ORLEN Cup Kids 2023. 
 
Po raz czwarty w historii rozegrany został również oddzielny cykl zawodów dla najmłodszych uczestników pod nazwą ORLEN Cup Kids, w ramach którego o medale Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "ORLEN Szukamy Następców Mistrza" rywalizowali najmłodsi adepci skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w czterech kategoriach wiekowych: Dziewczynka, Chłopiec, Dziewczynka Młodsza i Chłopiec Młodszy.
 
Laureatki i laureaci ORLEN Cup Kids 2023 w skokach narciarskich
 
Dziewczyna Młodsza
 
  1. Lena Bogusz – LKS Klimczok Bystra (300 pkt.)
  2. Emilia Antosz – KS Chochołów (220 pkt.)
  3. Paulina Knapik – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (175 pkt.)
  4. Joanna Gruszka – AZS Zakopane (165 pkt.)
  5. Wiktoria Kubas – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (145 pkt.)
  6. Patrycja Kobielusz – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (101 pkt.)
Chłopiec Młodszy
 
  1. Oskar Rączka – KS Chochołów (220 pkt.)
  2. Stefan Drabik – AZS Zakopane (205 pkt.)
  3. Jan Malczewski – KS Rutkow-Ski (200 pkt.)
  4. Bartosz Matuszny – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (145 pkt.)
  5. Tadeusz Rzeszótko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (136 pkt.)
  6. Antoni Śliwiński – LKS Klimczok Bystra (109 pkt.)
Dziewczynka
 
  1. Julia Fender – LKS Klimczok Bystra (280 pkt.)
  2. Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (260 pkt.)
  3. Zuzanna Truchan – KS Chochołów (180 pkt.)
  4. Magdalena Jaźwiec – KS Eve-nement Zakopane (150 pkt.)
Chłopiec
 
  1. Adam Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (380 pkt.)
  2. Grzegorz Grzanka – LKS Olimpia Goleszów (280 pkt.)
  3. Adrian Gąsienica – KS Rutkow-Ski (194 pkt.)
  4. Antoni Kidoń – KS Chochołów (181 pkt.)
  5. Wojciech Bobak – KS Rutkow-Ski (172 pkt.)
  6. Paweł Wałach – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (159 pkt.)
Laureatki i laureaci ORLEN Cup 2023 w skokach narciarskich
 
Chłopiec Starszy
 
  1. Miłosz Malarz – KS Rutkow-Ski (580 pkt.)
  2. Mateusz Rus – LKS Klimcozk Bystra (480 pkt.)
  3. Konrad Tomasiak – LKS Klimczok Bystra (460 pkt.)
Młodziczka
 
  1. Olivia Brenkus – ZKN Sokół Zagórz (600 pkt.)
  2. Ewa Frączek – AZS Zakopane (580 pkt.)
  3. Natalia Łupieżowiec – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (380 pkt.)
Kobiety
 
  1. Magdalena Pałasz – AZS Zakopane – 800 zł 
  2. Wiktoria Przybyła – SS-R LZS Sokół Szczyrk – 800 zł 
  3. Natalia Słowik – AZS Zakopane – 800 zł
  4. Anna Twardosz – KS AZS AWF Katowice – 800 zł 
*nagrodę finansową otrzymała najlepsza zawodniczka każdej z czterech dwudniowych edycji, która w dwóch konkursach skoków narciarskich uzyskała najwyższą sumę not. 
 
Młodzik 
 
  1. Łukasz Łukaszczyk – TS Wisła Zakopane (560 pkt.) – 6000 zł
  2. Mikołaj Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (460 pkt.) – 4800 zł
  3. Kacper Tomasiak – LKS Klimczok Bystra (400 pkt.) – 3600 zł 
Junior Młodszy 
 
  1. Kacper Jarząbek – TS Wisła Zakopane (475 pkt.) – 6000 zł
  2. Mateusz Król – KS Eve-nement Zakopane (415 pkt.) – 4800 zł
  3. Klemens Staszel – KS Eve-nement Zakopane (383 pkt.) – 3600 zł 
Open
 
  1. Krzysztof Leja – AZS Zakopane – 5000 zł
  2. Jan Galica – KS Eve-nement Zakopane – 1500 zł
  3. Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra – 1500 zł 
  4. Szymon Zapotoczny – KS Eve-nement Zakopane – 500 zł
  5. Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice – 1500 zł
  6. Szymon Jojko – KS AZS AWF Katowice – 500 zł 
  7. Marcin Wróbel – AZS Zakopane – 1500 zł
  8. Stanisław Majerczyk – KS Rutkow-Ski – 500 zł
*nagrodę finansową otrzymali trzej najlepsi zawodnicy każdej z czterech dwudniowych edycji, którzy w dwóch konkursach skoków narciarskich uzyskali najwyższą sumę not. 
 
Wsparcie finansowe dla młodych skoczków narciarskich funkcjonuje od początku istnienia Programu. Początkowo roczne stypendia, sfinansowane przez PKN ORLEN, otrzymywali najlepsi skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy z kategorii Junior C (aktualnie Młodzik) oraz Junior B (aktualnie Junior Młodszy). Obecnie zawodnikom, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu, wypłacane są jednorazowe nagrody finansowe. Z każdym sezonem PKN ORLEN zwiększa wsparcie finansowe dla klubów narciarskich oraz zawodników. Dlatego też po raz szósty w historii nagrody finansowe otrzymali również najlepsi skoczkowie narciarscy z Open, natomiast po raz pierwszy nagrody finansowe przekazane zostały kobietom, które zwyciężyły w każdej z czterech dwudniowych edycji. 
 
Laureatki i laureaci ORLEN Cup Kids 2023 w kombinacji norweskiej
 
Dziewczyna Młodsza
 
  1. Joanna Gruszka – AZS Zakopane (240 pkt.)
  2. Wiktoria Kubas – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (190 pkt.)
  3. Paulina Knapik – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (190 pkt.)
  4. Emilia Antosz – KS Chochołów (180 pkt.)
  5. Lena Bogusz – LKS Klimczok Bystra (160 pkt.)
  6. Patrycja Kobielusz – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (116 pkt.)
Chłopiec Młodszy
 
  1. Xawier Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (240 pkt.)
  2. Stefan Drabik – AZS Zakopane (200 pkt.)
  3. Bartosz Matuszny – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (200 pkt.)
  4. Oskar Rączka – KS Chochołów (180 pkt.)
  5. Antoni Śliwiński – LKS Klimczok Bystra (119 pkt.)
  6. Marek Matuszny – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (110 pkt.)
Dziewczynka
 
  1. Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe / Julia Fender – LKS Klimczok Bystra / Zuzanna Truchan – KS Chochołów (240 pkt.)
       4. Magdalena Jaźwiec – KS Eve-nement Zakopane (150 pkt.)
 
Chłopiec
 
  1. Adam Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (400 pkt.)
  2. Kamil Jarząbek – KS Eve-nement Zakopane (280 pkt.)
  3. Szymon Jarosz – TS Wisła Zakopane (211 pkt.)
  4. Paweł Wałach – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (202 pkt.)
  5. Jan Małyjurek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (154 pkt.)
  6. Paweł Pierzchała – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (135 pkt.)
Laureatki i laureaci ORLEN Cup 2023 w kombinacji norweskiej
 
Chłopiec Starszy
 
  1. Marcin Galica – KS Eve-nement Zakopane (280 pkt.)
  2. Adam Łupieżowiec – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (260 pkt.)
  3. Kacper Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (240 pkt.)
Kobiety
 
  1. Julia Wolska – AZS Zakopane (225 pkt.)
  2. Olivia Brenkus – ZKN Sokół Zagórz (210 pkt.)
  3. Ewa Frączek – AZS Zakopane (186 pkt.)
Młodzik 
 
  1. Mikołaj Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (300 pkt.) – 6000 zł
  2. Piotr Nowak – UKS Sołtysianie Stare Bystre (240 pkt.) – 4800 zł
  3. Tymoteusz Dyduch – LKS Klimczok Bystra (180 pkt.) – 3600 zł 
Junior Młodszy 
 
  1. Kacper Jarząbek – TS Wisła Zakopane (300 pkt.) – 6000 zł
  2. Jakub Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (220 pkt.) – 4800 zł
  3. Mikołaj Serwatowicz – TS Wisła Zakopane (195 pkt.) – 3600 zł 
Open
 
  1. Paweł Szyndlar – SS-R LZS Sokół Szczyrk (300 pkt.) 
  2. Grzegorz Mitręga – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (240 pkt.)
  3. Adam Skupień – LKS Poroniec Poronin (210 pkt.) 
W ramach współpracy Polskiego Związku Narciarskiego z PKN ORLEN po raz szósty w historii PZN przekazał najlepszym drużynom klasyfikacji generalnej nagrody finansowe ufundowane przez PKN ORLEN. W tym roku powiększyło się grono laureatów. Nagrody finansowe otrzymało osiem najlepszych drużyn klasyfikacji generalnej ORLEN Cup, a po raz pierwszy udekorowane zostały również najlepsze kluby klasyfikacji generalnej ORLEN Cup Kids.
 
Osiem najlepszych klubów klasyfikacji generalnej ORLEN Cup
 
  1. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (6228 pkt.) – 12000 zł
  2. AZS Zakopane (5464 pkt.) – 9000 zł
  3. KS Eve-nement Zakopane (5085 pkt.) – 6000 zł
  4. TS Wisła Zakopane (3805 pkt.) – 5000 zł
  5. SS-R LZS Sokół Szczyrk (3018 pkt.) – 4000 zł
  6. LKS Klimczok Bystra (2937 pkt.) – 3000 zł
  7. KS Chochołów (2872 pkt.) – 2000 zł
  8. KS Rutkow-Ski (1563 pkt) – 1000 zł
Sześć najlepszych klubów klasyfikacji generalnej ORLEN Cup Kids
 
  1. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (5859 pkt.) – 8000 zł
  2. KS Chochołów (2234 pkt.) – 6000 zł
  3. LKS Klimczok Bystra (2141 pkt.) – 4000 zł
  4. KS Eve-nement Zakopane (1637 pkt.) – 3000 zł
  5. AZS Zakopane (1318 pkt.) – 2000 zł
  6. KS Rutkow-Ski (847 pkt.) – 1000 zł
Po raz dziesiąty w historii Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "ORLEN Szukamy Następców Mistrza" Polski Związek Narciarski przekazał roczne nagrody finansowe w wysokości 2100 zł brutto miesięcznie dla trenerów, którzy szukają i szkolą następców mistrza. Fundatorem nagród jest PKN ORLEN – Tytularny Sponsor Programu.
 
Lista 20 nagrodzonych trenerów
  1.  
  2. Wojciech Tajner – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  3. Rafał Śliż – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  4. Jarosław Sobczyk – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  5. Kazimierz Długopolski – AZS Zakopane 
  6. Kacper Stosel – AZS Zakopane 
  7. Andrzej Zarycki – KS Eve-nement Zakopane 
  8. Tomasz Pochwała – KS Eve-nement Zakopane 
  9. Monika Pawlikowska – KS Eve-nement Zakopane 
  10. Mariusz Chrapek – TS Wisła Zakopane 
  11. Dawid Jarząbek – TS Wisła Zakopane 
  12. Józef Jarząbek – TS Wisła Zakopane 
  13. Jarosław Węgrzynkiewicz – SS-R LZS Sokół Szczyrk 
  14. Przemysław Kantyka – SS-R LZS Sokół Szczyrk 
  15. Jarosław Konior – LKS Klimczok Bystra 
  16. Bartłomiej Kłusek – LKS Klimczok Bystra 
  17. Joanna Kil – KS Chochołów 
  18. Łukasz Bukowski – KS Chochołów 
  19. Łukasz Rutkowski – KS Rutkow-Ski 
  20. Jakub Kot – SMS Zakopane 
  21. Trener z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice 
Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest PKN ORLEN, natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.
 
Źródło: Anna Karczewska / PZN




«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    744



 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024