START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Polacy przygotowani do startu w IE 2023. Na kadrę czekają już w COS OPO Zakopane
 dodano: 15 Czerwca 2023    (źródło: COS OPO Zakopane)

strona: 1/2
1 2 

 Za nieco ponad dwa tygodnie bokserzy rozpoczną w Nowym Targu rywalizację o medale III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023. Uczestnicy tegorocznych pięściarskich zmagań zostaną zakwaterowani w dużej mierze na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Jednymi z gości tatrzańskiego centrum będą pięściarze reprezentacji Polski, której trenerzy wybrali już skład na IE 2023. 


 III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to największa tegoroczna impreza sportowa w Polsce, która już za kilkanaście dni będzie emocjonować kibiców. W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem szykują się do zapewnienia zawodnikom jak najlepszych warunków treningowych i pobytowych. Jedną z grup zawodniczych, która zawita do stolicy polskich Tatr, będą pięściarze. Na potrzeby odpowiedniego treningu w COS OPO Zakopane udało się m.in. poprawić infrastrukturę obiektów.
 
–  W ramach przetargu została wyłoniona firma, która dostarczyła nowe ringi. Oczywiście, są one certyfikowane, spełniające wymogi Międzynarodowej Federacji Bokserskiej (IBA). 
Ringi będą wykorzystywane na potrzeby szkoleniowe czy treningowe podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – mówi Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS OPO Zakopane. 
 
W kwietniu w zakopiańskim ośrodku przebywała kobieca reprezentacja Polski w boksie. Najlepsze polskie pięściarki (na zgrupowaniu zabrakło jedynie kontuzjowanej Barbary Marcinkowskiej) trenowały pod okiem sztabu szkoleniowego z trenerem Tomaszem Dylakiem na czele. 
 
– W COS OPO Zakopane imponuje nam, że obiekty są cały czas remontowane, jest przeprowadzanych dużo zmian. Lubimy tutaj przyjeżdżać na pierwsze czy ostatnie zgrupowania. Korzystamy wtedy choćby z kriokapsuły czy ze ścianek wspinaczkowych, które ostatnio przypadły nam do gustu – mówi Jakub Sawicki, trener przygotowania motorycznego i kierownik reprezentacji Polski kobiet w boksie. 
 
Biało-czerwone pięściarki, podobnie jak ich reprezentacyjni koledzy, w ostatnich dniach startowały w Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma w Pułtusku. Prestiżowe zawody rozgrywane na cześć wybitnego polskiego trenera pozwoliły rozwiać ostatnie wątpliwości co do kształtu naszej kadry na III Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023. I tak wiadomo, że w czerwcu w COS OPO Zakopane i Arenie Nowy Targ zobaczymy Natalię Rok (kategoria wagowa do 50 kg), Sandrę Drabik (-54 kg), Julię Szeremetę (-57 kg), Sandrę Kruk (-60 kg), Anetę Rygielską (-66 kg) i Elżbietę Wójcik (-75 kg). Z kolei w męskiej reprezentacji ujrzymy Jakuba Słomińskiego (-51 kg), Jarosława Iwanowa (-57 kg), Bartłomieja Rośkowicza (-63,5 kg), Damiana Durkacza (-71 kg), Klemensa Szczepaniaka (-80 kg), Mateusza Bereźnickiego (-92 kg) i Radosława Kawczaka (+ 92 kg).
 
– Liczymy, że w kilku kategoriach włączymy się do walki o medale IE 2023, chociaż nie będzie to łatwe, zwłaszcza że wśród rywali są medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy. Istotne dla nas będzie losowanie – przekonuje Wojciech Bartnik, trener męskiej reprezentacji Polski w boksie, która 15 czerwca zawita do COS OPO Zakopane. 
 
W zakopiańskim ośrodku są już przygotowani na obecność bokserskich reprezentacji w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023.
 
– Jako organizatorzy zwiększyliśmy przepustowość miejsc w naszych stołówkach, dokładając 80 miejsc w wewnętrznym patio. Łącznie dysponujemy ponad 300 miejscami siedzącymi. Jeśli chodzi o nocleg, to od 10 czerwca wykażemy gotowość do przyjęcia reprezentacji. Dla naszych gości przygotujemy blisko 270 miejsc noclegowych – wskazuje Danikiewicz.
 
Bokserska rywalizacja w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 będzie nie tylko walką o medale mistrzostw Starego Kontynentu, ale również kontynentalną kwalifikacją olimpijską o 44 miejsca (po 22 dla kobiet i mężczyzn) na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. Rywalizację zaplanowano w Arenie Nowy Targ, w której przez dziewięć dni 350 zawodników i zawodniczek będzie walczyć o 13 kompletów medali. Z trybun pojedynki pięściarskie może tam obejrzeć ponad 3 tysiące widzów. Walki rozpoczną się w piątek 23 czerwca i potrwają do 2 lipca z dniem przerwy (29 czerwca). Finały zaplanowano na dwa ostatnie dni zawodów. 
 
strona: 1/2
1 2 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    372 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023