NALP. Sześć goli i dwie czerwona kartki w szlagierze

Zdecydowanie w 7. kolejce spotkań rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej oczy kibiców skierowane były na starcie „gigantów” piłki amatorskiej na Podhalu. Lider tabeli Gazda mierzył się bowiem z broniącą tytułu drużyną Paki Jana.

Mecz sprostał oczekiwaniom i dostarczył mnóstwa emocji. Minęło ledwie 5. minut i zrobiło się więcej miejsca na boisku. Wylecieli bowiem z niego Kolasa i D. Antolak, po tym jak skoczyli sobie do gardeł. Zespoły grać więc musiały w pięcioosobowych zestawieniach (plus bramkarz). Pierwsi z gola cieszyli się gracze Gazdy. Prowadzenie – po kontrataku – dał im plasowanym strzałem Ślusarek. W kolejnych fragmentach grę prowadziła Paka, ale długo nie przekładało się to na efekty bramkowe. Aż wreszcie w ostatniej minucie najpierw efektownie z rzutu wolnego przymierzył Byrnas, a po chwili na listę strzelców wpisał się Remiasz i to mistrz schodził na przerwę z przewagą jednego trafienia.

Druga połowa zaczęła się od gola na 2:2. Tym razem efektownie z wolnego przymierzył Duda. Kolejne fragmenty wyrównane. Żadnej ze stron specjalnie przewagi zaznaczyć się nie udało. 7 minut przed końcem Paka ponownie wyszła na prowadzenie. Mikoś mimo niewielkiego wzrostu popisał się precyzyjną „główką”. Czas uciekał i wydawało się, że Gazda po praz pierwszy w sezonie zejdzie z boiska w roli pokonanych. Jednak sekundy przed końcem Rogala z okolic środka boiska oddał strzał, który znalazł drogę do bramki Paki.

Remis w starciu Paki z Gazdą najbardziej ucieszył ekipę KDRK Spytkowice, która co prawda długo raziła nieskutecznością, ale starcie z Chłopcami z PRL wygrała 2:1 i zbliżyła się na dystans 1 pkt do pierwszego miejsca.

Dobrą dyspozycję potwierdziła Galeria Wnętrz, którą do wygranej 4:0 nad Gim Forteca poprowadził autor hat-tricka Janusz Nosalik.

Zacięte było starcie Jogi Bonito z Mix40. Pierwsza połowa na remis (1:1). W drugiej Joga odskoczyła na dwubramkowe prowadzenie, ale w końcówce kontakt jeszcze Mixowi dał Korczak. Ostatnie fragmenty zmiany rezultatu już jednak nie przyniosły.

Paka Jana – Gazda 3:3 (1:2): Ślusarek, Duda, Rogala – Byrnas, Mikoś 2.

Joga Bonito – Mix40 3:2 (1:1): Szewczyk, K. Subik, Słaboń – Korczak, Dziekan.

KDRK Spytkowice – Chłopcy z PRL 2:1 (0:1): Filas 2 – Polak.